Анкета

Ще се проведе ли областния кръг на Европейско Кенгуру 2017?

Да, без проблеми на всички места, за всички класове
2 (8.3%)
Да, само единици от организаторите няма да могат да го проведат
7 (29.2%)
Състезанието за класовете от 1 до 12 без 4-ти няма да се проведе при повечето домакини
2 (8.3%)
Предстои пълен провал
13 (54.2%)

Общ брой гласове: 24

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #98 -: 5.04.2017, 09:51 »
Да де ама....
Състезанието беше на 18 март!
Днес е 5 април - минаха 18 дни. И в списъка 9.pdf, който никой не е написал какво е, но се предполага да означава 9 клас има 15-ина резултата!!!
Това е подигравка, бъзик, какво?
18 дни проверява машината.
Неграмотност и некадърност е според мен. На ръка да ги бяха проверявали, сигурно вече щяха да са готови.
*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #99 -: 5.04.2017, 10:07 »
Неграмотност и некадърност е според мен. На ръка да ги бяха проверявали, сигурно вече щяха да са готови.

Еее, Дидева, не знам, не си права - това е Машина!!! Неведоми са пътищата й. :)

*

Неактивен Марго

  • 7
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #100 -: 5.04.2017, 16:26 »
И резултатите за Стара Загора не са качени, защото не намирам номера на моето дете .
Можеха поне по градове да ги групират   :angry:

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #101 -: 5.04.2017, 22:14 »
     Списъците ме поразиха изключително много и не мога да не го споделя.
     Още на първата страница, не знам защо, кодовете се повтарят. Слава богу, точките са едни и същи.
      Нещо още по-интересно  - погледнете номерата /баркод ми звучи като етикет на стока/ в 5-ти и 6-ти редове - 170000805003 и 170000505503. Различават се с една цифра. Това какво означава?... /Един риторичен въпрос в духа на един наш преподавател./...че няма защитен код.
    А това си е "а и б-то" на автоматизираната обработка на данни. Няма какво повече да добавя.
     Ще добавя, че мнението ми се отнася до File3, но и в другите списъци се срещат същите неща и описаното от мен не е единичен случай.
      Бих се радвала, ако се заблуждавам. В противен случай положението не  ми изглежда никак добре.

     
« Последна редакция: 5.04.2017, 22:44 от nona1950 »

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #102 -: 5.04.2017, 23:33 »
Откакто взеха да крият имената на състезателите положението със състезанията по математика премина няколко фази. В началото беше смешно, после стана дразнещо, от дразнещо на трагично а сега от трагично, положението стана отчайващо. И най-големия оптимист да си като гледаш какви простотии се творят няма как да не се отчаяш.
Имам чувството, че децата ни са участвали в състезание по вдигане на тежести и сега някой щангист се опитва да прави класиране ама един месец му се вижда малко време и затова му е нужно повече и понеже му е много трудно затуй си е купил и машина с която да пребори сложната задача наречена класиране.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #103 -: 7.04.2017, 13:55 »
Taзи мaйĸa П.М. от 51 СОУ „Елисавета Багряна“  ĸoятo e пиcaлa дo ĸoмиcиятa за защита на личните данни ĸaтo нe иcĸa peзyлтaтитe нa нeйнoтo дeтe дa нe ce виждaт дa нe yчacтвa пo cъcтeзaния.Haпълнo пoдĸpeпям -cъcтeзaния c имeнa и peзyлтaти пyбличнo oпoвecтeни. Maминитe дeтeнцa дa cи cтoят в ĸъщи ĸaтo им e тoлĸoвa ĸpexĸa пcиxиĸaтa.Oтвeднъж шaмпиoн нe ce cтaвa.Tpябвa дa минeш пpeз тpyднocтитe , дa ce бopиш и дa ce paзвивaш.Toвa в мoмeнтa e пълнa тъпoтия. Aз вoдя дeтeтo cи дoбpoвoлнo нa cъcтeзaниe,плaщaм cи oт джoбa и нaĸpaя пpaтили нeгoвия peзyлтaт в yчилищeтo.И aз пoчвaм дa ce oбaждaм и пoчвaт eдни въпpocи,aмa зa ĸoe cъcтeзaниe, aмa ĸoгa ca ги пpaтили и т.н. Дa ce пишe яcнo в нaчaлoтo  чe peзyлтaтитe щe ca пyблични и ĸoйтo нe мy изнacя дa нe yчacтвa.В Бургас резултатите от Кенгуру не излязоха официално. Разпратили ги по училищата.

*

Неактивен Tedda

  • 2
  • Пол: Жена
Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #104 -: 11.04.2017, 21:10 »
23 дни и нищо! Никакви резултати. Човекът взе парите, машината уж проверява, а ние като кретени стоим и чакаме резултатите на отрочетата си. Ако въпросният г-н професор Гроздев има поне малко останало му достойнство - първо да върне парите , които най-безочливо открадна, и второ - да си подаде оставката от всички институции, свързани с математиката в България, в които заема какъвто и да било пост! Колко още гафа трябва да се получат, за да се разбере, че този човек не мисли за математика, а само как да си напълни гушата? Аман от печалбари на гърба на децата ни!

*

Неактивен mvp

  • 2
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #105 -: 11.04.2017, 22:30 »
23 дни и нищо! Никакви резултати. Човекът взе парите, машината уж проверява, а ние като кретени стоим и чакаме резултатите на отрочетата си. Ако въпросният г-н професор Гроздев има поне малко останало му достойнство - първо да върне парите , които най-безочливо открадна, и второ - да си подаде оставката от всички институции, свързани с математиката в България, в които заема какъвто и да било пост! Колко още гафа трябва да се получат, за да се разбере, че този човек не мисли за математика, а само как да си напълни гушата? Аман от печалбари на гърба на децата ни!
Tedda, прочете ли, че пише резултати до 24-ти април? Като плюеш против човек, който не познаваш, сигурна/ен ли си поне в това, което твърдиш, че "си е напълнил гушата"? Моля за уважение към заслужилите хора на България!
« Последна редакция: 11.04.2017, 22:33 от mvp »

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #106 -: 11.04.2017, 22:56 »
Tedda, прочете ли, че пише резултати до 24-ти април? Като плюеш против човек, който не познаваш, сигурна/ен ли си поне в това, което твърдиш, че "си е напълнил гушата"? Моля за уважение към заслужилите хора на България!
Ами...В новините на този сайт има достатъчно информация за издънките около националния кръг на НОМ, за да се замислим какво уважение заслужава въпросният " заслужил човек".
Рядко си позволявам да пренасям цитати от други места, но този ме заинтригува  и ще го споделя:

Цитат
Здравейте,

Зачудих се дали да опиша случката, но и аз се изнервих от това чакане с ЕК.
Преди десетина дена писах на организаторите с името и училището на дъщеря ми, за да попитам кога ще са готови нейните конкретни резултати. Сава Гроздев ми върна мейл за вторник ( 4ти април). В петък ( 7ми април) писах втори мейл, защото нейният резултат го нямаше и съответно ангажиментът, поет в мейла, не бе спазен.
Какво бе учудването ми, когато самият Сава Гроздев ми се обади в петък по обяд и с назидателен тон ми бе обяснено, че аз съм "интелигентна жена" и той сега седи в кабинета си в университета няма как да знае кога ще са готови резултатите на дъщеря ми. След като го пипитах защо тогава са поели ангажимента за 4ти април, тонът на г-н Гроздев стана крайно нелюбезен, предложи ми дори да ми върне парите за състезанието и накрай ми затвори с репликата "Повече не ме притеснявайте" след като самият той ми се беше обадил!
Та ако някой реши да им звъни - премислете пак дали си заслужава времето и нервите!

Прословутата машина сигурно боядисва яйца и им лепи ваденки. Преди модерното нововъведение резултати по места излизаха още същата вечер или в рамките на седмица, като Варна беше станала нарицателна за късно публикуване на резулатите - около три седмици след състезанието. Какво се случва тази година? Ръчната проверка се оказа достатъчно бърза и на доста места отдавна публикуваха резулати, докато машината, която струва три лева на бланка, явно не може да се справи с натоварването. Че то от АМС май резултатите напоследък пристигат в рамките на около месец. Да не говорим, че са придружени със съответния сертификат за всеки участник плюс кратък анализ на резултатите му.

И да не пропусна цитата на деня, макар че е по-подходящ за друга тема.
"Задачата не е променяна, само направих корекции".
Ще се сетите кой го е казал и без моя помощ.
« Последна редакция: 11.04.2017, 22:58 от Дидева »

*

Неактивен mvp

  • 2
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #107 -: 11.04.2017, 23:13 »
За НОМ, единственият проблем както излиза е, че в дадената трета задача са направени корекции, които не засягат същината на задачата. Даден е 1 час повече за решаването на тази задача, чиято същинска част, отново да се отбележи, не е променяна! Аз проблем не виждам, даже мисля, че е можело и без този час! В изказването на Професора, което сте цитирали накрая не виждам проблем. Едно е да се промени уравнение/неравенство, съвсем друго е да се даде допълнение, думичка или условие, което е корекция, има огромна разлика. Това се случва на почти всяко състезание, просто сега някой реши да се прави на интересен за това. AMC се чака поне месец за излизане на резултати. В момента от Кенгурото има 95, деветдесет и пет, страници с резултати, въпреки че има още 13 дни до дадения краен срок. Мисля, че не е нормално да се оспорва колко заслужил човек е Сава Гроздев! Нека не се забравя, че най-големите успехи постигнати в историята на българската математика е, когато той е пряк участник като ръководител или заместник ръководител на националния отбор! Крайно време е хората в България да се научат, че има срокове, които трябва да се изчакват и да бъдат съобразителни!
« Последна редакция: 11.04.2017, 23:17 от mvp »

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #108 -: 12.04.2017, 00:25 »
Никой не може да спре хода на времето. Уважението, което човек е заслужил през годините, може бързо да бъде заличено, ако не усетиш момента да спреш. Неслучайно много спортисти се отказват на върха на славата си. В останалите области на живота разбира се не е така, но все някога идва момент, в който синусоидата на славата минава под чертата. Наивно е да се мисли, че скоро пак ще има положителни стойности. Време е за равносметка.
« Последна редакция: 12.04.2017, 00:40 от niliev »

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #109 -: 12.04.2017, 07:51 »
За НОМ, единственият проблем както излиза е

Не mvp, определено това не е единственият проблем. Проблемите са значително повече:
1. Сава Гроздев и подопечната му комисия объркаха задачи и критерии за оценяване на областния кръг на олимпиадата. Това, в една нормална държава би било достатъчно за да се вземат мерки и съставът на комисията да бъде променен. Повече информация за допуснатите грешки на областен кръг:
http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=533

2. Сава Гроздев и националната комисия не допуснаха ученици с 16 точки на областен кръг до национален за сметка на други с 10 точки. Като по този начин сътвориха според мен един от най-големите скандали в историята на състезанието. Учениците са подали жалби навреме, те са уважени от РУО, но не и от националната комисия и председателя й. Повече за това своеволие е описано в отвореното писмо на родители:
http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=550

3. Сава Гроздев и националната му комисия погазиха за пореден път регламента и не допуснаха до контестации ученици, защото не ги придружава учител. Това еднолично решение в ущърб на състезателите е описано тук:
http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=551

4. Коментираното от теб пряко нарушение на регламента - необмислена, грешна задача, която се налага многократно да бъде променяна. Дали козметично, дали изцяло - това няма никакво значение! Нарушението е факт - след началото на националния кръг, спокойствието на състезателите е нарушавано 3, 4 пъти и всеки път са внасяни корекции в задача! Ако това беше направено от друг, Сава Гроздев щеше да използва случая да го срине със земята! Но сега... не намира вина в себе си и доблест да се оттегли от комисията.
Като капак, своеволно, комисията удължава с един час времето за решаване, отново в разрез с регламента.


5. Бих добавил към списъка безхаберието на МОН и националната комисия. Които цяла година не успяха да се сетят, че страната ни ще участва с 2, а не с един отбор на МБОМ! И провалиха подбора за това най-важно състезание в тази възрастова група. Направиха така, че този подбор да зависи изцяло от едно състезание, от приумиците на един човек, без ясно формулирани правила.

6. Ако това не е достатъчно, комисия с председател Сава Гроздев се подигра с регламент и състезатели и отново своеволно взе решение за изменение на правилата - не допусна до контестации на Пролетни Математически Състезания ученици, спорещи за по-малко от 3 точки! Откъде накъде и кой дава право на комисията да си променя публикуван от МОН регламент?
За явната неспособност за организация, и принуждаването на 11-годишни деца да подават контестации в 3 часа посред нощ също не виждам да си се сетил да споменеш!

Виж, не искам да оспорвам колко заслужил човек е проф. Гроздев. Нека не се отплесваме в лирика с приказни елементи за отминали времена. Добре знаеш, колко различни са мненията от това далечно минало, както в България, така и в чужбина.

Нека гледаме какво е сътворено през тази учебна година. Наистина ли твърдиш след гореизброеното, че всичко е ОК??? Кое за теб от 6-те изброени точки не е вярно?

mvp, съгласен съм и разбирам, че всеки може да допусне грешка.
Но, моля те, свали си розовите очила, сложи ръка на сърцето си и ако ми отговаряш, коментирай всяка от описаните по-горе грешки. Стига с тази тролщина и коментари с общи лафове.
Грешките станаха много. Много повече от допустимото. Това трябва да е ясно видимо за всеки непредубеден наблюдател.
Трябва да се вземат мерки, не може толкова пропуски и несъобразяване с ученици и регламенти да останат без последствия.

*

Неактивен bilyananacheva

  • 13
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #110 -: 12.04.2017, 09:42 »
Сега нагаждат резултатите на четвъртокласниците  :)
Нали затова е цялото това затъмнение, за да може някой да получи нещо.
Не вярвам да променят толкова регламента, без някой да има полза от това.

Чудя се дали СМГ няма да искат да постъпят добре и да си променят регламента за прием за 5-ти клас, като дадат свобода да избереш кое състезание да влиза във формулата за балообразуване, защото сега ако си се явил на ЕК, няма как да избереш оценката от ПМС или Питагор.
След като толкова се опорочи това състезание, би трябвало да може да се откажеш да използваш оценката от него. Сигурно и контестации няма да се получат. Те децата вече забравиха, че е имало такова състезание, къде тепърва ще защитават резултати :-)

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #111 -: 12.04.2017, 10:00 »
Крайно време е хората в България да се научат, че има срокове, които трябва да се изчакват и да бъдат съобразителни!
Тъй като за НОМ kod е изписал всичко, което може да се каже, аз ще коментирам последното Ви изречение, което много ме подразни. Крайно време е да разберете, че когато за една услуга има една и съща цена и 2 варианта на качество, а именно: достоверност и прозрачност на резултатите, възможност за корекция при допусната грешка на изпълнителя и не на последно място -  бързина на обслужването, няма нормален човек, който да предпочете варианта с непрозрачните резултати, нереалните резултати, отчитащи трепването на детската ръка и неволното излизане от кръгче, липсата на възможност за контестация и по-бавното обслужване. Ще предпочета въпросната услуга само ако не ми е чиста работата и искам манипулации.
И относно сроковете - години наред резултати имаше до седмица след провеждането на състезанието, и тази година има организатор, който доставя такава услуга. Защо тогава трябва да бъда "съобразителна" и да чакам срок, който някой си е измислил по неясна причина?
Защо някой изобщо е предпочел услугата с по-лошо качество при еднаквата цена?