0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чета, чета как родителите треперят на всяка задача и всяка точка. На организаторите не им пука нито за отговорите, нито за резултатите на децата. За тях е важно да си вземат печалбата. В Пловдив масово са преписвали. Малки и големи се хвалеха на излизане. Квесторите не са ги закачали. Не очаквам реални резултати.
Много лошо. Аз за това приемам за реални състезанията в СМГ и125 . В ПЧМГ е имало проблем с организацията, не е имало разпределение по имена предварително по стаите, децата теглили някакви номера, излишен стрес, нерви и натоварване. Гледам повечето ризултати в провинцията и по мое мнение , е имало преписване, подсказване и подобни. Трудни задачи, кратко време, трябва да има по 1-2 максимални резултата в страната за възрастува група. За втори клас смятам детето ми е от най-добрите в страната. Очакваме към 65-75 т. Друго познато също успешно дете към 50-60т. Като гледам резултатите ми е ясно за какво иде реч....Съжалявам, но така се опорочава състезанието, а това с недообмислените условия е...квесторите нямат право да проверяват правилно ли са пренесени отговорите на задачите, това е вид подсказване, т.е. нарушение. Много често при малките това е единия вид грешка
« Последна редакция: 4.11.2016, 14:35 от Дора »
*

Неактивен Princess Leia

  • 14
  • Пол: Жена
... В ПЧМГ е имало проблем с организацията, не е имало разпределение по имена предварително по стаите, децата теглили някакви номера, излишен стрес, нерви и натоварване. ...
Пълна лъжа. Списъци с разпределенията по стаи имаше на две места - до входа и във фоайето.
Организацията както винаги беше на ниво.

Целият форум разбра, че детето Ви е "едно от най-добрите в страната". Няма нужда във всеки пост гръмко да го афиширате. Странно при такъв талант как не е забило максимален резултат ... А колко добро е всъщност ще стане ясно като излязат всички резултати.

И откъде според Вас преписват тези  деца  :undecided:
Мислете че дете което е решило задачите , ще даде на друго да преписва -няма как да стане

Момичета, на вашите деца изискват ли им лични карти да видят, че са те? Днес дъщеря ми е питала нейна съученичка, която беше болна решила ли еди коя си задача и тя и казала каква е таз задача, какво състезание аз бях болна. Дъщеря ми нищо не казала а аз я видях в списъка с добър резултат. Попитах и майката беше ли ... на състезание не вика болни бяхме. А кажете как става? За Бургас става въпрос и на нас не ни искат.
« Последна редакция: 4.11.2016, 15:25 от annnita »

*

Неактивен kemi

  • 37
Ние сме от "провинцията", но нито на мен, преди много години по олимпиадите, нито сега на детето, някой квестор ни е подсказвал или давал да преписваме. Не си мислете, че всички, извън столицата сме ограничени и чакаме нечие рамо. Съвестта ми е чиста, защото зная, че всичко постигаме с много труд, пък било то и не с максимален резултат.

*

Неактивен kemi

  • 37
Момичета, на вашите деца изискват ли им лични карти да видят, че са те? Днес дъщеря ми е питала нейна съученичка, която беше болна решила ли еди коя си задача и тя и казала каква е таз задача, какво състезание аз бях болна. Дъщеря ми нищо не казала а аз я видях в списъка с добър резултат. Попитах и майката беше ли ... на състезание не вика болни бяхме. А кажете как става?
Само на олимпиадата искаха лична карта или бележник.

Пълна лъжа. Списъци с разпределенията по стаи имаше на две места - до входа и във фоайето.
Организацията както винаги беше на ниво.

Целият форум разбра, че детето Ви е "едно от най-добрите в страната". Няма нужда във всеки пост гръмко да го афиширате. Странно при такъв талант как не е забило максимален резултат ... А колко добро е всъщност ще стане ясно като излязат всички резултати.

Гений е онова дете от Бургас, което е решило МБГ , без грешка, за 20 мин. Впечатлена съм, браво!
Моето не е имало никога максимален резултат, но държи добро, постоянно ниво.
Държа да има постоянно  ниво, вместо неочаквано добри резултати и после спад.
Не смятам, че е талант, а че постига всичко с труд и упорство, обича математиката.
Доставя му удоволствие, особено по-трудните задачи.

Идеята на всяко състезание е нова опитност и детето да се учи от грешките си, за да градира в положителна посока.
Ходи на състезанията по математика, за да му изградят определени качества, не задължително да спечели медал. Нямам намерение да става състезател, нито математик, искам логиката и мисленето, на които учи математиката, както и качествата, придобити след всяко състезание/ увеличаване на концентрацията, стратегия, липса на притеснение, рутина/. Тези качества да му помагат в годините.

Има едно дете от трети клас, почти винаги решава всичко без грешка. Понякога е 1-2 т. под максимума, но много рядко, видя, ли че някой го е разминал, значи нещо не е както трябва. Имах предвид, това дете и още няколко от набора са ми критерий как е било състезанието и как се движат останалите деца.

Във всеки набор съм си набелязала няколко деца, по които сравнявам останалите, те са ми стандарта.

Относно ПЧМГ, така ми казаха, дали е вярно, не споря, ние си ходим в СМГ, така си избра детето/ оставих му право на избор.
« Последна редакция: 4.11.2016, 15:42 от Дора »

Разказваха ми за състезание в СМГ/ май вътрешно беше, не помня подробности.
3 задачи, но се дават точки и се приема за вярна, само задачата, решена до край, ясно и подробно, но до край. Половин задача , нула точки. Трудни задачи.
Да поясня, че не най-добрите математици са имали от първите резултати, а тези със стратегия, т.е. решили поне една задача от край до край.

*

Неактивен manolito

  • 16
  • Пол: Жена
Идeятa нa вcяĸo cъcтeзaниe e нoвa oпитнocт и дeтeтo дa ce yчи oт гpeшĸитe cи, зa дa гpaдиpa в пoлoжитeлнa пocoĸa.
Xoди нa cъcтeзaниятa пo мaтeмaтиĸa, зa дa мy изгpaдят oпpeдeлeни ĸaчecтвa, нe зaдължитeлнo дa cпeчeли мeдaл. Hямaм нaмepeниe дa cтaвa cъcтeзaтeл, нитo мaтeмaтиĸ, иcĸaм лoгиĸaтa и миcлeнeтo, нa ĸoитo yчи мaтeмaтиĸaтa, ĸaĸтo и ĸaчecтвaтa, пpидoбити cлeд вcяĸo cъcтeзaниe/ yвeличaвaнe нa ĸoнцeнтpaциятa, cтpaтeгия, липca нa пpитecнeниe, pyтинa/. Teзи ĸaчecтвa дa мy пoмaгaт в гoдинитe.                                                                                                             Напълно съм съгласна с Дора  :bravo

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Резултатите на децата , явили се в ПЧМГ:
 http://dox.bg/files/dw?a=d503302cb1

*

Неактивен hana1

  • 20
  • Пол: Жена
    • http://www.domain.com
Резултати Варна

*

Неактивен Vidka Ilieva

  • 2
  • Пол: Жена
Резултатите на децата , явили се в ПЧМГ:
 http://dox.bg/files/dw?a=d503302cb1

Браво ! :bravo

*

Неактивен manolito

  • 16
  • Пол: Жена
Доста високи резултати за Варна!Браво!!! :bravo



Резултатите на децата , явили се в ПЧМГ:
 http://dox.bg/files/dw?a=d503302cb1
Браво ! :bravo
Видях им резултатите, нормални са, по моите критерии