0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Foreign

  • 11
  • Пол: Жена
Може ли да попитам откъде видяхте, че правилният отговор е "няма решение"? Излезли ли са вече критерии за оценяване и за другите класове? :yikes
*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Майка сподели критериите за задачата от 4 кл. на Оли София:" Дават 3 точки за получаване на броя деца, дали пари за подаръка, 3 точки за определяне на броя на момичетата - 15 и броя на момчетата и 1 точка за добавянето на Краси към броя на децата в класа. Не претендирам, че съм предала точно критерийте, но това си спомням грубо от разговора с позната учителка."
Толкова съм потресена! Това вече е прекалено! Ще се класират всички, които не са съобразили, че Краси е от 4а... Да им е честито!

? Какво имаш предвид под наказване - аз съм го използвал в контекста да бъдат отнети точки. Виждаш нещо нередно състезатели по математика да бъдат наказвани в турнир с отнемане на точки точно поради неправилните си разсъждения ли :)
О защо да са неправилни. Това,че Вие не мислите като тях не ознчава, че вашите разсъждения са ВЕРНИ.

*

Неактивен Tatt

  • 14
Майка сподели критериите за задачата от 4 кл. на Оли София:" Дават 3 точки за получаване на броя деца, дали пари за подаръка, 3 точки за определяне на броя на момичетата - 15 и броя на момчетата и 1 точка за добавянето на Краси към броя на децата в класа. Не претендирам, че съм предала точно критерийте, но това си спомням грубо от разговора с позната учителка."
Толкова съм потресена! Това вече е прекалено! Ще се класират всички, които не са съобразили, че Краси е от 4а... Да им е честито!

При подобни критерии сме от печалившата страна, но такова развитие на нещата е грозно и несправедливо. Задачата е просто грешна!

Във Вашия случай, мисля че може да претендирате за 2 от първите 3 и 2 или 3 от вторите 3 точки - би трябвало да са достатъчни.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Може ли да попитам откъде видяхте, че правилният отговор е "няма решение"? Излезли ли са вече критерии за оценяване и за другите класове? :yikes

Критерии не съм видял, но... не мисля, че е необходимо да се гледат за да се разбере, че задачата е грешна.
Това е популярна задача, давана и по-рано с леки вариации в бройки и имена, но с еднаква логика. Няма как и преди, и сега да е вярна.
Ако от МОН не признаят грешка и вкарат изкривена логика, която да прави задачата вярна... е, всъщност няма да е толкова учудващо и след месец ще бъде забравено.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Ако някой разполага с условията на задачите от общински кръг на Олимпиада по Математика за всички класове, моля да ми ги изпрати на Email: kris.dimitrov@gmail.com за да ги кача в библиотеката и да са в помощ на децата, които се готвят в бъдеще за състезанието.

Или, ако разполагате с теми за отделни класове и искате да помогнете - моля, пращайте ми ги на същия мейл.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Във връзка със сгрешената задача за 4 клас от общинския кръг на Олимпиадата по математика в София искам да направя важно уточнение!

Общинският кръг е отговорност на РУО, т.е. на МОН. СМБ не участва като институция.

Та във връзка с протеста на топ математиците ни и несъгласието им да участват в комисиите на топ състезанията като Зимни, Пролетни, по-високите кръгове на Олимпиадата... представете си колко недоразумения би имало там ако МОН не вземе правилните решения и не склони математиците да се върнат по местата си...

Всяко от писмата, които пращате до РУО по повод сгрешената задача може да съдържа призив на ученици и родители в подкрепа на математиците ни и искане МОН да направи необходимото за да се върнат.

 :ole Официално --> Критериите за 4 клас -->2 задача са изпратени от РУО до училищата. Ще оценяват по 7 точки и двата варианта на решение 26(15 момичета+ 11момчета) и 27 (15 момичета+ 12момчета (т.е включително и рожденника). Честито!!! Усетили са се и затова ще признаят и двата метода на решение за верни.

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
:ole Официално --> Критериите за 4 клас -->2 задача са изпратени от РУО до училищата. Ще оценяват по 7 точки и двата варианта на решение 26(15 момичета+ 11момчета) и 27 (15 момичета+ 12момчета (т.е включително и рожденника). Честито!!! Усетили са се и затова ще признаят и двата метода на решение за верни.
За кого е честито? Това не са два метода на решение, а само един и то грешния! Правилното решение води до 11,5 и 15,5!

*

Неактивен svetilo

  • 2
  • Пол: Жена
Може ли да помоля за условията на задачите за 4 клас за Стара Загора?🙂

*

Неактивен vl2016

  • 3
  • Пол: Мъж
:ole Официално --> Критериите за 4 клас -->2 задача са изпратени от РУО до училищата. Ще оценяват по 7 точки и двата варианта на решение 26(15 момичета+ 11момчета) и 27 (15 момичета+ 12момчета (т.е включително и рожденника). Честито!!! Усетили са се и затова ще признаят и двата метода на решение за верни.

Моля да изпратите линк към критериите. Ако това което сте написали е вярно това означава че олимпиадата не е по математика а по някаква друга наука.

Моля да изпратите линк към критериите. Ако това което сте написали е вярно това означава че олимпиадата не е по математика а по някаква друга наука.
И аз бих искала да видя тези критерии.
Има само едно решение - децата в класа са 27 (26+1) и не е възможно момичетата да са с 4 повече от момчетата.
Какво става с децата, които са достигнали до този извод и са го обосновали, т.е. единствените съобразили всичко в условието?

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
И аз бих искала да видя тези критерии.
Има само едно решение - децата в класа са 27 (26+1) и не е възможно момичетата да са с 4 повече от момчетата.
Какво става с децата, които са достигнали до този извод и са го обосновали, т.е. единствените съобразили всичко в условието?
Наказани са само с 3т. за намиране на броя на гостите и евентуално с още 1т. за прибавяне на К. към броя на децата в класа! Вместо да бъдат поощрени! Срамота! Останах без думи да се възмущавам вече!

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Обобщих информацията с грешната задача от Олимпиадата за 4 клас в София в тази публикация.
Ако искате, споделете я с повече хора за да се стигне до адекватно решение на проблема.