Анкета

Ще се проведе ли областния кръг на Европейско Кенгуру 2017?

Да, без проблеми на всички места, за всички класове
2 (8.3%)
Да, само единици от организаторите няма да могат да го проведат
7 (29.2%)
Състезанието за класовете от 1 до 12 без 4-ти няма да се проведе при повечето домакини
2 (8.3%)
Предстои пълен провал
13 (54.2%)

Общ брой гласове: 24

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #168 -: 21.04.2017, 18:53 »
Някой знае ли до кога трябва да се обобщят резултатите /машина + СМБ/?
И защо в официалния сайт пише: резултати финални всички, а всъщност са отчетени само тези с кодовете?
Синът ми е 3-ти клас с максималните 100 точки и всеки ден проверяваме класирането, но така и проверените от СМБ не се добавят.
По неофициални сведения от две различни места, засега подобно обобщение - СМБ + МСГ не се очаква.
Иначе обобщени резултати от СМБ има.
http://www.math.bas.bg/smb/kenguru/2017/index.html
*

Неактивен siqna

  • 18
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #169 -: 21.04.2017, 19:00 »
Искам да попитам, за 4 клас резултатите не са ли само машинни или има и такива от СМБ?
Доколкото знам в София всички състезатели от 4 клас са с баркодове или съм в грешка?

*

Неактивен Очо

  • 478
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #170 -: 21.04.2017, 19:20 »
Тъй като таблицата с резултатите на 4-ти клас от ЕК се редактираше от всеки и станаха леки проблеми, пуснахме формуляр, който може да се попълни от който желае САМО ОТ 4 КЛАС:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemm6obSBh3zBoMBru_AVdFZRr95Z9baZlRDN7YIG1lblK8iQ/viewform?c=0&w=1
:) Идеята отлична. Изпълнението малко лошо...(може би не е трябвало да се копира нищо...), има доста повтарящи се баркодове, но се добива представа... :)

А попълнените резултати, включително и въведените в предишната таблица можете да видите тук:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V8CLm28lgfaFN8nUNZKF2uTGjHWKdQ3Fp4YBToKbZHU/edit#gid=1834695529

Който е въвел данни в старата таблица да не въвежда в новата - всичко е копирано!

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #171 -: 21.04.2017, 19:32 »
Идеята отлична. Изпълнението малко лошо...(може би не е трябвало да се копира нищо...), има доста повтарящи се баркодове, но се добива представа... :)
Има повтарящи се баркодове, защото когато пуснах просто екселска таблица, хората освен да си въвеждат резултати започнаха да редактират и сортират, при което стана каша с баркодовете. Това е причината да заключим таблицата и да пуснем новия формуляр. Няма как да разбираме от всичко, дотолкова ни стигат възможностите на ентусиастите.

siqna, организатор за 4 клас е МОН. Всички резултати са публикувани на сайта на сдружение ЕК. Други няма. Поне 4 клас са на едно място.

*

Неактивен Очо

  • 478
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #172 -: 21.04.2017, 19:53 »
Има повтарящи се баркодове, защото когато пуснах просто екселска таблица, хората освен да си въвеждат резултати започнаха да редактират и сортират, при което стана каша с баркодовете. Това е причината да заключим таблицата и да пуснем новия формуляр. Няма как да разбираме от всичко, дотолкова ни стигат възможностите на ентусиастите.

siqna, организатор за 4 клас е МОН. Всички резултати са публикувани на сайта на сдружение ЕК. Други няма. Поне 4 клас са на едно място.
:) Не Ви упреквам, напротив. Браво, на ентусиастите и на Вас! Благодаря. Мен също ме интересува.. Написах го, за да не се "подвеждат" хора... И да не вярваме на интернет, не всичко е истина.. :)

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #173 -: 21.04.2017, 21:09 »
Не съм гледала задачите за 1ви клас, но тези за 3ти и тези за 4ти са еднакви с изключение на последните 2. Като гледам класирането на 3ти клас  - максимумът е 95. Деси, Вие нямахте ли третокласник с резултат, от който не бяхте доволна? Децата са състезание са под стрес.
Браво на Вашите 1-класници и второкласници, които са по-добри от децата в 4 клас. Каквито и да са били задачите - те са еднакви за всички деца от 4 клас и състезанието е между тях. В случая похвално е, че няма грешно зададени задачи или отговори. И не им завиждайте на тазгодишните 4-класници - достатъчно експерименти си правят с тях.
Просто казвам,че нашия 3-класник се затрудни на задачи от 1 кл.,а пък той в нас ги реши вярно само по памет до 20-колкото е стигнал,но там обстановката си казва всичко.Иначе на  3-класника  някои от задачите и аз не можах да ги реша  толкова бързо ,пък дори и изобщо... Направо трябва да си скъсам дипломата ...
Браво на всички дечица!!!!

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #174 -: 23.04.2017, 15:03 »
Проверих работата на детето, всичко е правилно пренесено, въпреки малките бланки.
Лично аз, съм изненадана как се очаква за час и половина деца втори клас да прочетат условия на 26 броя задачи, напечатани на 2 пълни листа/ 4 страници, да ги осмислят и решат вярно, после да ги пренесат на бланка формат А4 , да са прецизни в попълването и т.н.....Съжалявам, но за мен ще е трудоемко.
Пада се по 3мин. и половина на задача

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #175 -: 23.04.2017, 18:01 »
Ми нали това е идеята на състезанието, да е трудно, за да се отсеят децата, това не е училищно контролно.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #176 -: 24.04.2017, 06:54 »
Училищно контролно при неравни условия. Визирам, че децата участвали с баркодове трябва да ги пренасят на бланка, и да спазват съответната прецизност, за да им отчете машината ок отговорите, децата при другия организатор просто са си заграждали отговорите на листите с условията, без да пренасят никъде, дори и да пренасят/ но аз поне не знам, не се изисква да е по еди какъв си начин, за да бъде отчетено/. Според моето дете, най-много усилия е вложило в прецизността на попълване на кръгчетата, и къде остана математиката? Установих, че първа задача му е грешна/ гледам , че няма макс резултат/, а е елементарна, според него, не се виждали ок линиите.....догодина може и без ЕК да минем, тъкмо да смъкнем излишното натоварване. Не съм виждала бланките, но разбрах, че са били с доста малки кръгчета, и доста на гъсто, изисква се съобразяване с линийка и т.н. за да не сгрешиш....
Къде остана математиката?
« Последна редакция: 24.04.2017, 06:57 от Дора »

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #177 -: 24.04.2017, 08:58 »
Предлагам догодина за да е още по-пълна анонимността на кенгуруто освен баркодове и липса на имена в класирането децата да отиват на състезанието с маски на лицата. Така ще запазим още по-перфектно личните данни и никой няма да знае кой се е явил на състезанието и кой не. Същото се отнася и за квесторите. Ще е по-добре и квесторите да са с маски-само с по две дупки на маските за очите. Така препоръката на комисията за защита на личните данни ще е изпълнена на 100% и всичко ще е перфектно анонимно.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #178 -: 24.04.2017, 11:16 »
Който ходи на състезание, значи се съгласява, да му публикуват публично резултата с имената и точките.....какви са тези баркодове и т.н. съвсем изтрещяха хората.
Състезанията не са задължителни, а по избор.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #179 -: 24.04.2017, 13:44 »
Изпратих преди малко ясен мейл с молба за еднозначен отговор:

Класиране за национален кръг на Европейско Кенгуру 2017?

Здравейте,
Повече от месец след провеждането на областен кръг на Европейско Кенгуру, родители и ученици не знаем как ще бъдат определени участниците в националния кръг на състезанието.

Моля да ни дадете повече яснота, ще бъдат ли взети предвид резултатите на ученици, които са се явявали и при двата организатора - СМБ и Сдружение Европейско Кенгуру?


Не виждам каквато и да е възможност и двусмислие и очаквам ясен и категоричен отговор.
Писмото е изпратено до:
priemna@mon.bg - Министерство на Образованието
smb@math.bas.bg - Съюз на Математиците в България
Bulgarian.Kangaroo@gmail.com - Асоциация Европейско Кенгуру в България
sava.grozdev@gmail.com - Сава Гроздев, управител на Ацоциация Европейско Кенгуру


*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #180 -: 24.04.2017, 17:27 »
Имам отговор на писмото от проф. Сава Гроздев.

Явилите се при организатор СМБ ще участват в подбора за националния кръг след повторна проверка на работите им от националната комисия.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #181 -: 24.04.2017, 17:39 »
Малееее, тя стана една...