0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

вече има резултати тук:

http://bulgarian-kangaroo.eu/
*

Неактивен dalia

  • 80
вече има резултати тук:

http://bulgarian-kangaroo.eu/
   Както се вижда мина без контестации....

Аз ще искам да видя работата, губи от някъде 5т.
Това са резултатите, а наградени ще има ли?


а грамоти за 4, 5, 6 място има ли? доколкото помня и на ПМС първенците и наградените бяха 1-3 място и само те обявени в списъка, но за следващите места се даваха I, II награда... каква е практиката предишните години?

Май нямаше грамоти, но не съм сигурна.
Би трябвало да го обявят, ако има, нали?

ами на ПМС обявиха само 1-3 място, а после раздаваха грамоти и за 4-6 място... затова питам дали и в случая не е същото...

*

Неактивен Елис

  • 1
  • Пол: Жена
Класираната на 1во място за 3-4 клас Андреа Данаилова Чакърова, е получила съответно 8, 6 и 7 точки на проведените пробни изпити в СМГ, последният от които на 24 април. Странно.

На мен пък ми направи впечатление солидната бройка неявили се ученици от допуснатите до Национален кръг  и то за всички класове.

*

Неактивен ani

  • 3
  • Пол: Жена
В някои стаи не са давали да изнесат листа със задачите. Може ли някой да ми прати условията за 3-4 клас ?

*

Неактивен kemi

  • 37
На мен пък ми направи впечатление солидната бройка неявили се ученици от допуснатите до Национален кръг  и то за всички класове.
Наистина. Тези бройки можеше да бъдат запълнени с деца, които са заслужили да са там, но не бяха включени в списъците. Но то е нужна организация, потвърждения и т.н., което е свързано със срокове и с хора, на които им се занимава с тези дейности. Както виждаме всичко е претупано. А за награждаването да не говорим. Все пак не всички живеем в София и пътуванията са свързани с време, средства, отпуски за родителите.

Наистина. Тези бройки можеше да бъдат запълнени с деца, които са заслужили да са там, но не бяха включени в списъците. Но то е нужна организация, потвърждения и т.н., което е свързано със срокове и с хора, на които им се занимава с тези дейности. Както виждаме всичко е претупано. А за награждаването да не говорим. Все пак не всички живеем в София и пътуванията са свързани с време, средства, отпуски за родителите.

На българския родител никой не е в състояние да угоди. За него е проблем, ако няма официално награждаване, проблем е и ако има. Проблем е, че награждаването е в София, не е проблем, че състезанието е в София. Ами нали и в двата случая се налага да се пътува? Състезанията нямат задължителен характер и всеки сам преценява дали има възможност за участие и последващо евентуално награждаване. Нима очаквате организаторите да обиколят цялата страна, за да раздават наградите? Неявили се състезатели има на всяко едно състезание, даже и на тези, които са с предварителна заявка и такса за участие. Обективни причини за това могат да възникнат и в деня преди самото състезание.

На мен пък ми направи впечатление солидната бройка неявили се ученици от допуснатите до Национален кръг  и то за всички класове.
Наистина тази година броя на неявилите се изглежда голям (явили са се 270 от 411 поканени). Неявилите се от гр. София са цели 54. Това според мен би трябвало да е сигнал, че престижа на състезанието намалява. Дали заради неясния регламент относно 20-те допълнителни квоти, дали заради подбора на задачите за националния кръг, дали заради организационни проблеми (като липсата на т.н. "график на дейностите") или нещо друго?
Разбирам разочарованието на родители, чиито деца не са попаднали на финала. Този финал е под егидата на МОН, не се заплаща такса за участие и целта му е да направи национално класиране на децата. Да очакваш "второ класиране" и допълнителни покани за финала, означава да не си разбрал идеята на този финал.
Относно официалното награждаване - предишни години съм срещал текста, че МОН поема разходите на децата от провинцията, за да могат да присъстват. Вероятно е валидно и сега.

Неявилите се от гр. София са цели 54. Това според мен би трябвало да е сигнал, че престижа на състезанието намалява.

Децата от София също боледуват, имат и други ангажименти – курсове, спортни състезания, изпити SAТ, TOEFL, CAE, IELTS, които са точно на тази дата. Твърде вероятно е в момента да се провежда подготовката за МБОМ, а в нея вземат участие и ученици, които не са попаднали в отбора. Всеки с приоритетите си.