0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сингапурско състезание
« -: 18.08.2016, 21:25 »
Здравейте,
Бих искал да попитам за какво състезание в Сингапур става въпрос? Прочетох няколко статии, но не ми стана ясно нищо относно нивото му и защо е класифицирано като "олимпиада". Моля ако някой има представа да отговори!
Благодаря предварително!
Re: Сингапурско състезание
« Отговор #1 -: 18.08.2016, 23:28 »

*

KOD

Re: Сингапурско състезание
« Отговор #2 -: 21.08.2016, 15:23 »
И аз се присъединявам към въпроса.
Почна да става досадно с купчина нови треторазредни международни състезания, участието в които не изисква никакви квалификации, а средствата за участие се осигуряват с общински пари.
Ако има за даване, да ги дават на СМБ, които да преценяват кой и къде да ходи.
Наистина е безпредметно да се чете непрекъснато за успехи на гениални математици под 10 години на хиляди километри от България.

Re: Сингапурско състезание
« Отговор #3 -: 24.08.2016, 16:17 »
Имали, решили, дали! Не виждам лошо и други деца (освен обичайно заподозрените да се изявят).

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Сингапурско състезание
« Отговор #4 -: 24.08.2016, 19:15 »
Няма проблем с изявата, има проблем с пр-а и масовите заблуди, които разпространяват медиите.
Начина, по който се правят прессъобщенията за подобни състезания е неправилен и подвежда както редови читатели, така и кметове, опериращи с общински пари...

Re: Сингапурско състезание
« Отговор #5 -: 26.08.2016, 15:39 »
За медиите и ПР-а съм съгласна.
Кметовете и хората даващи пари решават на кого и колко, и смятам, че не всичко трябва да е през СМБ.


Re: Сингапурско състезание
« Отговор #7 -: 6.05.2017, 21:40 »
Здравейте, може ли малко повече информация за състезанията SIMOC в Сингапур и AIMO в Малайзия? На кое е по-добе да се отиде? Има ли ходили на някое от двете състезания да споделят мнения и впечатления? Благодаря!

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Сингапурско състезание
« Отговор #8 -: 9.05.2017, 08:14 »
Аз лично бих обърнал внимание на местата, в които се провеждат съответните състезания и съпътстващата програма.
Като математически състезания и двете са без тежест - няма разлика в престижа и сложността на множеството новонароили се азиатски състезания и да кажем акад. Кирил Попов в Шумен.

Така че, правилно е да се мисли за тях като за една екскурзия - разучете културните програми и която повече ви допадне - избирайте нея.

Re: Сингапурско състезание
« Отговор #9 -: 9.05.2017, 09:25 »
Благодаря!

*

Неактивен leila

  • 37
Re: Сингапурско състезание
« Отговор #10 -: 3.06.2017, 10:46 »
Във връзка със статията за несериозността и сложността на азиатските математически състезания, може ли мнение за двете отборни състезания, които се провеждат в Сингапур след индивидуалното?