Анкета

Ще се проведе ли областния кръг на Европейско Кенгуру 2017?

Да, без проблеми на всички места, за всички класове
2 (8.3%)
Да, само единици от организаторите няма да могат да го проведат
7 (29.2%)
Състезанието за класовете от 1 до 12 без 4-ти няма да се проведе при повечето домакини
2 (8.3%)
Предстои пълен провал
13 (54.2%)

Общ брой гласове: 24

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #224 -: 30.05.2017, 19:30 »
Интересно дали са уведомили училищата - доколкото знам училището уведомява детето и родителите му, че е класирано на националното Кенгуру. До 4-ти клас са на училище (на теория) до утре. Доста от децата реално от тази седмица не учат. Излиза, че, ако родителите не са търсили специално къде и как да проверят, то може дори да не разберат, че дето им е класирано. Ясно, че ние из форумите не сме от тези родители  :)), но все пак не е редно, ако не е съобщено.
В нашето ни уведомиха още преди 2 седмици.
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #225 -: 31.05.2017, 12:34 »
Моля Ви, ако някой има задачите за 3 клас от Националния кръг на ЕК от 2016г. да ми ги изпрати на имейл: galenik1984@abv.bg.   :help
Благодаря Ви предварително!
Преди малко от нашето училище ми се обадиха да ми съобщят, че са получили писмо, в което пише, че синът ми се класира за Националния кръг! Трябва да изпратят заявление, с което да потвърдят участието му. Бяха изнанадани, че трябва да отговорят от днес за днес и че състезанието е след три дни, а чак сега са уведомени!  :undecided:
Ние сме от явилите се към СМБ. Дали това е случайно забавяне и дали всички родители са уведомени, че децата им са "допуснати"?!? И то при условие, че само за "допуснатите" е спазен регламента, а в "класираните" са класирани деца с резултати под минималните изисквания, само и само броят им да стане близо 400.
Така, че родители, ако вашето дете е от "допуснатите" и не са Ви се обадили от училището Ви, реагирайте веднага!
Добре, че е този форум за да сме наясно какво се случва!
...и дано някой има задачките - ще са ни от полза.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #226 -: 31.05.2017, 14:21 »
Имаше таблица в която въвеждахме имената на децата и точките.Намерих я но номера не и излиза а аз го бях вписала. Има 90 т. но не помня номера.
Трябва ми документ в който да се вижда , колко точки има. Знаете ли от къде мога да получа? Нали имаше сайт ли беше където вкарваш номера за да видиш оценката.
« Последна редакция: 31.05.2017, 14:34 от annnita »

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #227 -: 31.05.2017, 14:41 »
Имаше таблица в която въвеждахме имената на децата и точките.Намерих я но номера не и излиза а аз го бях вписала. Има 90 т. но не помня номера.
Трябва ми документ в който да се вижда , колко точки има. Знаете ли от къде мога да получа? Нали имаше сайт ли беше където вкарваш номера за да видиш оценката.
Никога не е имало сайт, в който да вкараш номера и да видиш резултата си от ЕК. В сайта на сдружението има списък по номера и списък по точки, но са в пдф, а не платформа от типа на състезанията на ВМС и КМС в секция Изток, София.
Ако детето Ви е в 4 клас, то най-вероятно сте въвели резултата му в една таблица, която бяхме пуснали във фейсбук групата за прием в СМГ. Но в тази таблица вие сами сте си въвели и името, и точките, и кода. Тя не е документ. Ето я за справка: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V8CLm28lgfaFN8nUNZKF2uTGjHWKdQ3Fp4YBToKbZHU/edit#gid=1834695529

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #228 -: 31.05.2017, 15:02 »
Никога не е имало сайт, в който да вкараш номера и да видиш резултата си от ЕК. В сайта на сдружението има списък по номера и списък по точки, но са в пдф, а не платформа от типа на състезанията на ВМС и КМС в секция Изток, София.
Ако детето Ви е в 4 клас, то най-вероятно сте въвели резултата му в една таблица, която бяхме пуснали във фейсбук групата за прием в СМГ. Но в тази таблица вие сами сте си въвели и името, и точките, и кода. Тя не е документ. Ето я за справка: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V8CLm28lgfaFN8nUNZKF2uTGjHWKdQ3Fp4YBToKbZHU/edit#gid=1834695529

да 4 клас е, там е въведох. Значи се бъркам, с някое въвеждах номера и ми излизаше името. А дали мога от някъде да получа бележка, трябва ми за кандидатстване, по какъв начин мога да покажа, прилагам протокола в който се вижда, че е класирана на нац.състез.2017

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #229 -: 31.05.2017, 15:10 »
да 4 клас е, там е въведох. Значи се бъркам, с някое въвеждах номера и ми излизаше името. А дали мога от някъде да получа бележка, трябва ми за кандидатстване, по какъв начин мога да покажа, прилагам протокола в който се вижда, че е класирана на нац.състез.2017
Трябва да звъннете във Вашето РУО. Там ще Ви кажат как може да се сдобиете с тази служебна бележка.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #230 -: 31.05.2017, 15:28 »
Трябва да звъннете във Вашето РУО. Там ще Ви кажат как може да се сдобиете с тази служебна бележка.

Звъннах на началничката, каза не съм запозната незнам обърнете се към г-н Божинов, но днес е в командировка :)

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #231 -: 31.05.2017, 16:52 »
...
Преди малко от нашето училище ми се обадиха да ми съобщят, че са получили писмо, в което пише, че синът ми се класира за Националния кръг! Трябва да изпратят заявление, с което да потвърдят участието му. Бяха изнанадани, че трябва да отговорят от днес за днес и че състезанието е след три дни, а чак сега са уведомени!  :undecided:
...

Мда, подозирах, че ще има такива бози, 3 дни преди състезанието!!!

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #232 -: 31.05.2017, 17:16 »
Тези съвсем изтрещтяха.
Това не може да е само некадърност, на мен ми прилича на явно присмиване - можем да си правим каквото си решим (групичката СГ с приятели от МОН), а вие нищо не можете да направите...

На страницата на ОУ Братя Младинови Бургас има качено прикаченото в този пост писмо.
Прочетете го!

Писмото е изпратено на 31.05!!!
Ето и пасаж от него:

В тази връзка, моля в срок до 31 май 2017 г. да изпратите заявка, на електронен адрес intou/'snm.bu на СМГ Паисий Хилендарски

С уважение:
инж. Виолета Илиева
Началник


Г-жо Илиева! Не може Началник в МОН / РУО да изпраща електронен адрес intou/'snm.bu !!!
Вашият подпис седи под това писмо.

-------------------------

Същата госпожа Виолета Илиева, видно, Началник в Министерство на Образованието е прикачила към писмото списък с поканени за участие ученици до национален кръг на Европейско Кенгуру.

По-точно - дискриминационният списък, подписан от Сава Гроздев и компания, който не включва учениците, явили се при СМБ на областен кръг.

Аз наистина нямам думи и не разбирам какво трябва да се направи. Тези хора са...

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #233 -: 1.06.2017, 08:48 »
Дали ще публикуват разпределението по стаи.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #234 -: 1.06.2017, 08:56 »
Ако някой родител на третокласник ще ходи до СМГ ако може да качи една снимка.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #235 -: 1.06.2017, 16:54 »
Кой лъже - МОН, Offnews или училище в Бургас?

http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=565

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #236 -: 2.06.2017, 12:12 »
За да се подготвите психически за утре (извадка от регламента на страницата на МОН):

Писмените работи се проверяват независимо един от друг от двама проверители –
членове на Националната комисия. Резултатите се обявяват в 16:00 ч. в деня на провеждане
на националния кръг. Веднага след обявяване на резултатите всеки участник има право да
подаде контестация до Националната комисия. Контестации се приемат само когато
участник смята, че е допусната груба грешка при оценяване на седмата задача.
Контестации
се подават от ръководителя на съответния ученик или негов родител. По изключение
контестацията може да бъде подадена и от засегнатия ученик. Подаването на контестация
става чрез попълване на бланка (по образец, подготвен от Националната комисия) за
оспорваната задача. Разглеждането на контестациите става в присъствието на проверяващите
на съответната писмена работа и ръководителя или родителя на ученика. При съгласие върху
оценката, по която е подадена контестация, проверяващите и ръководителят или родителят
на ученика подписват бланката. При несъгласие или неприсъствие на ръководител или
родител на ученика въпросът се отнася до Комисия по контестациите, включваща
председателя и двама членове на Националната комисия. Ръководителят или родител на
ученика има право да присъства при разглеждане на контестацията от Комисията по
контестациите. Решението на Комисията по контестациите е окончателно.


Извадка и от писмото на организатора РУО:
Изх. №РУО1-12185/29.05.2017 г.
...
Резултатите по класове се обявяват не по-рано от 16:00 ч. във фоайето на партера на СМГ. Не по-късно от половин час след обявяване на резултатите се подават контестации. Контестациите се провеждат съгласно регламента от Математическото състезание „Европейско кенгуру“ от уеб-страницата на МОН. След приключване на контестациите се обявяват окончателните резултати по класове. Резултатите по номера от бланките с отговори и без имена се качват на сайта на Сдружение „Европейско кенгуру“. Първенците с техните имена се обявяват на сайта на Сдружение „Европейско кенгуру“.


Някъде някой да прочете кога ще се публикуват отговори и критерии за оценяване? Ще ги пуснат вероятно заедно с класирането. Докато ги прочетеш и обсъдиш с детето и времето изтекло. Така направиха и миналата година. Тогава в регламента имаше текст, че писмените работи се съхраняват 1 година. Махнаха го.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #237 -: 2.06.2017, 12:15 »
Разпределение на участници в ЕК 2017 национален по стаи - в прикачения файл