0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Роман Хайнацки 2017
« -: 7.01.2017, 20:32 »



Дата и място на провеждане
20 януари - 22 януари 2017 г., Ямбол


Записване и Участие
Заявки за участие се приемат на Email mgatradev@abv.bg до 18.01.2017 г.
Повече информация за записване можете да получите от:
Дора Илиева – главен учител в ПМГ „Атанас Радев” – 0884399827;
Евгений Иванов – директор на ПМГ „Атанас Радев” – 0885302303.


Детайли
Роман Хайнацки е математическо състезание за ученици в 4-ти, 5-ти, 6-ти и 7-ми клас.
Нечетни години турнирът се провежда в град Ямбол, а четни - дистанционно, по училища. През 2014 година, когато състезанието се провежда дистанционно, за участие са поканени и ученици от 2 и 3 клас, но тази година няма да има състезателна тема за тях.

Задачите, с които се борят състезателите на Роман Хайнацки са нестандартни и трудни, понякога с неособено ясно оценяване.

Информация, новини, задачи и решения от Роман Хайнацки


Програма
20 януари 2017
- 14 - 18 часа - пристигане и регистрация
21 януари 2017
- до 9:30 часа - регистрация
- 10 часа - провеждане на Роман Хайнацки в сградата на ПМГ Атанас Радев, Ямбол
22 януари 2015
- 9 часа - Официално награждаване и закриване на състезанието


Задачи, решения и отговори от математически турнир Роман Хайнацки 2017


РЕЗУЛТАТИ - Очаквайте

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Роман Хайнацки 2017
« Отговор #2 -: 21.01.2017, 20:23 »
Поздрав за организаторите на Роман Хайнацки!



We want information
Information
Information
Who are you?
The new number 2
Who is number 1?
You are number 6
I am not a number! I am a free man!

Подигравка с духа на математическите състезания!
Резултати на участващи номера не иска никой - искаме истинско класиране!?@

*

Неактивен MIK

  • 10
Re: Роман Хайнацки 2017
« Отговор #3 -: 23.01.2017, 14:49 »
Родителските оплаквания до разните институции за уронване на престижа на децата им, като се публикуват резултати, доведоха до всички тези промени: декларации за публикуване на имената, попълнени от родителите  или пък ето това- само номера:((
 Ами нека се види какво се случва с вземането на това решение за имената като лични данни на състезание!

*

Неактивен MIK

  • 10
Re: Роман Хайнацки 2017
« Отговор #4 -: 23.01.2017, 15:05 »
Решения на задачите: http://mgyambol.com/files/2017/01/%D0%A0%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%9C%D0%A1-%D0%A0%D0%A5-17.pdf

За първа задача при 5-и клас има уточнение в решението, сложено е в сайта на МГ Ямбол:
"Забележка към решението на задача 5.1.: ако въпросът в задачата е поставен в началото на учебната година, правилният отговор е, че Симона е в V клас, но журито приема за верен и отговор VI клас при подходяща аргументация."

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Роман Хайнацки 2017
« Отговор #5 -: 23.01.2017, 16:18 »
Родителските оплаквания до разните институции за уронване на престижа на децата им, като се публикуват резултати, доведоха до всички тези промени: декларации за публикуване на имената, попълнени от родителите  или пък ето това- само номера:((
 Ами нека се види какво се случва с вземането на това решение за имената като лични данни на състезание!

Според мен - и е така, и не е така!
Нека да не се прехвърля вината само върху няколко изкукали родители. Изцяло във възможностите на организаторите е да правят състезание като състезание, а не пародия!

Вариантите са много - нулево съобразяване с някакво си решение, което не съм убеден, че има стойност в други случаи, попълване на декларация за съгласие на публикуване на резултати в 2 варианта - който не я попълни - не му се публикува резултата или по-правилния според мен - който не я попълни не се допуска до участие!

Много е лесно винаги да се измиват ръцете с някакви странични фактори, но смятам, че виновни за тази пародия в случая са организаторите. Да бяха измислили адекватен начин за адекватно състезание. И без това ми се струва, че все по-малко училища обръщат внимание на Хайнацки, с подобно решение... току виж следващата година да участват само ямболци в него.

*

Неактивен MIK

  • 10
Re: Роман Хайнацки 2017
« Отговор #6 -: 23.01.2017, 16:33 »
Не коментирам с цел да защитавам подобна идея, ни най-малко даже, още повече, че децата които заеха първите места по класове, абсолютно заслужават да си видят имената! Просто казвам как виждам нещата.
А дали и как ще се развива това състезание нямам идея.
« Последна редакция: 23.01.2017, 17:01 от MIK »

*

Неактивен MR

  • 3
Re: Роман Хайнацки 2017
« Отговор #7 -: 24.01.2017, 11:48 »

Наистина стана като епидемия това с тези номера. Децата ни не са номера, а реални хора.
Бих искала да попитам, предвид факта, че това състезание е включено в рейтингите, дали и как евентуално ще се нанесат резултатите от него.
Аз нямам нищо против резултатите на моето дете да са публични, както и да бъдат нанесени.
Не са ни карали да попълваме декларации дали сме съгласни резултатите от РХ да се публикуват. Защо така направиха, не знам. Струва ми се некоректно. Изненадах се, когато видях тези странни списъци. И какво показват с тях? Каква класация е това?
Не знам, все едно е някаква конспирация. Та нали децата затова отиват на тези състезания, да покажат знанията си.

Re: Роман Хайнацки 2017
« Отговор #8 -: 24.01.2017, 14:55 »
С това становище докараха нещата до номера вместо имена: https://www.cpdp.bg/?p=element_view&aid=1877

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Роман Хайнацки 2017
« Отговор #9 -: 24.01.2017, 15:29 »
Това е някакво становище. Не е закон, не е наредба.
Становище за конкретна ситуация.

По каква логика становище на комисия, дадено за конкретна ситуация трябва да се приема за наредба...
И пак да напомня - проблемът не е толкова в становището, колкото в организатори, които не са си мръднали пръста за да осигурят необходимите обстоятелства за заобикаляне на това откровено тъпо становище.