0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен vesii

  • 59
И може ли да ми кажете относно 12 задача на 7/8 клас, как по точно се получава отговор В, защото всички луднахме с тази задача!!!
Определено в Бургас резултатите не са окончателни. Трябва да се проверят и коригират тези на 5-6 клас. Не може децата да са ощетени, заради небрежност. Става въпрос за зад. 8 с верен отговор "Д".

*

KOD

Спокойно бе хора, никой няма да е ощетен, дайте малко въздух на проверителите :)
Неделя е, слънчице, един от последните уикенди, които са създадени за бира :)

*

Неактивен dalia

  • 80
Спокойно бе хора, никой няма да е ощетен, дайте малко въздух на проверителите :)
Неделя е, слънчице, един от последните уикенди, които са създадени за бира :)
  Де го това слънце ?  При нас е мрачно и сиво времето.....
Отделно смятам, че проверителите ще преразгледат работите на класовете с нанесени корекции  в отговорите. /въпреки това смятам че е добре да не се случва при вече изнесени отговори да установяваш , че има грешни такива, нещата може да се изпипват по-добре/

*

KOD

Русе - разширени резултати, включващи и участието на състезатели в 5, 6 и 7-ми клас:
http://mg-babatonka.bg/e107_files/downloads/CH-2014.xls

Благодарности на Помакова

И може ли да ми кажете относно 12 задача на 7/8 клас, как по точно се получава отговор В, защото всички луднахме с тази задача!!!
Обяснението е дадено на 2-ра страница от темата.
"Ами малката стрелка от 10 ч се е преместила с 1/5 между 10 и 11. Не съм сигурна дали го обяснявам правилно, но това е идеята."

т.е. стрелката се е преместила към 11 ч. с 1/5 от 30 градуса или с 5 градуса.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Циферблатът е разделен на 12 часа, следователно ъгълът с връх в неподвижната точка, около която се въртят стрелките на часовника и рамене два съседни часа, например 12 и 1, е 360о : 12 = 30о.

За 1 час минутната стрелка прави един пълен оборот (360о), а часовата – 1/12-та част от един оборот (30о), следователно часовата стрелка се върти 12 пъти по-бавно от минутната или докато минутната стрелка се завърта с 12о около неподвижната точка, часовата се завърта с 1о.

В 10:00 ч., минутната стрелка е на „12 часа”, а часовата на „10 часа”, следователно ъгълът между двете стрелки в този момент е 60о.

В 10:10 ч., минутната стрелка се е преместила на „2 часа” и ъгълът между нея и „12 часа” вече е 60о, т.е. от 10:00 до 10:10 ч. се е завъртяла с 60о.

В същото време часовата стрелка, която се движи 12 пъти по-бавно, се е завъртяла с 5о по посока на „12 часа” и ъгълът между нея и „12 часа” вече е 55о.

Ъгълът между двете стрелки в 10:10 ч. е равен на сумата от ъглите между часовата и „12 часа” и минутната и „12 часа” или 55о + 60о = 115о.       

*

Неактивен vesii

  • 59
Мерси много! Схванах идеята!  Реално не се бях замисляла за движението на часовата стрелка!

*

Неактивен vesii

  • 59
Не знам при вас, но в Бургас си е доста студенко! Не е от най-хубавите дни за биричка навън!

*

KOD

Резултати от Черноризец Храбър 2014 в Смолян:
http://pmg-smolyan.org/work/chz2014.pdf

*

KOD

Загледах резултатите от Смолян.

Темата за 7 и 8 клас има 25 задачи.
При липса на отговор, състезателят получава 3 точки.
Тоест, при явяване и предаване на празен лист, ученикът трябва да има 75 точки.
Няма да коментирам последните резултати, дайте да видим първенците в класа, на който обръщам най-голямо внимание - 7-ми, които ще бъдат наградени от организаторите с грамоти.

В 7-ми клас, призовата тройка е:
Стлиан Илианов Чоков 7 ОУ „Проф. д-р. Асен Златаров” гр. Смолян 63 I място
Йоана Светозарова Дрънгова 7 ОУ "Св.Св. Кирил и Методий" с.Смилян 57 II място
Алекс Захариев Евтимов 7 ОУ "Св.Св. Кирил и Методий" с.Смилян 50 III място

Това гадна шега ли е???
Без да обиждам никой, те резултатите сами по себе си са обидни..., според мен е редно в регламента да има поставена долна граница, равна на точките при предаден празен лист, резултати под която не се зачитат и се анулират.
« Последна редакция: 3.11.2014, 10:24 от КрИс »

Аууу! Това е подигравка най-вече с всички онези, които ще извоюват заслужено призовите места!
Подкрепям минимум, под който работата да се анулира. Друг вариант е първенците да са на база национална класация!

Това е престъпление и спрямо децата, които имат над 100 точки, но не са наградени "само защото са от София".

*

KOD