0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov

Официална страница


Дата на провеждане - събота, 8 декември 2018 г.
Час на провеждане за София:
За 1 и 2 клас - от 8:30 часа;
За всички останали - от 10:30 часа;

Такса за участие - 10лв;

Домакини на КМС - Много училища в редица български градове.
- София
- 125 СОУ, 119 СОУ, 2 СОУ
Къде да се запиша (за София) - в канцеларията на 119 СОУ, библиотеката на 2 СОУ или в стая 402 на 125 СОУ
Срок за записване (за София) до 4 декември 2018 г.


Информация, новини, задачи и решения от Коледно Математическо Състезание


Детайли
Коледното математическо състезание е за ученици от 1-ви до 12-ти клас. Това е едно от по-лесните национални математически състезания, подходящо за деца с интерес към математиката, които не учат в математически гимназии. Основно, на КМС се явяват деца от ниските класове от 1-ви до 4-ти. Форматът в 7-ми и 12-ти клас го прави и добра контрола за предстоящите държавни изпити.
Форматът на състезанието за всички класове без 7-ми и 12-ти е един и същ - 9 задачи с избираем отговор и една задача, изискваща подробно решение. Специфичното е, че за всяка задача един от избираемите отговори е Друг отговор. Ако е посочен той, за верен се приема само ако допълнително е записан и правилния резултат.
Задачите от 1 до 3 се оценявят с по 3 точки, от 4 до 6 с по 5 точки и от 7 до 9 с по 7 точки. Задача 10 се решава подробно и се оценява с 15 точки, като се дават точки за части от задачата.
Максималният брой точки е 60.
Задачите за 7 клас са във формата на националното външно оценяване по математика след 7 клас.
Точките за 7 клас - максимално 100:
1 до 4 задача - по 1 точка;
5 до 10 задача - по 2 точки;
11 до 16 задача - по 3 точки;
17 до 20 задача - по 5 точки;
21 и 22 задача - по 8 точки;
23 и 24 задача - по 15 точки.
Задачите за 12 клас са във формат матура по стандарта на МОН.
Време за работа за 1 и 2 клас - 90 минути.
Време за работа за всички останали възрастови групи - 120 минути.



Задачи и Решения от Коледно Математическо Състезание

Резултати кога да очакваме, а теста дали е публикуван някъде?

*

Неактивен EMS

  • 1
  • Пол: Жена
Резултати кога да очакваме, а теста дали е публикуван някъде?

https://www.suivanvazov.com/koledno-matematichesko-sastezanie-08-12-2018g/

Днес на Коледното математическо състезание в 125 СУ, стая 104 (8.30-10 ч.) едно момче е взело якето на сина ми  (шарено: бяло, светлосиньо и тъмносиньо) и е оставило своето с портмоне. Моля родителите му да се свържат с мен на 0889822176.

Благодаря!

Мисля,че има грешка в 8 задача за 1 клас. Защо подвеждате децата?

Да, и аз мисля че има грешка, ръчичките също са правоъгълници.

Не мога да си обясня, защо на 10-та задача за 5-ти клас, след като в задачата се търсят, цитирам - "С какви размери и по колко квадратчета са получили двамата?", а именно:
- Размерите на квадратчетата;
- Броя на квадратчетата.
В дадения отговор на задачата не се присъждат точки, за намиране размерите на квадратчетата.

*

Неактивен ivofotev

  • 1
  • Пол: Мъж
Според СМБ Плевен и СМБ Русе отгворите на задача 8 за 1 клас са различни ?!?!?! Това е СМЕШНО !  :2guns:

Според СМБ Плевен и СМБ Русе отгворите на задача 8 за 1 клас са различни ?!?!?! Това е СМЕШНО !  :2guns:

Да и аз това видях...

*

Неактивен baprilova

  • 5
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2018
« Отговор #10 -: 13.12.2018, 09:06 »
Резултатите са излезнали. Учителката на детето ми е получила писмо, в което пише, че има 72 точки. Аз не мога да разбера какъв е максималният брой точки и печели ли нещо от състезанието? Първи клас е.

Re: Коледно Математическо Състезание 2018
« Отговор #11 -: 13.12.2018, 13:18 »
Резултатите са излезнали. Учителката на детето ми е получила писмо, в което пише, че има 72 точки. Аз не мога да разбера какъв е максималният брой точки и печели ли нещо от състезанието? Първи клас е.
75 точки е максимума за състезанието,от кой град сте? Нашите резултати още не са излязли...

*

Неактивен baprilova

  • 5
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2018
« Отговор #12 -: 13.12.2018, 13:21 »
75 точки е максимума за състезанието,от кой град сте? Нашите резултати още не са излязли...
От Бургас. Учителката, която го записва, е получила мейл. На него пише, че точките са му 72. Ако максимума е 75 значи би трябвало да печели медал, нали?  :ole

Re: Коледно Математическо Състезание 2018
« Отговор #13 -: 13.12.2018, 13:23 »
Нямам представа какви са наградите и дали изобщо има такива,и ние сме първи клас и с нетърпение очакваме резултата...