0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Pepi

  • 20
  • Пол: Жена
Това са нашите отговори за 4-ти клас:1В,2В,3А,4Г,5А,6Г,7А,8Б,9В,10А,11-11,12-1221212,13-1101,14-86,15-37.
*

Неактивен andonovag

  • 4
  • Пол: Жена
Палечко, може ли да споделите отговорите на вашия второкласник. Благодаря!
« Последна редакция: 3.12.2016, 18:57 от andonovag »

Предварителни резултати от Габрово:
http://www.smb-gabrovo.com/wp-content/uploads/2016/12/IS-2016-GB.htm
« Последна редакция: 3.12.2016, 20:01 от kod »

*

Неактивен dalia

  • 80
Много интересно втори клас какви задачи са имали,че класирането в Габрово започва от 30 точки на фона на останалите класове.

Палечко, може ли да споделите отговорите на вашия второкласник. Благодаря!
Изпратих ви ги на лични

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
В много класове, резултатите от Габрово са максимални или близки до максималните.
Без да се обиждат гарбовци, те не би следвало да са еталон за максимални резултати.
Във 2 клас пък - точно обратното, много трудна тема и ниски резултати.
Като че ли доста объркан подбор на задачи има.

Това не е състезание от типа Математика без Граници и не трябва да се превръща в масов турнир с десетки медали
« Последна редакция: 4.12.2016, 08:35 от kod »

В много класове, резултатите от Габрово са максимални или близки до максималните.
Без да се обиждат гарбовци, те не би следвало да са еталон за максимални резултати.
Като че ли доста объркан подбор на задачи има.

Това не е състезание от типа Математика без Граници и не трябва да се превръща в масов турнир с десетки медали
Но и 30 точки във втори клас от 50-60 деца май не е съвсем нормално...
Там, изглежда, задачите са били по-трудни. Гледах миналогодишното класиране за втори клас и е имало много максимални резултати, което обяснява вдигането на трудността за този клас тази година.
Не знам обаче доколко са уцелили баланса.

*

Неактивен zvezda23

  • 9
  • Пол: Жена
Kod, не съм съгласна с теб.
Да в София е най-добрата подготовка, но след 7 - ми клас и никой не спори за това. Но 2/3 от децата с максимален брой точки в Габрово са винаги на призови места в повечето състезания.
Така че моля да не се обиждаме по това, кой от къде е!

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Kod, не съм съгласна с теб.
Да в София е най-добрата подготовка, но след 7 - ми клас и никой не спори за това. Но 2/3 от децата с максимален брой точки в Габрово са винаги на призови места в повечето състезания.
Така че моля да не се обиждаме по това, кой от къде е!

Zvezda, имаш пълното право да си съгласна или да не си съгласна...
Тук не става въпрос за обиждане, а за реална оценка.
Габрово не е център на математиката. В 8 и 9 клас има резултати от по 54 точки. Това е изключително висок резултат, гарантиращ призово място в националното класиране.
Тези резултати загатват, че задачите не са били подбрани правилно и в челото ще има струпване на максимални резултати, което не е добре за математически турнир.
В 7-ми клас, Копчев е ясен, но той не е правило за школата на града, а изключение от нея. Ясен в 5-ти клас също ми се струва, че е изключение.
Така че, да, в тази възрастова група не е ясно дали има подценяване и непремерени задачи.
« Последна редакция: 3.12.2016, 20:41 от kod »

Сега погледнах, кой е първи в Габрово от 9 клас ,това също не е случаен състезател- на Салабашев 2012 и  2014 има 51 точки, доста често се представя много добре и на други състезания. Все пак темата е за 8 и 9 клас и може и затова да се вижда по-лесна на деветокласниците...


Все пак темата е за 8 и 9 клас и може и затова да се вижда по-лесна на деветокласниците...
Всъщност в осми клас има четири резултата, които бих нарекла повече от прилични. Първите три са същите като на първенеца в девети клас. Четвъртият е на една задача от него.

*

Неактивен samsung

  • 5
  • Пол: Мъж
някой има ли отговорите за девети клас

*

MrD

Габрово не е център на математиката.

Начеса ли си езика, т.е. клавиатурата с математиката в Габрово? Добре, че нямаш и сайт за информатика, че смятай тогава какво щеше да бъде! Респект към децата! Добре, че първи по принцип излизат резултатите в Габрово, че да има какво да се пише тук! А, вярно добре че и Кубрат победи в 3 рунда, че да ти обърна внимание! Жив и здрав!

Начеса ли си езика, т.е. клавиатурата с математиката в Габрово? Добре, че нямаш и сайт за информатика, че смятай тогава какво щеше да бъде! Респект към децата! Добре, че първи по принцип излизат резултатите в Габрово, че да има какво да се пише тук! А, вярно добре че и Кубрат победи в 3 рунда, че да ти обърна внимание! Жив и здрав!
Нищо грешно или обидно няма в посочения цитат, за да предизвика такъв отговор!