Анкета

Ще се проведе ли областния кръг на Европейско Кенгуру 2017?

Да, без проблеми на всички места, за всички класове
2 (8.3%)
Да, само единици от организаторите няма да могат да го проведат
7 (29.2%)
Състезанието за класовете от 1 до 12 без 4-ти няма да се проведе при повечето домакини
2 (8.3%)
Предстои пълен провал
13 (54.2%)

Общ брой гласове: 24

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #238 -: 2.06.2017, 14:45 »
Ние решихме да го бойкотираме.../от резервния списък към СМБ сме с максимален резултат от първи кръг 7 клас/
Писна ни вече от всичко.
Младежът не е разочарован, че няма да ходи - сам така си реши. Нищо не печели нито губи - състезания за доказване бол.../надявам се и Крис да го изключи от рейтинга..., ма и да не го направи все тая.../
Смятам, че БОЙКОТ трябва да е правилното решение за всички...няма друг начин да им покажем, че се самозабравиха.
За по-малките ученици е по-трудно да вземат това решение знам, те все още си мислят, че така се доказват. Децата нямат вина за сътворените безумици...

Представям си каква гротеска ще заформят и на финала...аман вече...
Най ще се изкефя ако има машинна проверка и класиране под номера....
...майтап бе....
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #239 -: 2.06.2017, 15:15 »

Най ще се изкефя ако има машинна проверка и класиране под номера....
...майтап бе....
Малко по-горе цитирах писмото на РУО.
Резултатите по номера от бланките с отговори и без имена се качват на сайта на Сдружение „Европейско кенгуру“. Първенците с техните имена се обявяват на сайта на Сдружение „Европейско кенгуру
Защо да не променим пак регламента от страницата на МОН, като никой не ни държи сметка?

Цитат от сайта на Сдружението:
... Защото най-важното е да не губите интерес към математиката и да бъдете всеотдайни в овладяването й.

Как ще обясните на най-малките участници, че те не са талантливи деца с име, презиме и фамилия (гордостта на мама и тати, гордостта на баба и дядо, гордостта на град или село X)? Така ли ще ги отличите обезличите, като им пришиете номер?

Да вземем да пратим децата с по една Хелоуин маска, за да е по-сигурно, че ще е анонимно състезание?
Или за да има още по-голям ефект - с маски на "грандиозното" награждаване на победителите в МОН.
« Последна редакция: 2.06.2017, 15:40 от niliev »

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #240 -: 2.06.2017, 15:37 »
Ние решихме да го бойкотираме.../от резервния списък към СМБ сме с максимален резултат от първи кръг 7 клас/

Моето дете също няма да се яви на състезанието (поне днес сутринта така ме уведоми) - единственият резултат от 100 точки в 9 клас от всички явили се.

Напълно умишлено не го споменах в новината, това е решение на всяко дете, не трябва да се влияе от странични писания и мнения. Хлапетата по никакъв начин не са виновни за абсурдите и дискриминацията, сътворени от националната комисия и МОН. Извоювали са си правото на участие и са още малки за дон кихотовски решения.
Чудесно е да има осъзнат бойкот на състезанието, но да ги подстрекаваме насила... мисля, че е в похватите на други хора, замесени в конфликта. Поне в моите не е.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #241 -: 2.06.2017, 15:39 »
Ами БОЙКОТ бе хора....това е единствената смислена реакция на простотиите...
Пийте си биричката някъде на слънце  :Drinks: и почерпете децата сладолед  :080:
Пък който иска да ходи да троши още нерви с тез безумци и после да се чуди кво да обяснява на детето..

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #242 -: 2.06.2017, 16:44 »
Дъщеря ми е 4ти клас и се съгласи с мен, че трябва да има позиция и тя да се отстоява. Няма да участва, въпреки че за първа година се класира и беше голяма радост. Говорили сме: няма да взима участие в нито едно анонимно състезание, когато то не е свързано с прием в желано училище.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #243 -: 3.06.2017, 13:02 »
Хайде народе, дайте отзиви?

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #244 -: 3.06.2017, 13:10 »
Ами задачите за 8 клас са нормални, аз лично мисля че съм решил 5, като на геометричната задача не съм видял че има равнобедрен триъгълник.
« Последна редакция: 3.06.2017, 13:12 от victor20032003 »

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #245 -: 3.06.2017, 13:26 »
Виктор, а последната задача?
По спомен, тя беше единствената за описване и носеше най-много точки?
Ясно ли е формулирана?

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #246 -: 3.06.2017, 13:27 »
Не са дали задачите, така че няма как да дадем отзив, дори черновите са им прибрали! За 4-ти клас са идвали да поправят първа задача!
« Последна редакция: 3.06.2017, 13:40 от tuncheto »

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #247 -: 3.06.2017, 13:36 »
Не реших 7-ма ,но беше ясно формулирана.Нещо като:
Намерете най-малкото n ,за което които и n числа да изберем да можем да изберем 4 от тях ,чийто сбор се дели на 4
« Последна редакция: 3.06.2017, 13:44 от victor20032003 »

*

Неактивен rayna_5

  • 2
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #248 -: 3.06.2017, 13:51 »
В 6зад. за 5 клас се говори за правата BG, с дължина 9cm. Това ме вбеси. Ходя на състезания за кеф - защо да решавам задачите, като ме вбесяват? Бях решавала по 2 зад, когато прочетох 6-та. Написах произволни отговори от 1 до 5 зад. и не решавах 7. Предадох.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #249 -: 3.06.2017, 14:11 »
В 6зад. за 5 клас се говори за правата BG, с дължина 9cm.
Това ме вбеси. Ходя на състезания за кеф

Хайде сега... Кеф от задачи по математика и Гроздев в едно изречение...


Добре де... Нали уж това е състезание с контестации???
На което може ученик с учителя / родителя си да оспори оценяването на тази комисия?
Как да го направи ако учителя / родителя няма достъп до условията!

*

Неактивен rayna_5

  • 2
  • Пол: Жена
Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #250 -: 3.06.2017, 14:41 »
Хайде сега... Кеф от задачи по математика и Гроздев в едно изречение...


Добре де... Нали уж това е състезание с контестации???
На което може ученик с учителя / родителя си да оспори оценяването на тази комисия?
Как да го направи ако учителя / родителя няма достъп до условията!
Гроздев не съм споменавала. Така или иначе като чух историите с дискриминацията не ми се ходеше, но отидох. После чашата преля със задача 6. И с това как Гроздев дойде в стаята и каза "Питайте ме ако имате въпроси", а пък като няколко от по-малките деца го питаха въпроси, той им повишаваше тон.
*Казах повишаваше, защото не беше чак викане.

Re: Европейско Кенгуру 2017
« Отговор #251 -: 3.06.2017, 16:17 »
Добре де... Нали уж това е състезание с контестации???
На което може ученик с учителя / родителя си да оспори оценяването на тази комисия?
Как да го направи ако учителя / родителя няма достъп до условията!

Именно, така е организирано, че да няма контестации! Дори и да знаеш задачите, няма да висиш от 4 от незнайно кога да залепят резултатите!