0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Официална страница



Дата на провеждане - събота, 3 декември 2016 г., 10 часа;
Такса за участие - 8 - 10 лева;


Място на провеждане и информация за записване
Много училища в редица български градове.
София
125 СОУ - записване в ст. 402 от 08.00 до 17.00 ч. до 28 ноември
Такса - 8 лева

ПЧМГ - записване до 29 ноември 2016 г. 02 9713300 (не е ясно дали ще се записват външни ученици)
Такса - 8 лева

НПМГ -  записване до 1 декември 2016 г. в библиотеката на НПМГ (II етаж) всеки работен ден от 10:00 до 15:30 ч.
Такса - 8 лева

Благоевград
Място на провеждане: ПМГ "Акад.Сергей Корольов" - Благоевград
Записване за участие от 21.11.2016г. до 30.11.2016г. от 11.00 до 18.00 часа в канцеларията на ПМГ.
Такса правоучастие - 8 лв.

Бургас
ПМГ Бургас - записване в библиотеката на ППМГ „Акад. Н. Обрешков от 28.11.2016 г. до 30.11.2016 г.
Такса - 10 лева

Варна
МГ Варна - Записването за участие в състезанието във Варна ще се извърши от 22 до 30 ноември 2016 г. с внасяне на такса от 8 лв. в „ОФИС МГ“ в МГ „Д-р Петър Берон“ – Варна или по банков път.
Работното време на „ОФИС МГ“ е: в делничните дни – от 8:00 до 12:30ч. и на 26 ноември 2016г. от 9:00 до 12:00ч.

Враца
Място на провеждане: ПМГ Враца
Заявки за участие се приемат най-късно до 17:00 ч. на 30.11.2016 г. на адрес smb_vratsa@abv.bg.
Таксата за участие 7 лв. се внася предварително в СМБ – секция Враца чрез ППМГ ”Акад. Иван Ценов” – Враца, лице за контакти – Галя Петрова, тел. 0879028840.


Габрово
Място на Провеждане - ПМГ Иван Гюзелев
Записване до 30 ноември 2016 г. на страницата на СМБ Габрово
Такса правоучастие - 7 лв.

Пазарджик
Място на провеждане: ПМГ Пазарджик
Такса за участие: 7 лв., която се внася при касиер-домакина от 29.11.2016 до 01.12.2016 от 08:00 до 17:00 ч.
Приемат се и групови заявки срещу списък по ел.път на ел.адрес mgschoolpz@abv.bg


Πлeвeн
Място на провеждане: МГ "Гeo Mилeв" - Πлeвeн
Записване за участие нa 30.11.2016г. и 01.12.2016 г. от 10.00 до 12.00 и oт 15.00 дo 17.00 чaca в oфиca нa CMБ Πлeвeн нa yл.Bapдap №9 ĸaтo ce пpилaгaт двa бpoя cпиcъци c тpитe имeнa нa yчeницитe пo ĸлacoвe и cъщитe cпиcъци ce изпpaщaт и нa eлeĸтpoннaтa пoщa нa CMБ: аdmіn@ѕmb-рlеvеn.соm
Такса правоучастие - 7 лв.


Пловдив
Място на Провеждане - ОМГ Кирил Попов
Записване до 2 декември 2016 г. при домакина на училището от 8:30 до 16:30 часа
Такса правоучастие - 10 лв.

Русе
МГ Баба Тонка - записване от 21 до 25 ноември в Дома на математика на ул. ”Плиска” №4, бл. „Преслав”, вх. „Е”
Такса - 10 лева

Сливен
Място на провеждане: ОУ "Д-р Иван Селимински"
Такса правоучастие: 8 лв.
Заявки за участие се изпращат до 30.11.2016 г. на e-mail: smb_sliven@abv.bg

Стара Загора
5-то основно училище Митьо Станев. Записване до 01.12.2016 г. на e-mail: smb_stara_zagora@abv.bg
Такса - 10 лева

Шумен
ІIІ ОУ Д. Благоев. Записване до 29 ноември 2016г.
Такса - 8 лева


Детайли
Математическият турнир Иван Салабашев се провежда по места под егидата на РИО на МОМН и секциите на Съюза на математиците в България.
Турнирът е предназначен за ученици от 2. до 12. клас, а от тази година вече и за 1 клас.
Темата за 1 клас се състои от 10 задачи.
Темите за 2-9 клас включват по 15 задачи, първите десет от които са с избираем отговор, а останалите са с открит (числов) отговор.
Темата за 8 и 9 клас също е обща.
Верен отговор на всяка от първите десет задачи носи по 3 точки, а за верен отговор на всеки от последните пет въпроса се получават 6 точки.
Общата тема за 10, 11 и 12-ти клас е съставена от три задачи за описване, всяка оценена с максимум 7 точки.
Състезанието се провежда и в повечето големи градове в България, така че всички състезатели от страната имат възможност за явяване.
За дванадесетокласниците, които искат резултата им от математическо състезание Иван Салабашев да важи за прием в Пловдивски Университет, Техически Университет Габрово, Шуменски Университет, Русенски Университет и Икономически Университет Варна, темата за 12-ти клас ще има допълнителни 8 задачи, които ще се решават за допълнителни 120 минути.
Състезанието влиза в класациите на математиците от 5 до 12 клас за учебната 2016 / 2017 година, които изготвя нашия сайт.

Информация, новини, задачи и решения от Иван Салабашев




Задачи и отговори от минали издания на математически турнир Иван Салабашев


Задачи и Отговори от 25-ти Математически Турнир Иван Салабашев 2016


Резултати от 25-ти Математически Турнир Иван Салабашев 2016

Резултати от Салабашев 2016 в националната класация по математика за 5 клас
Резултати от Салабашев 2016 в националната класация по математика за 6 клас
Резултати от Салабашев 2016 в националната класация по математика за 7 клас
Резултати от Салабашев 2016 в националната класация по математика за 8 клас
Резултати от Салабашев 2016 в националната класация по математика за 9 клас
Резултати от Салабашев 2016 в националната класация по математика за 10 клас
Резултати от Салабашев 2016 в националната класация по математика за 11 клас
Резултати от Салабашев 2016 в националната класация по математика за 12 клас

125 СОУ
НПМГ - София
ПЧМГ - София
Благоевград
Бургас
Велико Търново
Габрово
Гоце Делчев
Добрич
Пазарджик
Плевен
Пловдив
Сливен
Стара Загора
Русе
Търговище
Шумен
« Последна редакция: 3.12.2016, 20:06 от kod »
В СМГ няма ли да се провежда?

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
В СМГ няма ли да се провежда?

Събираме информация, лъжичка по лъжичка...
Това, което знам е написано в 1-ви пост, някой ако има допълнителна потвърдена информация - да пише в темата.

Благоевград
Място на провеждане: ПМГ "Акад.Сергей Корольов" - Благоевград
Записване за участие от 21.11.2016г. до 30.11.2016г. от 11.00 до 18.00 часа в канцеларията на ПМГ.
Такса правоучастие - 8 лв.


Сливен
Място на провеждане: ОУ "Д-р Иван Селимински"
Такса правоучастие: 8 лв.
Заявки за участие се изпращат до 30.11.2016 г. на e-mail: smb_sliven@abv.bg

*

Неактивен daley

  • 254
  • Пол: Мъж
Записването за участие в състезанието във Варна ще се извърши от 22 до 30 ноември 2016 г. с внасяне на такса от 8 лв. в „ОФИС МГ“ в МГ „Д-р Петър Берон“ – Варна или по банков път.

Работното време на „ОФИС МГ“ е: в делничните дни – от 8:00 до 12:30ч. и на 26 ноември 2016г. от 9:00 до 12:00ч.

В ПЧМГ, ще бъде само за техни ученици, не приемат външни, което е "меко казано"....до колкото знам, организаторите не дават на всеки желаещ правото да провежда турнир, а като дадат правото се оказва, че е ограничено от провеждащите състезанието / в случая не приемат външни деца/, както и да е.

Единствената оставаща опция е в 125 училище за Сф.

В СМГ ми казаха, да им следя сайта.

*

Неактивен Princess Leia

  • 14
  • Пол: Жена
В ПЧМГ, ще бъде само за техни ученици, не приемат външни, което е "меко казано"....до колкото знам, организаторите не дават на всеки желаещ правото да провежда турнир, а като дадат правото се оказва, че е ограничено от провеждащите състезанието / в случая не приемат външни деца/, както и да е.

Единствената оставаща опция е в 125 училище за Сф.

В СМГ ми казаха, да им следя сайта.

Разбрахме вече, че познанията ти са доста скромни и стига писа глупости. ПЧМГ не е единственото училище, което провежда състезанието само за собствени ученици. И ЕСПА, и Света София, и кой знае колко още училища го правят точно така.

« Последна редакция: 22.11.2016, 12:53 от Princess Leia »

Без лични обиди и квалификации, моля!  /Princess Leia, принцесите не говорят така, т.е., имат  елементарно възпитание !
Не е нужно да знам всичко, за да ви се харесам, а и не държа да се харесвам на непознати.

Обадих се днес, получих последно инфо и го написах, за да бъда полезна. Код написа, че се събира инфо по лъжичка

ПЧМГ организира доста състезания и обикновено приемат външни ученици.

"Еспа" и "Света София", може да  организират състезания за свои ученици, но не желаят да се оповестява публично и поне тук във форума не е написано официално, че го правят. Имам спомени, че минала година, се разбра, че тези училища имат права от организаторите за доста състезания при тях, след като техните деца не фигурираха в нито един списък  с резултати, на официално обявените организатори / ПЧМГ, СМГ или 125/, но се появиха в генералното, крайно класиране / не помня при кое състезание се коментираше и разбра/.

Залагам, че ще има пак впечатляващи резултати от тези училища.

Просто 125 ми е далеч, и ми е неприятно да ми е единствен избор за София извън другите училища, които го правят само за свои ученици.
« Последна редакция: 22.11.2016, 13:09 от Дора »

Сетих се и нещо друго.
До колкото ми е известно, всяко едно училище, което организира състезание, печели от участниците/ мисля вземат % от таксата, което е и логично/. Говорих минала година с организатори, нямам намерение да конкретизирам и посочвам имена, за това говоря принципно
Интересен момент защо след като някои училища могат да спечелят от външните участници, не го правят?
Печалбата е пренебрежимо малка, или има от какво да се притесняват относно организацията?
Просто си разсъждавам и пиша.

В 125 училище, не открих да може да се запишеш, като направиш превод по банка. Записването е в работно време, т.е. си е ангажимент за родителя....но те състезанията не са задължителни, нали така?
В СМГ или ПЧМГ, обикновено имаме приятелчета посещаващи курсовете им, и ни записват.
« Последна редакция: 22.11.2016, 13:52 от Дора »

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Момичета... моля ви, въвеждам резултати от Черноризец, имам и доста работа - пламнала ми е главата.
Спазвайте добрия тон, уважавайте събеседниците и не ме карайте да трия.
Мнението на всеки е ценно!

*

Неактивен dalia

  • 80
Имам следния въпрос -
според написаното по-горе относно регламента -"Oбщaтa тeмa зa 10, 11 и 12-ти ĸлac e cъcтaвeнa oт 6 въпpoca c oтвopeн oтгoвop и двe зaдaчи зa oпиcвaнe, ĸaтo зa вepeн oтгoвop нa вceĸи oт пъpвитe 6 въпpoca ce пoлyчaвaт пo 2 тoчĸи, a зa пълнo peшeниe нa вcяĸa oт пocлeднитe 2 зaдaчи ce пoлyчaвaт пo 6 тoчĸи. "
 а според сайта на СМБ Русе - "Група на участниците от 10.–12. Клас – Състезателната тема е съставена от три задачи, като за вярно решена задача се получава по седем точки."
  Проследих и темите със задачи от последните няколко години - наистина са различни, като брой задачи и оценяване. Някой да е къде е публикуван регламента за тази година?

Регламента на СМБ - секция Русе е верният и според ето това писмо, изпратено от СМБ към РУО-тата:
http://ruo-varna.bg/images/salabashev.pdf

*

Неактивен dalia

  • 80
Регламента на СМБ - секция Русе е верният и според ето това писмо, изпратено от СМБ към РУО-тата:
http://ruo-varna.bg/images/salabashev.pdf
Благодаря!

 /Само не разбирам защо трябва да променят регламента трета поредна година...../

Любопитно  :undecided:, но на сайта на СМБ - секция Плевен са дали регламента публикуван от код! Да се чуди човек  :huh: