0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Pi

  • 15
От сайта на МГ Варна:
"Информация за учениците, отличени с първа, втора и трета награда във всяка възрастова група, ще бъде публикувана в понеделник, 03.04.2017г."

http://mgberon.com/pmsvarna/
*

Неактивен pnt

  • 8
Благодаря на МОН за пълната и полезна информация , която е публикувана на страницата на МГ Варна.
Можеха поне училищата и имената на наградените да публикуват.
От  Бургас има пълна информация, от Варна нищо!
Всеки държавен чиновник си прави каквото си иска.
Затова децата ни няма да останат тук, тъпанари такива !!!




*

Неактивен БиМ

  • 1
  • Пол: Жена
И оттам следва, че вече няма да можем да имаме и рейтинги.  :sad:
Каква е тази глупост да не се публикуват резултати и имена?! Това е състезание! Все едно Олимпийските игри да са анонимни!

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Каква е тази глупост да не се публикуват резултати и имена?! Това е състезание! Все едно Олимпийските игри да са анонимни!
Пишете до МОН и КЗЛД! Тук колкото и да го дъвчем, освен да се ядосваме, нищо друго няма да стане. Аз писах до МОН и РУО. Отговориха ми, прехвърлят топката на КЗЛД, те не можели да вземат отношение, защото имали "становище!". Пак писах, но този път до КЗЛД с копие до МОН. Колкото повече жалби има, толкова по-голям шанс има да ни обърнат внимание.

*

Неактивен manolito

  • 16
  • Пол: Жена
Наградените деца, откаде могат да си получат наградите във Варна?

*

Неактивен pnt

  • 8
Пишете до МОН и КЗЛД! Тук колкото и да го дъвчем, освен да се ядосваме, нищо друго няма да стане. Аз писах до МОН и РУО. Отговориха ми, прехвърлят топката на КЗЛД, те не можели да вземат отношение, защото имали "становище!". Пак писах, но този път до КЗЛД с копие до МОН. Колкото повече жалби има, толкова по-голям шанс има да ни обърнат внимание.
Може ли да дадете контакти (ел.пощи) за да им пишем?

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Мария, това е хубава идея.
Дай мейли и примерно писмо, което да разпространим и да организираме един масов протест срещу малоумното решение?

Ще го оформя като отделна тема с необходимите стъпки и ще привлечем повече внимание.

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Мейлът на КЗЛД взех от сайта им: kzld@cpdp.bg
Мейлът на МОН, на който съм писала много пъти и винаги ми е отговаряно (не винаги смислено :) ) е: priemna@mon.bg

Това, което пратих на 17.03.2017г. до КЗЛД с копие до МОН:

До КОМИСИЯ ЗА ЗАЩИТА НА
ЛИЧНИТЕ ДАННИ

Копие До МИНИСТЕРСТВО НА
ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА

ЗАПИТВАНЕ
Относно: Начин на провеждане на състезания и олимпиади за ученици
От: ...

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ПРЕДСЕДАТЕЛ,
С настоящото бих искалa да получа информация по въпрос, който зададох на МОН, но не получих конкретен отговор по следния проблем:
На 06.06.2016г. Комисията за защита на личните данни излиза със Становище рег. № П-1001/10.02.2016г. относно оповестяването на резултатите от различни видове изпитни форми и обемът информация, която трябва да бъде публикувана. Следствие на това Становище, последните месеци се случват: състезания без класиране; състезания без имена, а с номера на участници; подписване на декларации за информирано съгласие от родители и въпреки това липса на публични резултати и класиране; липсва прозрачност при провеждане на процедурата при Държавния план-прием в V клас в профилирани гимназии с профил „Математически“ или „Природни науки“.
Липсата на класиране, до което да имат достъп всички участници, лишава кандидатите както от интерес към състезанията по всички дисциплини, така и от стимул за участие.
Явяването на ученици на ученически олимпиади и състезания е доброволен акт, чийто смисъл е да се определят най-добре представилите се на база показани резултати в някаква област. Като всяко едно дете застава с името и знанията/уменията си в съответната област. Състезанията се различават по смисъл от изпитите, но в гореспоменатото становище се третират по един и същ начин.
Моля да дадете становище по няколко въпроса:
1. С какво списъкът с разпределението на явяващите се деца по стаите на сградата, в която се провежда състезанието/олимпиадата се различава по смисъла на ЗЗЛД от списъка с резултати на учениците и не представлява ли и той „Обработване на лични данни“?
Поради липса на такива списъци при провеждане на състезания, децата – кандидати и техните родители се струпват пред вратата на сградата, в която се провежда обявеното състезание. Струпванията и стресът при децата и родителите създават предпоставки освен за натрупване на излишно напрежение, но и са опасни за здравето на децата.

Към настоящия момент декларациите за информирано съгласие, които попълваме съдържат следния текст: „Декларирам, че давам своето информирано съгласие за следното: Резултатите на сина ми/дъщеря ми от общински, областен и национален кръг на олимпиадата/ите и състезанието/ята по …….. за учебната 2016/2017 година да бъдат обявени публично“. По смисъла на тази декларация излиза, че именно резултатите от олимпиада/състезание са личните данни, които аз се съгласявам публично да предоставя на публично място!
2. Задължително ли е спазването за обявяване на публично класиране при подписани такива декларации? До днешна дата няма класиране от областен кръг на НОМ за гр. София, при положение, че голяма част от родителите сме подписали горната декларация за информирано съгласие относно публикуването на резултатите на децата ни от областен кръг на НОМ и желаем да има такова класиране, но такова няма дори само за нашите деца, а резултатите са съобщени в повечето училища преди повече от месец.

3. Би ли било решение на проблема със защитата на личните данни, ако още в регламента на състезанието/олимпиадата бъде заложено публичното оповестяване на резултатите? Възможно ли е при нежелание ученикът да фигурира с трите си имена в състезание (не изпит) да бъде разрешено по регламент той да фигурира с номер, под който ще бъдат оповестени публично резултатите му? Така всички участници в състезанието ще бъдат включени в класирането и всеки ученик ще знае къде се е класирал.

Предварително благодаря за отделеното време!
Очаквам Вашия отговор в най-кратки срокове.


Все още нямам отговор.
Консултирала съм текста с юрист, но не претендирам, че е най-подходящ.
« Последна редакция: 4.04.2017, 18:48 от maria77bg »

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov

*

Неактивен Pi

  • 15
4-ма от 19-те наградени в 4ти клас се превърнаха от 7-цифрени кодове не само в имена, а дори - в лица :)
Поздравления за децата!

http://www.svetasofia.com/boris-azgorov-na-vyrha/

http://www.parvamatematicheska.com/news-bg-2/396-proletni-matematicheski-sastezania-2017.html


*

Неактивен bilyananacheva

  • 13
  • Пол: Жена
4-ма от 19-те наградени в 4ти клас се превърнаха от 7-цифрени кодове не само в имена, а дори - в лица :)
Поздравления за децата!

http://www.svetasofia.com/boris-azgorov-na-vyrha/

http://www.parvamatematicheska.com/news-bg-2/396-proletni-matematicheski-sastezania-2017.html

Ние ако имаме желание, можем да осветлим документа за класирането с имена. Ето давам тон и казвам - дъщеря ми е под номер 8341112 - 19т Андреа Нейчева, ЧНУ Питагор. Ако на някой му се занимава с това да събере документа с имена и да изкараме на светло резултатите. Едва ли някой може да ме спре да публикувам на моето дете имената и резултата :-)

*

Неактивен joyka

  • 10
http://pmg-blg.com/images/MO/Matematika/2016/statistika_pms.pdf

Статистика от Благоевград за 4 клас

Някой може ли да ми каже как разбира този текст:
" Журито определя първите трима ученици, класирани на първо, второ и трето място(по един за всяко място) съобразно получените точки, броят на които е не по-малък от 19 точки за темата, при максимален брой 26 точки. "