0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен dalia

  • 80
Не знам дали забелязахте, че са променени отговорите на 14-та задача в група 5-6 клас и 9-та в група 7-8 клас. Вече вярното е Д. Ние поне сме се усетили и сме я оставили без отговор.
Предишни години промените нанасяха в червен цвят и някакъв текст , а сега няма нищо такова.
Според мен е много несериозно с тези промени на отговори.. Доста често се случва

*

Неактивен Neda

  • 167
Струва ми се, че Габрово вече са нанесли корекции в резултатите.

14-та задача за 5-6 клас (9-та за 7-8) е грешна, с некоректно условие. Не може да се намери решение и дори и Д в този случай не е верен отговор. Или трябва да се игнорира задачата, или на всички да се дадат съответните точки.

*

Неактивен Apprill

  • 4
  • Пол: Жена
14-та задача за 5-6 клас (9-та за 7-8) е грешна, с некоректно условие. Не може да се намери решение и дори и Д в този случай не е верен отговор. Или трябва да се игнорира задачата, или на всички да се дадат съответните точки.

Така е, аз писах по-рано тази вечер на мейла посочен в сайта на състезанието по този въпрос.
Не знам дали ще има отговор и резултат.

Не мисля че е редно деца от 5 и 6 клас, които не са посочили нито един отговор за верен на 14-задача трябва да се лишат от своите 3 точки.Напротив само деца, които са дали някакъв отговор било то Д или друг да им бъдат отнети точки.
Та нали за това е черноризец храбър.Ако не си получил решение на дадена задача да не посочваш нищо. Всеки заграден необоснован отговор било то Д /друг отговор без да е посочен конкретен с отговор/ е тото.

Не мисля че е редно деца от 5 и 6 клас, които не са посочили нито един отговор за верен на 14-задача трябва да се лишат от своите 3 точки.Напротив само деца, които са дали някакъв отговор било то Д или друг да им бъдат отнети точки.
Та нали за това е черноризец храбър.Ако не си получил решение на дадена задача да не посочваш нищо. Всеки заграден необоснован отговор било то Д /друг отговор без да е посочен конкретен с отговор/ е тото.

dinas, това е може би най-справедливия изход от ситуацията! Пропуснах, че става дума за "Черноризец Храбър", където непосочването на отговор е съществена част от регламента.
« Последна редакция: 3.11.2016, 08:21 от Van_05 »

Даже някой да е посочил отговор Д би трябвало да се е обосновал че зад.няма решение. Поне аз така съм учила детето си че когато отговорът е друг да запише неговия отговор.

*

Неактивен MIK

  • 10
За мен няма справедлив изход от ситуацията. Всяка година има сериозни гафове при различни състезания. До сега и грам извинение не съм мярнала по някакъв повод с некоректни задачи, сменени отговори или друго, не че ще помогне де, щом гафовете продължават, но децата са потърпевши от цялата ситуация.

Van_05 точно това имах впредвид. Три точки са си три точки!

Според мен условието на 8 задача /ако не бъркам/ за 5-6 клас също е двусмислено - какво се разбира под "ширина на рамка на картина"...

*

Неактивен MIK

  • 10
Според мен условието на 8 задача /ако не бъркам/ за 5-6 клас също е двусмислено - какво се разбира под "ширина на рамка на картина"...

Да и у нас се коментира това

Относно задача 8-ма за 3-4 клас,отговорът който е посочен е 29,а според моята дъщеря е 27,защото в задачата се пита:Колко минути във времето между 10:00 и 11:45 сутринта на цифров часовник стои поне една цифра 3 ?Поне една,т.е.10:33 се брои само за една.Моля за помощ!

Относно задача 8-ма за 3-4 клас,отговорът който е посочен е 29,а според моята дъщеря е 27,защото в задачата се пита:Колко минути във времето между 10:00 и 11:45 сутринта на цифров часовник стои поне една цифра 3 ?Поне една,т.е.10:33 се брои само за една.Моля за помощ!
29 са минутите - 10:03, 10:13, 10:23, от 10:30 до 10:39 (10 мин.), 10:43, 10:53, 11:03, 11:13, 11:23, от 11:30 до 11:39 (10 мин.), 11:43 - общо 29 мин.