0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Коментарът вкъщи е същият за 9 клас, много не му се приказва
*

Неактивен dalia

  • 80
За десети клас нямам идея  колко са трудни, но втора задача геометрия е била с неточно или грешно условие. Към 10,30 са донесли лист с новото условие. Без коментар.
« Последна редакция: 8.02.2017, 15:32 от dalia »

Между другото синът ми каза, че и в 11 клас е имало корекция на задачите, някъде по средата са влезли и са поправили задачите за 10 и 11 клас-грешки в условията

*

Неактивен ssl

  • 9
  • Пол: Жена
Аз все още не съм видяла условията за 11 клас - не се е прибрала :)
Според моето дете, Първа и трета задача са били сравнително лесни. Поправката в 3 задача е била "доуточняваща", не точно "поправяща". Според нея втората задача е била най-трудна!

*

Неактивен dalia

  • 80
За пореден път подлагат децата на ненужен стрес  и най вече губене на ценно време.

*

Неактивен pvarna

  • 2
  • Пол: Мъж
На 9 клас беше ужасно.... Някой знае ли кога ще излязат отговорите и решенията?

*

Неактивен Ant12

  • 234
Мноого тежки задачи за 9 клас...

3 задача:
Дадени са числата 1!, 2!,....,2017!. Колко най-малко трябва да се изтрият за да бъде произведението на останалите точен квадрат



Отговор: 2 – 1008! и 2017!

2017 е просто число и следователно 2017! трябва да се изтрие, защото в каноничното разлагане на произведението на факториелите то е на 1-ва степен.

Използвайки методиката в тази задача: http://forum.alekdimitrov.com/index.php/topic,59454.70.html
(« Отговор #80 -: 14.12.2014, 20:04 »)

Получаваме, че
2016! × 2015! × 2014! × . . . × 4! × 3! × 2! × 1! =
= 1008! × (21008 × 2015! × 2013! × 2011! × . . . × 3! × 1!)2

За да бъде горното произведение точен квадрат, трябва 1008! да бъде точен квадрат.

От друга страна най-високата степен на 11, която дели 1008! e
[1008/11] + [1008/121] = 91 + 8 = 99, т.е. е нечетна и следователно 1008! не може да е точен квадрат.

Кога се очаква да излязат решенията?

Някой да има условията на задачите за 4 клас?

*

Неактивен Foreign

  • 11
  • Пол: Жена
Предполагаем отговор на 2 зад. за 6 клас в София S ABC=40кв.см :ole

Искам да споделя с всички за лошото отношение на квесторите, които са подканяли децата да приключват по-бързо час и половина преди края на Олимпиадата, чудиме се дали да пуснеме жалба. По 5-6 пъти са ги питли дали са готови и са им обяснявали "Колкото толкова, друго няма да измислиш".

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Условия и решения, няма да има днес.  Евентуално утре...

*

Неактивен Очо

  • 478
Ясно! След Общинския кръг.. , коментари, задачите, предполагаеми отговори, решения..  А, сега пълна скръб! Поне да дадат условията на задачите(всичко е минало), след една седмица, децата ще забравят какво са писали... 

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Във Варна са дали на децата условията. Аз оттам се сдобих с темата за 4 клас. Нямам идея защо никой до сега не ги е качил.
Що се отнася до коментар: лесна тема за 4 клас. Само задача 3в може да направи някакво отсяване.