Последни публикации

Страници: [1] 2 3 4 ... 10
1
Състезания по Математика / Re: Австралийско Кенгуру 2017 - AMC 2017
« Последна публикация от emi_2 - 14.08.2018, 11:22 »
Благодаря за информацията. Значи не е при мен повредата.
Е, ако някой изпраща, аз пък ще съм благодарна за 5-6 клас задачите. Ако не, ще ги видим на края на месеца.
2
В klasirane.com са качени. Има и линк в новината за състезанието.
При мен не се отварят, за съжаление.
Били са свалени по молба на организаторите и ще ги качат в края на месеца. Аз исках, ако някой ги е изтеглил от преди да ми ги прати, за да не чакам до края на месеца.
3
Състезания по Математика / Re: Австралийско Кенгуру 2017 - AMC 2017
« Последна публикация от emi_2 - 14.08.2018, 09:42 »
В klasirane.com са качени. Има и линк в новината за състезанието.
При мен не се отварят, за съжаление.
4
Състезания по Математика / AMC 2018
« Последна публикация от xyzabc123242322 - 11.08.2018, 12:30 »
Някой, който се e cдобил от някъде със задачите от AMC2018 (конкретно 5-6 и 7-8), би ли ми ги пратил на лично съобщение? Нямам за цел да ги разпространявам.
5
Състезания по Математика / Re: Австралийско Кенгуру 2017 - AMC 2017
« Последна публикация от dalia - 7.08.2018, 11:04 »
Здравейте,  някой да има отговорите на АМС 2017?  Благодаря предварително.
6
График за провеждане на националните състезания през учебната 2018-2019 година
*Забележка: Това е проект и може да търпи промени!

Състезания по математика, чиито резултати могат да се използват при държавен план- прием за ученици от IV клас
1.Математическо състезание „Питагор“, 09.03.2019 г.
2.Математическо  състезание  „Европейско  кенгуру“  –  областен  кръг  – 16.03.2019 г.
3.Пролетно математическо състезание, 30.03.2019 г.
4.Математическо състезание „Откриване на млади таланти“, 18.05.2019 г.

Математика
1. Зимен математически турнир за ученици от VIII до XII клас, 18.01.- 20.01.2019 г., РУО –  Сливен
2. Математическо състезание „Европейско кенгуру“
– Областен кръг – 16.03.2019 г.,
– Национален кръг –01.06.2019 г. – РУО – София - град
3. Математическо състезание между профилирани гимназии и паралелки на СУ с чуждоезиков профил, 22-24.03.2019 г., РУО – Ловеч
4. Пролетни математически състезания, 29.03.2018- 31.03.2019 г., V – VIII клас, гр. София IX – XII клас, гр. Варна

Информатика
1.  Национален  есенен  турнир  по  информатика  –  23-25.11.2018  г.,  гр. Шумен
2. Пролетни   състезания по информатика – 19-21.04.2019 г., гр. Велико Търново
3.  Национален  летен  турнир  по  информатика  –  07-09.06.2019  г.,  гр. Пловдив

Информационни технологии
1.  Национален  есенен  турнир  по  информационни  технологии  „Джон Атанасов” – 30.11. - 02.12.2018 г., гр. София
2. Национално състезание по компютърни мрежи – 13-14.04.2018 г., гр. София

Математическа лингвистика
1. Национално    състезание    по    математическа    лингвистика,    25.01.    – 27.01.2019 г., РУО – Стара Загора

Физика
1.  Есенно национално състезание по физика, 09.11. - 11.11.2018 г.
2. Национално състезание „Турнир на младите физици”, 01.02. -03.02.2019 г.
3. Пролетно национално състезание по физика, 08.03.-10.03.2019 г., РУО –  Монтана

Химия и опазване на околната среда
1. Тестови задачи за ученици в гимназиалния етап, 13.04.-14.04.2019 г., РУО - Пазарджик

Природни науки и екология
1. Представяне и защита на проекти, 24.11.-25.11.2018 г., РУО – Видин
2. Национално  състезание  „Акад.  Любомир  Чакалов“  по  природни  науки (химия, физика, биология) и география за ученици от VII клас, 08.06.- 09.06.2019 г., РУО – София-град

Ключови компетентности
1. Ключови компетентности по природни науки (физика, химия, биология), 01.12. - 02.12.2018 г., РУО – Велико Търново

Технологии
1. Виртуално предприятие – 12.04. - 13.04.2018 г., РУО – София-град

Английски език
1. Национално състезание за речеви и комуникативни умения на английски език
Общински кръг – до 14.10.2018 г.
Областен кръг – до 21.10.2018 г.
Национален кръг – 10.11. - 11.11.2018 г., гр. Стара Загора
2. Фестивал на авторска драматургия и театър на английски език
Областен кръг – до 03.02.2019 г.
Национален кръг – 09.03. - 10.03.2019 г., гр. Враца
3. Многоезично състезание
Областен кръг – 20.10.2018 г.
Национален кръг – 24.11.2018 г., гр. Велико Търново

Немски език
1. Национален конкурс за театър на немски език в гр. Пазарджик, април 2019 г.
2. Национално състезание за написване на есе
Областен кръг – м. ноември 2018 г.
Национален кръг – м. април 2019 г., град София
3. Многоезично състезание
Областен кръг – 20.10.2018 г.
Национален кръг – 24.11.2018 г., гр. Велико Търново

Френски език
1. Национален конкурс за театър на френски език, април 2019 г.
2. Многоезично състезание
Областен кръг – 20.10.2018 г.
Национален кръг – 24.11.2018 г., гр. Велико Търново

Испански език
1. Национален конкурс за театър на испански език, февруари - март 2019 г.
2. Многоезично състезание
Областен кръг – 20.10.2018 г.
Национален кръг – 24.11.2018 г., гр. Велико Търново

Италиански език, Руски език
1. Многоезично състезание
Областен кръг – 20.10.2018 г.
Национален кръг – 24.11.2018 г., гр. Велико Търново

Религия
1. Национален конкурс „Бог е любов”
Областен кръг – до 01.04.2019 г.
Национален кръг – юни 2019 г., Русе

Музика
1. Национално състезание Музикална игра „Ключът на музиката“
- Общински кръг – 25.01.2019 г.
- Областен кръг –  22.02.2019 г.
- Национален кръг – 22.03.– 24.03.2019 г., гр. Пловдив

Хореография
1. Национално състезание „Фолклорна плетеница”
- Областен кръг – до 19.04.2019 г.
- Национален кръг – 31.05. – 03.06.2019 г., гр. Варна
7
График за провеждане на ученическите олимпиади през учебната 2018-2019 година


Изтеглете График на Олимпиадите и националните състезания през 2018-2019 г.
*Забележка: Това е проект и може да търпи промени!

ОЛИМПИАДАОБЩИНСКИ КРЪГОБЛАСТЕН КРЪГНАЦИОНАЛЕН КРЪГ
Интердисциплинарна олимпиада „Знам и мога” за ученици от ІV клас26.01.2019 г. 9:00 ч.23.02.2019 г. 9:00 ч.06.04.2019 г. 9:00 ч.
РУО - Ямбол
Български език и литература16.12.2018 г.03.02.2019 г.31.03.-01.04.2019 г.
РУО – Стара Загора
Английски езикдо 20.01.2019 г.09.02.2019 г.
9:00 ч.
23.03.2019 г., 10:00 часа,
РУО – Хасково
Немски езикдо 25.01.2019 г.23.02.2019 г.
9.00 ч.
29.03.-31.03.2019 г.,
РУО - Бургас
Руски езикдо 13.01.2019 г.09.02.2019 г.
9:00 ч.
16.03.2019 г., 09:00 часа,
ПГПЧЕ, РУО-Плевен
Испански езикдо 25.01. 2019 г.16.02.2019 г.
9:00 ч.
30.03. 2019 г. 10:00 ч.
РУО- Пловдив
Френски езикдо 25.01. 2019 г.16.02.2019 г.
9:00 ч.
23.03.2019 г. 10:00 ч.
РУО - Плевен
Италиански езикдо 25.01. 2019 г.16.02.2019 г.
9:00 ч.
23.03.2019 г. 10:00 ч.
РУО-София-град
Математикадо 15.12.2018 г.02.02.2019 г.12.04.-15.04.2019 г.,
РУО-София-град
Информатикадо 05.01.2019 г.16.02.2019 г.15.03.-17.03.2019 г.
РУО - Пазарджик
Информационни
технологии
до 13.01.2019 г.до 10.03.2019 г.10.05.-12.05.2019 г.,
РУО - Враца
Математическа лингвистикадо 13.01.2019 г.15.02.2019 г. 14:00 ч.05.04.-07.04.2019 г.,
РУО- Хасково
Философиядо 02.02.2019 г.09.02.2019 г.
9:00 ч.
29.03. -31.03.2019 г.,
РУО – Варна
История и цивилизациядо 20.01.2019 г.16.02.2019 г.,
9:00 ч.
19.04. – 21.04. 2019 г., 08:00
часа, гр. Копривщица, РУО София-регион
Гражданско
образование
до 19.02.2019 г.до 25.02.2019 г.19.04.-21.04.2019 г.,
РУО - Габрово
География и икономикадо 20.01. 2019 г.23.02.2019 г. 9:00 ч.12.04.-14.04. 2019 г.,
РУО – Видин
Физикадо 14.01.2019 г.
включително
16.02.2019 г.
9:00 ч.
05.04.-07.04. 2019 г., 8:00 ч.,
РУО – Русе
Астрономиядо 15.01.2019 г.
включително
23.02.2018 г.
14:00 ч.
19.04.-21.04.2019 г., 8:00 ч.,
РУО – Стара Загора
Химия и опазване на околната средадо 20.01.2019 г.09.02.2019 г., 9:00 ч.16.03.-17.03.2019 г.,
РУО - Ямбол
Биология и здравно образованиедо 31.01.2019 г.24.02.2019 г., 9:00 ч.30.03.-31.03.2019 г., 9:00 ч.,
РУО – Смолян
Техническо чертанедо 09.02.2019 г.16.03.2019 г.19.04.-21.04.2019 г.,
РУО – София-град
8
Резултати JBMO 2018
Борислав Кирилов: 10+10+6+10=36: златен медал
Десислава Николова: 10+10+6+10=36: златен медал
Мартин Копчев: 10+10+1+10=31: сребърен медал
Милко Бакалов: 8+10+6+7=31: сребърен медал
Валери Ванков: 9+7+0+6=22: сребърен медал
Андон Тодоров: 10+10+0+1=21: сребърен медал

Поздравления за победителите ни - състезатели и ръководителите на отбора Ивайло Кортезов, Емил Карлов и Мария Томова.

Отборно се класираме на второ място. Първенец е отборът на Румъния.
9
Problem 4

Let triangle ABC and A',B',C' the symmetrics of vertex over opposite sides.The intersection of the circumcircles of triangle ABB' and triangle ACC' is A_1.B_1 and C_1 are defined similarly.
Prove that lines AA_1, BB_1 and CC_1 are concurent.
10
Problem 3

Determine the minimum integer value of k > 1 such that
x_1 + k/x_2 = x_2 + k/x_3 =... = x(n - 1) + k/x_n = xn +  k/x_1
Has solutions for x_1, x_2,... x_n rational number?
Страници: [1] 2 3 4 ... 10