Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 ... 10
1
Някой дали има задачите от Благоевград
2
В прикачения файл са задачите за всички класове в Пловдив.
Ще откриете някои съвпадения в задачите за четвърти и пети клас. Аз ще добавя, че задачите за седми клас са абсолютно същите като във Варна.
3
Благодаря, Desihd. Да не дърпам дявола за опашката, май моят син се е справил добре.
Четейки условието на зад.3, продължавам да си мисля, че броят на децата пред сладкарницата не включва Пипи, и тогава отговорът е 2.
Разбира се, възможни са и други тълкувания. Ще видим, като излязат резултатите.
Четох, че критериите за оценяване ще бъдат достъпни за проверяващите на 18.12, а резултатите трябва да бъдат предадени в МОН на 28-ми. Така че към края на годината ще имаме информация кой как се е справил.
4
Някой да има информация кога ще излязат решенията и критериите за оценяване  :)
5
задачи 4 клас
Синът ми е писал на 3 -б: 14,3,11
в -2
6
За съжаление не приема вида на файла,нека някой друг да помогне...
7
Да, и това е вариант, макар че на мен не ми хрумна.
Ще може ли да публикувате теста, моля. Ще ми е интересно да видя и другите задачи, дали не сме изпуснали някоя "уловка".
Благодаря предварително.
8
И ние така сме я решили и теста е у нас,в смисъл дали са ги на децата тестовете...но за мен не става ясно дали Пипи е в тези 23 деца и ако е така тя черпи със сладки останалите 22.Според моето дете тя НЕ е в тях и черпи 23 деца...и в двата случая решението е посоченото по-горе ,но резултатите ще са други.
9
Ето какво е писал синът ми, горе-долу:
б) 60 зах.пр. - 2.23 зах.пр.= 60-46 = 14 зах.пр. са й останали
72 пак.дъвки - 3.23 пак.дъвки = 7-69 = 3 пак.дъвки са й останали
103 шок.пурички - 4.23 шок.пурички = 103-92 = 1 шок.пурички са й останали

в) в понеделник изяла x зах.пръчици
във вторик - x+3
в сряда изяла 5 и за четвъртък й останали 2
14 = x + x + 3 + 5 + 2
2.x + 10 = 14 /-10
2.x = 4
x = 4:2
x = 2 - изяла в понеделник

Не са им разрешили да изнесат условията, така че разчитам на паметта му. Според него условието е било, че пред магазина има 23 деца, сред които Томи и Аника. Пипи е раздала на всяко дете по 2 захарни пръчици и т.н. Никъде не се казва, че не е дала сладкиши на Томи и Аника. Нито пък е би ми хрумнало, че може да даде сладкиши на себе си. За мен задачата е ясна.
10
Именно...като цяло детето е решило вярно задачата и решението е едно и в двата случая,но отговорите са различни,в заеисимост от това дали или не Пипи е в 23 деца....и сега как ще се оценява???
Страници: [1] 2 3 4 ... 10