Анкета

Ще се проведе ли областния кръг на Европейско Кенгуру 2017?

Да, без проблеми на всички места, за всички класове
2 (8.3%)
Да, само единици от организаторите няма да могат да го проведат
7 (29.2%)
Състезанието за класовете от 1 до 12 без 4-ти няма да се проведе при повечето домакини
2 (8.3%)
Предстои пълен провал
13 (54.2%)

Общ брой гласове: 24

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Tedda

  • 2
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #154 -: 13.04.2017, 21:08 »
Хубаво, че вече има някакви резултати и даже класиране в национален мащаб на областен кръг   :undecided:. Нещо не ми се връзва, но и това е нещо. Сега в задачата се пита на какъв принцип ще има допускане до национален кръг: първите от областите или първите в националното класиране от областния кръг? И какво се случва с тези, които не са на машинна обработка? Те ще бъдат ли допуснати до национален кръг? Добре ще е господата, които сътвориха тази каша да си размърдат мозъците и да не ощетяват децата. И най-вече да не им убиват желанието да решават задачи, да се състезават и то честно.
*

Неактивен 8eos8

  • 2
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #155 -: 17.04.2017, 12:41 »
И така... Изключително много се радвам, че в тази каша не сме 4 клас, иначе можеше да има смъртни случаи...
Драмата  е следната. Моят ориентиран второкласник отива смело и безотговорно на състезанието в училището, където учи. На излизане не си взема номера, защото мама не е казала, а и госпожите не са му споменали нищо. И двата фронта силно изненадани. Цитирам: "Имаше някакви числа долу на листа, но НИКОЙ не си ги записа". Пита се в задачата как, аджеба, да си разберем резултата. Не ме интересува корупцията, циганията и селенията в това състезание. Овъртя ми се света да се чудя от кой кладенец вода да извадя, че да скатая ситуацията. С две думи - искаме да си знаем резултата. Нещо мъничко, но очевидно непосилно за моята действителност.

*

Неактивен Aila

  • 12
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #156 -: 18.04.2017, 14:38 »
8eos8 не знам дали в училището Ви нямат подобна информация информация.. Попълвали ли сте декларация, че разрешавате данните да се публикуват? В нашето училище за първи клас баркодовете в началото бяха останали в учителките мисля, след което им ги дадоха на децата, но и залепиха списък с баркодовете и имената на децата отпред на училището. Лично мен това ме спаси, защото моята дъщеря разбира се междувременно си загуби баркода, но от списъка успях да проверя точките и.

*

Неактивен seigo6

  • 7
  • Пол: Мъж
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #157 -: 19.04.2017, 13:46 »
Направих си експеримент - дадох задачите от ЕК за 4 клас на дъщеря ми, която е 2 клас и симулирах състезанието. Резултат: 82 точки. Детето не е вундеркинд, така че помислете си за тазгодишното ниво на задачите. Аз няма да коментирам.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #158 -: 19.04.2017, 17:32 »
Те и на ПМС са от такова естество, високите резултати го показват.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #159 -: 19.04.2017, 18:33 »
Направих си експеримент - дадох задачите от ЕК за 4 клас на дъщеря ми, която е 2 клас и симулирах състезанието. Резултат: 82 точки. Детето не е вундеркинд, така че помислете си за тазгодишното ниво на задачите. Аз няма да коментирам.
Поздравления за дъщеричката ви!
« Последна редакция: 19.04.2017, 18:36 от nona1950 »

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #160 -: 20.04.2017, 21:09 »
Единствено от 25 ОУ могат да Ви отговорят, но пробвайте да разговаряте и с организатора, а именно сдружението: http://www.bulgarian-kangaroo.eu/contact.htm
Все пак те трябва да имат и някаква контролна роля по организацията. Как така няма да Ви дадат код и в същото време да не са запознати с проблема - да Ви прехвърлят към отговорния с организацията в училището!
maria 77bg много Ви благодаря за съвета. В крайна сметка така и направих. Писах имейл на сдружението и в рамките на един ден ми изпратиха кода на детето, за да порверя резултатие. Реакцита наистина им беше много бързо. А за организацията в самото училище изобщо не искам да коментирам...

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #161 -: 20.04.2017, 21:36 »
Е то задачите за 1 кл. са по-трудни от задачите за 4кл.  :yikes :-memnon

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #162 -: 20.04.2017, 21:53 »
Е то задачите за 1 кл. са по-трудни от задачите за 4кл.  :yikes :-memnon
Не съм гледала задачите за 1ви клас, но тези за 3ти и тези за 4ти са еднакви с изключение на последните 2. Като гледам класирането на 3ти клас  - максимумът е 95. Деси, Вие нямахте ли третокласник с резултат, от който не бяхте доволна? Децата са състезание са под стрес.
Браво на Вашите 1-класници и второкласници, които са по-добри от децата в 4 клас. Каквито и да са били задачите - те са еднакви за всички деца от 4 клас и състезанието е между тях. В случая похвално е, че няма грешно зададени задачи или отговори. И не им завиждайте на тазгодишните 4-класници - достатъчно експерименти си правят с тях.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #163 -: 21.04.2017, 09:03 »

Резултати за 4 клас от Европейско Кенгуру 2017


9 максимални резултата, браво на отличниците.

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #164 -: 21.04.2017, 10:13 »
Тъй като за 4-ти клас ЕК е балообразуващо в повечето градове, а нямаме ориентир дори по град кой колко е изкарал, пуснах една екселска таблица с резултати и който желае може да я попълни, за да добием представа.

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #165 -: 21.04.2017, 14:31 »
Тъй като таблицата с резултатите на 4-ти клас от ЕК се редактираше от всеки и станаха леки проблеми, пуснахме формуляр, който може да се попълни от който желае САМО ОТ 4 КЛАС:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemm6obSBh3zBoMBru_AVdFZRr95Z9baZlRDN7YIG1lblK8iQ/viewform?c=0&w=1

А попълнените резултати, включително и въведените в предишната таблица можете да видите тук:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V8CLm28lgfaFN8nUNZKF2uTGjHWKdQ3Fp4YBToKbZHU/edit#gid=1834695529

Който е въвел данни в старата таблица да не въвежда в новата - всичко е копирано!

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #166 -: 21.04.2017, 18:07 »
Някой знае ли до кога трябва да се обобщят резултатите /машина + СМБ/?
И защо в официалния сайт пише: резултати финални всички, а всъщност са отчетени само тези с кодовете?
Синът ми е 3-ти клас с максималните 100 точки и всеки ден проверяваме класирането, но така и проверените от СМБ не се добавят.

*

Неактивен siqna

  • 18
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #167 -: 21.04.2017, 18:53 »
Здравейте,
Днес изпратих запитване до представителите на Сдружение "Европейско Кенгуру" дали се работи по въпроса с въвеждане градовете на състезателите във файла с резултатите от европейско кенгуру.
Получих потвърждение от Г-жа Карабашева, че се работи по въпроса.
Така чее, всички сме в очакване....