0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен stia21

  • 2
  • Пол: Жена
Не сме в София.
В Смолян сме.
Задачата не я виждам никъде все още публикувана, но е звучала горе-долу така:
 ''.....намерете лице на кутия за детски обувки с дължина 28 см., широчина с 8 по-малко и височина 2 пъти повече от дължината..." -Това по спомен на детето. Чакам го да се прибере.
Просто нямам думи!!! :undecided:

Проверих- ето кога се взима този материал, обърнете внимание на края на януари(т.60,61)!!!:
http://math-bg.com/%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/4-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81/
« Последна редакция: 16.12.2017, 12:38 от stia21 »
Кога ще излезнат резултатите от олимпиадата?

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Задачи от общински кръг на Олимпиада по Математика 2017 / 2018 за 10 клас.


Моля, ако имате задачи от Олимпиадата, качвайте ги в темата или ги изпратете на kris.dimitrov@gmail.com

*

Неактивен bilyananacheva

  • 13
  • Пол: Жена
Задачките от днес за 5-ти клас

*

Неактивен leila

  • 37
За различните градове различни ли са задачите?

*

Неактивен sidtus

  • 28
  • Пол: Жена
За различните градове различни ли са задачите?

Да

*

Неактивен apost

  • 13
  • Пол: Жена
Родител съм на 4-то класник от София-третата задача е подвеждаща,моля,ако някой има решение да сподели,благодаря

*

Неактивен Foreign

  • 11
  • Пол: Жена
Родител съм на 4-то класник от София-третата задача е подвеждаща,моля,ако някой има решение да сподели,благодаря

Каква е тя?

Това е писал синът ми като решение на 3-та задача за 4- ти клас, но не съм проверявала дали е правилно решена.

Условието на Б под точка на 3-та зад. за 4-ти клас наистина може да се тълкува различно. Не става ясно дали Пипи е сред тези 23 деца, които са пред магазина, а оттук идва и въпроса тя влиза ли в тази бройка или не. За пореден път се налага децата да тълкуват какво е искал да каже автора. Освен това мисля, че не е много коректно от условието на “б” подточка да се взима информация, за да се намери решението на подточка “в”. Така, ако детето не е уцелило логическата мисъл на автора на задачата и е дало грешен отговор на “Б” подточка, автоматично ще получи грешен отговор и на следващата подточка. Толкова ли е трудно да се предложат ясно формулирани задачи?

*

Неактивен apost

  • 13
  • Пол: Жена
Именно...като цяло детето е решило вярно задачата и решението е едно и в двата случая,но отговорите са различни,в заеисимост от това дали или не Пипи е в 23 деца....и сега как ще се оценява???

*

Неактивен SvetlanaK

  • 3
  • Пол: Жена
Ето какво е писал синът ми, горе-долу:
б) 60 зах.пр. - 2.23 зах.пр.= 60-46 = 14 зах.пр. са й останали
72 пак.дъвки - 3.23 пак.дъвки = 7-69 = 3 пак.дъвки са й останали
103 шок.пурички - 4.23 шок.пурички = 103-92 = 1 шок.пурички са й останали

в) в понеделник изяла x зах.пръчици
във вторик - x+3
в сряда изяла 5 и за четвъртък й останали 2
14 = x + x + 3 + 5 + 2
2.x + 10 = 14 /-10
2.x = 4
x = 4:2
x = 2 - изяла в понеделник

Не са им разрешили да изнесат условията, така че разчитам на паметта му. Според него условието е било, че пред магазина има 23 деца, сред които Томи и Аника. Пипи е раздала на всяко дете по 2 захарни пръчици и т.н. Никъде не се казва, че не е дала сладкиши на Томи и Аника. Нито пък е би ми хрумнало, че може да даде сладкиши на себе си. За мен задачата е ясна.

*

Неактивен apost

  • 13
  • Пол: Жена
И ние така сме я решили и теста е у нас,в смисъл дали са ги на децата тестовете...но за мен не става ясно дали Пипи е в тези 23 деца и ако е така тя черпи със сладки останалите 22.Според моето дете тя НЕ е в тях и черпи 23 деца...и в двата случая решението е посоченото по-горе ,но резултатите ще са други.

*

Неактивен SvetlanaK

  • 3
  • Пол: Жена
Да, и това е вариант, макар че на мен не ми хрумна.
Ще може ли да публикувате теста, моля. Ще ми е интересно да видя и другите задачи, дали не сме изпуснали някоя "уловка".
Благодаря предварително.