0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Наказани са само с 3т. за намиране на броя на гостите и евентуално с още 1т. за прибавяне на К. към броя на децата в класа! Вместо да бъдат поощрени! Срамота! Останах без думи да се възмущавам вече!
Опасявам се, че ще са ""наказани" само с 3т., понеже тази 1т я дават след безумното разделяне на 15 на 11, такова разделяне няма как да се прави преди да се добави рожденика към общия брой .. т.е. при някаква дребна грешка в другите задачи е възможно да не се класират на следващ кръг.
По какъв предмет наистина е тази олимпиада?!!
*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
По какъв предмет наистина е тази олимпиада?!!
Одордисьон!

Аз отдавна съм се убедила, че математиката не е точна наука в България. Лошото е, че децата, колкото са по-малки, толкова е по-трудно да го разберат.

oтгoвopи зa 8 ĸлac
1зaд  m=3   a ĸвaдpaтнoтo ypaвнeниe нямa peaлни ĸopeни
2зaд    Зa 5 чaca втopaтa пpeз втopaтa тpъбa пpeминaли 100 ĸyб м вoдa
3зaд  АВ=m+n
          ВС=АD=2n
          СD=m-n

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Добавени са задачи от общинския кръг на 66-та Национална Олимпиада по Математика

Съжалявам, но непълни, с лошо качество и много забележки...
Само за 4, 5, 6, 7 и 8 клас засега.
6 клас е темата от Варна, за другите класове - от София.

Редакция - добавен е и 6 клас - София


*

Неактивен Foreign

  • 11
  • Пол: Жена
А някакви отзиви за 2 задача за 6 клас в София? Защото на мен броя на плочките не ми се получи цяло число :embarrassed:

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Също безумна задача...

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Задачи, Решения и Критерии за Оценяване от общински кръг на 66-та Олимпиада по Математика за 4 - 12 клас

Големи благодарности за изпращането на задачите и особено критериите за оценяване.

По повод прословутата задача 2 от 4 клас.
"За 11 момчета и 15 момичета (0,5 точки)
За 12 момчета и 15 момичета (0,5 точки)
Указание: За вярно се приема и всяко решение, в което са направени правилни
пояснения за получените числа."

 :undecided:
Интересно "измъкване" от ситуацията...

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Измъкване = Излагация?
Без последствия...

*

Неактивен ssl

  • 9
  • Пол: Жена
Това "измъкване" е пълно безобразие...
kod е написал много добра статия и мисля да я споделя, но съм много скептична относно някакво последващо развитие на нещата - такива ситуации е имало и на състезания, на които задачите се дават от по-сериозни математици, не инспектори в РУО и "решението" на проблема е било подобно...

Измъкване = Излагация?
Без последствия...
Да, кавичките бяха сложени за ирония.
Аз в момента нямам 4-класник, но съм бясна и отвратена. Ако имах, не ми се мисли...

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
То да беше за първи път нещо нередно по състезанията, човек да се впечатли. Даже бих казала, че от година на година проблемите се задълбочават и наистина започвам да се чудя вече точна наука ли е математиката.