0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Здравейте. Случайно някой да има задачите и за град Варна - 4 клас. Знаете ли дали ще изнесат някъде резултати или ще бъдат съобщавани по училища?
*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
От общинския кръг най-бързо в самото училище може да се разбере резултата.

А задачи - покажете на детето тези от София и Пловдив, много вероятно е да се повтарят


Редакция - тя Дидева ги е дала направо варненските - Благодарности

Още малко, за пълнота на картината, въпреки че има повтарящи се задачи по класове и градове.

Само да добавя, че за 10 клас задачите в Шумен са едно към едно  като софийските, затова и не ги пуснах

Някой да има отговорите  на задачите за 6 клас за Силистра.

Привет на всички.
Може ли някой да помогне с решението на подточка "а" на трета задача от темата за десети клас, която е дадена в Пловдив и други градове, включително в Бургас? Синковеца се измъчил с тази задача и нищо не му хрумнало. Допита се до една госпожа, която е пенсионирана учителка по математика, но и тя не успя да помогне.   

*

Неактивен gieri

  • 1
  • Пол: Жена
Здравейте,
Някой има ли задачите и отговорите за 6 клас на гр.Пазарджик?

*

Неактивен iliyan98

  • 1
  • Пол: Мъж
Привет на всички.
Може ли някой да помогне с решението на подточка "а" на трета задача от темата за десети клас, която е дадена в Пловдив и други градове, включително в Бургас? Синковеца се измъчил с тази задача и нищо не му хрумнало. Допита се до една госпожа, която е пенсионирана учителка по математика, но и тя не успя да помогне.

Пресичаме бедрата BC и AD в точка Е. Тогава BM се явява ъглополовяща и височина в триъгълник АBE, откъдето е и медиана там, т.е. ЕM=AM=3DM, но EM=ED+DM => ED=2DM. От Талес в триъгълник АВЕ и АВ||CD => AB/CD=ED/EA=(2*DM)/(6*DM)=2/6=1/3, т.е. CD=3*AB. Лицето на трапеца ABCD = (AB+CD)*h/2 = 2*AB*h, лицето на триъгълник АBM = (AB*(3/4)*h)/2=3/8*AB*h => лицето на четириъгълник BCDM е 13/8*AB*h => търсеното отношение е 3/13.

Здравейте, аз съм 7 клас  и имам първите 2 задачи изрядно а на 3 съм построил ъглополовящата отляво и точките Е и Д са разменени,но всичко останало си е като по вода.Има ли някой с моя случай и според вас колко точки ще получа?

*

Неактивен leila

  • 37
Здравейте. Дали в някои градове вече има резултати? И къде да следим за такива?

*

Неактивен daley

  • 254
  • Пол: Мъж
Здравейте. Дали в някои градове вече има резултати? И къде да следим за такива?

Резултатите се научават от самото училище, в което детето се е явило на НОМ. Би трябвало класните ръководители да ги съобщят, но не винаги има заинтересованост от тях. Поради тази причина, детето или родителите трябва да се заинтересуват за да разберат резултата.

Пресичаме бедрата BC и AD в точка Е. Тогава BM се явява ъглополовяща и височина в триъгълник АBE, откъдето е и медиана там, т.е. ЕM=AM=3DM, но EM=ED+DM => ED=2DM. От Талес в триъгълник АВЕ и АВ||CD => AB/CD=ED/EA=(2*DM)/(6*DM)=2/6=1/3, т.е. CD=3*AB. Лицето на трапеца ABCD = (AB+CD)*h/2 = 2*AB*h, лицето на триъгълник АBM = (AB*(3/4)*h)/2=3/8*AB*h => лицето на четириъгълник BCDM е 13/8*AB*h => търсеното отношение е 3/13.

Сърдечно благодаря.