0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен emi_2

  • 50
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #28 -: 10.12.2017, 23:25 »
Това е хубава задача. Петокласниците са срещали задачи, в които да съобразят, че правоъгълник при дадена обиколка, ще има по-голямо лице, при максимално близки (ако може равни) дължини на съседните страни.

Иначе ние сме се удавили, като власите, на края на Дунава - обърнал внимание, че не пише, че са различни числата и съобразил тази зависимост, ама докарал до 4,3,5,4. Видяло му се в повече и четирите числа да са еднакви :). Та до 240 сме я докарали, какво да се прави.
« Последна редакция: 11.12.2017, 00:00 от emi_2 »
*

Неактивен Силвия

  • 1
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #29 -: 11.12.2017, 09:47 »
ЗДРАВЕЙТЕ!
Защо никъде не е споменато, че състезанието се провежда и в гр.Кърджали? Всяка година все същия проблем имаме всички родители, чиито деца се явяват на състезания там. Никъде не се публикуват резултатите на децата ни! Към кого трябва да се обърнем за да се направи нещо по този въпрос? Ние също си плащаме такса за явяване на състезанието!

*

Неактивен lyubodim

  • 4
  • Пол: Мъж
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #30 -: 11.12.2017, 19:06 »
до lyubodim: Наистина е така. Жалко, защото задачата е много хубава. Понякога си мисля, дали организаторите решават предварително задачите.

Съгласен съм, явно са адаптирали задачата от задача за по-горен клас. При връзката между страна и апотема винаги ще има ирационално число - корен от две, което не е за 6 клас. Според мен изходът е единствено да се ползват параметри, или да се даде лицето на шестоъгълника, вместо апотемата.

Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #31 -: 11.12.2017, 19:39 »
Прави сте напълно. Можеха примерно да зададат въпроса с колко се различават лицата на "фиджер спинера" /защрихованата част/ и лицето на шестоъгълника. Идеята, да се съобръзи, че получената фигура преди да са изрязани малките кръгове и шестоъгълникът са равнолицеви е много хубава. С това автоматично се проверява дали децата могат да разпознават равнолицевите фигури.

Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #32 -: 12.12.2017, 23:33 »
http://problem.iztok-smb.com/test/form.php работи за проверка за софийските резултати.

*

Неактивен ваня

  • 20
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #33 -: 13.12.2017, 12:02 »
Както писах и по- горе с интерес следях класирането на 1 клас. Моето дете е по- голямо, може да се бъркам в преценката си, но 10 задача,поставена по- този начин, сигурно много деца не са разбрали какво се търси. Ами като гледам от Търговище е максималният резултат от 80 точки. Без повече коментар.

*

Неактивен Elisa

  • 2
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #34 -: 13.12.2017, 14:06 »
Както писах и по- горе с интерес следях класирането на 1 клас. Моето дете е по- голямо, може да се бъркам в преценката си, но 10 задача,поставена по- този начин, сигурно много деца не са разбрали какво се търси. Ами като гледам от Търговище е максималният резултат от 80 точки. Без повече коментар.

Съгласна съм с Вас, Ваня. Моето дете също не разбра 10 задача и на мен ми се стори трудна за деца от 1 клас.

Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #35 -: 14.12.2017, 10:29 »
Резултати КМС - Бургас
и пълна изненада - няма имена, а само фиктивни номера .... въпреки че никъде в официалното съобщение за състезанието не е упоменато това или не е дадена възможност за избор, дали желаете резултатите на детето да са публични или не :rolleyes:
От друга страна, тази година при записване за състезанието - на листчето, което дадоха бяха отбелязани освен името и фиктивния номер на детето, и стаята в която е разпределено, т.е. нямаше изкарано публично разпределение на сайта на училището; на самата сграда, в деня на състезанието - не знам ...

*

Неактивен emi_2

  • 50
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #36 -: 14.12.2017, 11:22 »
Конкретно на коледното и великденското, винаги сме имали такова номерче със стаята, но това досега не пречеше да има имена в класирането.

Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #37 -: 14.12.2017, 12:09 »
Резултати КМС - Бургас
и пълна изненада - няма имена, а само фиктивни номера .... въпреки че никъде в официалното съобщение за състезанието не е упоменато това или не е дадена възможност за избор, дали желаете резултатите на детето да са публични или не :rolleyes:
От друга страна, тази година при записване за състезанието - на листчето, което дадоха бяха отбелязани освен името и фиктивния номер на детето, и стаята в която е разпределено, т.е. нямаше изкарано публично разпределение на сайта на училището; на самата сграда, в деня на състезанието - не знам ...

При нас дори входящия номер от това листче и номера от сертификата за участие които дадоха на децата в деня на състезанието са различни и сега не е ясно кой от двата номера е на резултатите........

*

Неактивен iwelina

  • 1
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #38 -: 15.12.2017, 06:38 »
Здравейте,

ако искаме да разгледаме проверената работа на детето и евентуално да подадем искане за преразглеждане към кой трябва да се обърнем?

*

Неактивен neTkoB

  • 11
  • Пол: Мъж
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #39 -: 15.12.2017, 08:36 »
Здр., и при нас двата номера са различни. От училището казват да се гледа номера в долният десен ъгъл на сертификата ....

*

Неактивен ваня

  • 20
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #40 -: 17.12.2017, 22:19 »
Здравейте,

ако искаме да разгледаме проверената работа на детето и евентуално да подадем искане за преразглеждане към кой трябва да се обърнем?
Мисля, че трябва да се обърнете към организаторите за вашия град.

*

Неактивен neTkoB

  • 11
  • Пол: Мъж
Re: Коледно Математическо Състезание 2017
« Отговор #41 -: 18.12.2017, 09:36 »
За гр. Бургас в уч. ''Братя Миладинови'' отговаря г-жа Желязкова .