0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, може ли и аз с въпрос -  детето на въпросната задача 8 от 5/6 клас е писало
523+523 = 1046, откъдето за произведението излиза отговор А - 0, и гледайки сега условието за най-малко ТЕК, ми се струва вярно решението му относно намереното 523 и оттам произведението 1*0**4*6 = 0
да не говорим, че беше с 115 т. сега с 108 - ще ке ходи в Славейков явно

моля ви за вашето мнение
*

KOD

Резултати ЧХ 2014 Габрово:
http://www.smb-gabrovo.com/wp-content/uploads/2014/11/CH-2014-Gabrovo.htm


Голяма излагация на софиянци :(
СМГ да кажем имат някакво оправдание - свръхпосещение, 125-то и 107-мо традиционно са дървени училища по отношение на публикуване на резултати и адекватна електронна кореспонденция, но ПЧМГ разочароват сериозно.
Този нов сайт се оказа една огромна грешка, откакто е сменен не се пипа нищо в него :(
« Последна редакция: 1.11.2014, 20:41 от КрИс »

*

Неактивен gorkia

  • 43
  • Пол: Мъж
Здравейте, може ли и аз с въпрос -  детето на въпросната задача 8 от 5/6 клас е писало
523+523 = 1046, откъдето за произведението излиза отговор А - 0, и гледайки сега условието за най-малко ТЕК, ми се струва вярно решението му относно намереното 523 и оттам произведението 1*0**4*6 = 0

Не е вярно. ТЕК + ТЕК = ЧИФТ  имаме Т в ТЕК и Т в ЧИФТ
« Последна редакция: 1.11.2014, 20:33 от КрИс »

Простете за грешките...

Простете за грешките...


благодаря :( и ние луднахме с тая задача, но както и да му смятам точките - при грешни 8, 12 и 18 задача и 6-та оставена без отговор са си 115 т.
определено тази година ни е голям карък

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
но ПЧМГ разочароват сериозно.
Този нов сайт се оказа една огромна грешка, откакто е сменен не се пипа нищо в него :(


eee, има тонове снимки от Хелоуин във фб  :laugh:

става ли някой да качи задачите за 9-10клас ??

 :sad: :sad:
Относно задача 8 за 5-6 клас. Вариант за отговор 603+603=1206 тогава произведението е нула?! Не че не е отговорил г/ но не разбирам как отговорът е друг?!!!!!!!



По този начин излиза, че Е=Ф, а те са различни
« Последна редакция: 1.11.2014, 22:09 от ния »

Здравейте, може ли и аз с въпрос -  детето на въпросната задача 8 от 5/6 клас е писало
523+523 = 1046, откъдето за произведението излиза отговор А - 0, и гледайки сега условието за най-малко ТЕК, ми се струва вярно решението му относно намереното 523 и оттам произведението 1*0**4*6 = 0
да не говорим, че беше с 115 т. сега с 108 - ще ке ходи в Славейков явно

моля ви за вашето мнение

Не е правилно, защото в този случай Т=5 в ТЕК, а в ЧИФТ, Т=6
« Последна редакция: 1.11.2014, 22:04 от КрИс »

Интересното е, че организаторите промениха отговора на зад.8 за 5-6 клас, но дали уведомиха проверителите за грешката.Явно в Бургас не са, защото на дъщеря ми не са зачели, че е дала верния отговор Д).


Тази година майсторският клас ще бъде през пролетната ваканция. /от листовката със задачите/

Забелязах нещо. В предварителните резултати за Варна за втори клас най-високият резултат е 100т. Как е възможно при условие, че задачите са 15 и се присъждат 7т. за верен отговор и 3 за непопълнен отговор?

*

KOD

Как е възможно при условие, че задачите са 15 и се присъждат 7т. за верен отговор и 3 за непопълнен отговор?

... Не е възможно.
Единственото, което ми хрумва, че е просто небрежност и в окончателните резултати ще има корекция на 101 най-вероятно?
Има и сигнали, че в някои от градовете не са отчетени коректните отговори на 18 задача в 3-4 клас и 8-ма за 5-6, така че, промени в резултати може тепърва да има.
Окончателни ще са, когато бъдат качени на официалната страница.
« Последна редакция: 2.11.2014, 11:21 от КрИс »

*

Неактивен vesii

  • 59
Имате ли някакъв телефон, на който можем да сигнализираме за забелязани неточности в резултатите?