Анкета

Ще се проведе ли областния кръг на Европейско Кенгуру 2017?

Да, без проблеми на всички места, за всички класове
2 (8.3%)
Да, само единици от организаторите няма да могат да го проведат
7 (29.2%)
Състезанието за класовете от 1 до 12 без 4-ти няма да се проведе при повечето домакини
2 (8.3%)
Предстои пълен провал
13 (54.2%)

Общ брой гласове: 24

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #14 -: 1.03.2017, 11:35 »
Здравейте! Този срок до 6 март да се подадат заявление за участие в състезанието само за четвъртокласниците от София ли се отнася? За Бургас дори няма информация къде ще се проведе състезнието. Имам четвъртокласничка и се притеснявам да не пропуснем сроковете. Някой,ако има информация нека да пише. Ще съм благодарна на включилите се.
*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #15 -: 1.03.2017, 11:48 »
Здравейте! Този срок до 6 март да се подадат заявление за участие в състезанието само за четвъртокласниците от София ли се отнася? За Бургас дори няма информация къде ще се проведе състезнието. Имам четвъртокласничка и се притеснявам да не пропуснем сроковете. Някой,ако има информация нека да пише. Ще съм благодарна на включилите се.
Това е за София.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #16 -: 1.03.2017, 11:59 »
Хммм,
Според мен в съобщението на РУО София със сроковете за записване на четвъртокласници има изпусната много важна точка!

3. Моля, учителите по математика да осигурят преподаването и усвояването на материала по геометрия за 10 клас на учениците от 4 клас, изявили намерение да се явят на областен кръг на Европейско Кенгуру не по-късно от 18.04.2017 г.

Колкото това е изпълнимо, толкова и спазването на другите срокове :)

*

Неактивен Kolada

  • 17
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #17 -: 1.03.2017, 17:09 »
СМБ-ИЗТОК записвали за Кенгуруто до 14 март (те  май съществуват автономно в Републиката)!?Много интересно става!!!

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #18 -: 1.03.2017, 18:39 »
За Бургас дори няма информация къде ще се проведе състезнието. Имам четвъртокласничка и се притеснявам да не пропуснем сроковете.
Какви срокове имате предвид? Ако става дума за кандидатстване в ПМГ - Бургас, ЕК не е част от балообразуващите състезания и може би затова няма отделна информация за четвъртокласниците към момента.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #19 -: 2.03.2017, 09:20 »
Kaĸви cpoĸoвe имaтe пpeдвид? Aĸo cтaвa дyмa зa ĸaндидaтcтвaнe в ΠMГ - Бypгac, EK нe e чacт oт бaлooбpaзyвaщитe cъcтeзaния и мoжe би зaтoвa нямa oтдeлнa инфopмaция зa чeтвъpтoĸлacницитe ĸъм мoмeнтa.

Вярно,че за Бургас не е балообразуваща,но мислим да кандидатстваме в СМГ и се притесняваме да не би да не ни признаят явяването от Бургас.

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #20 -: 2.03.2017, 09:29 »
Kaĸви cpoĸoвe имaтe пpeдвид? Aĸo cтaвa дyмa зa ĸaндидaтcтвaнe в ΠMГ - Бypгac, EK нe e чacт oт бaлooбpaзyвaщитe cъcтeзaния и мoжe би зaтoвa нямa oтдeлнa инфopмaция зa чeтвъpтoĸлacницитe ĸъм мoмeнтa.

Вярно,че за Бургас не е балообразуваща,но мислим да кандидатстваме в СМГ и се притесняваме да не би да не ни признаят явяването от Бургас.
Щом ще кандидатствате в СМГ е добре да се запознаете с вътрешните правила за прием в СМГ (има ги на сайта им). Там, в чл. 30 е записано, че ако не сте се явили в София-град, трябва да подадете копие от документ за резултата. Никъде в правилника не пише, че трябва да се явите на ЕК в София.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #21 -: 3.03.2017, 10:32 »
Европейско Кенгуру 2017 - ще го бъде или не?


Противоречия между Съюза на Математиците в България и проф. Сава Гроздев са на път да провалят математическото състезание Европейско Кенгуру 2017!!!
Прочетете повече в AlekDimitrov.com >>>

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #22 -: 3.03.2017, 10:38 »
Още нещо важно - към момента няма яснота и крайно становище кои ученици ще бъдат класирани за така наречения национален кръг на Европейско Кенгуру.
Очаква се да се вземе решение, дали класираните ще бъдат само въз основа на резултата им от Европейско Кенгуру (ако въобще тази година се проведе това състезание) или ще се направи както в предходни години участие, базирано на резултати и от други състезания.

*

Неактивен pnt

  • 8
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #23 -: 3.03.2017, 13:25 »
Имам 2 деца в СМГ.
Едното е от първите за випуска си според класацията на този сайт.
Лично ще ги спра от ЕК, ако се организира при условията предложени от Сава Гроздев.
Ако няма класиране състезанието е безсмислено.
Да не говориме , за твърдото искане от 3 лева за машинна проверка.
По-добре е тези пари да ги вземат организатори, проверяващи.
Радвам се ,че и СМГ са против този "дървен философ" Сава Гроздев и дано косвено повлияят на най-добрите си ученици да не участвуват в тази пародия на състезание.

*

Неактивен Емилия

  • 3
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #24 -: 6.03.2017, 11:22 »
Не мога да разбера защо няма да се побликуват резултатите на децата поименно при положение ,че лично проф.Сава Гроздев миналата година освен имена публично представи и егн-та на деца с резултати от външно оценяване.

*

Неактивен Емилия

  • 3
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #25 -: 8.03.2017, 12:30 »
Немога да не отговоря по повод на писаното по-горе ,че всеки греши.Да това е ясно, но до този момент аз лично не съм попадала на по-грозни обвинения от тези на проф.Гроздев.Цялото това безумие в крайна сметка рефлектира върху нашите деца,и според мен тези всички математици би трябвало да работят по въпроса за стимулиране на децата за участие в състезания и да предават знания,а се оказва точно обратното.В крйна сметка на последък всичко се върти около проф.Сава Гроздев, или греша,какво прави той за дорото на нашите млади математици???

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #26 -: 10.03.2017, 13:31 »
Имам нужда от помощ. Преглеждам задачите за 3-4 клас. Неудобно ми е да призная, но ме затрудни зад. 17 за 2016 год. И по - скоро въртенето на картата в нея. На колко градуса, в коя посока?

*

Неактивен Iskraip

  • 1
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #27 -: 10.03.2017, 14:21 »
Здравейте, в Пловдив провежда ли се или трябва да се пътува до София?Късно разбрахме тук имаме информационно затъмнение...Добре че случайно една майка от столицата сподели!
Късно ли е да се заяви участие? На места пише 6.03, на други 10.03, а на трети 13.03..Краен срок.