0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Явно е, че има проблем с тази задача. Излиза инфо, че някъде са зачетени и двата резултата и т.н. Защо  организаторите не напишат 2 информационни реда в сайта си? Да кажа и, че някак не мога да приема и техническата грешка при въвеждането на резултатите. Да, вярно хора сме, но който го е въвеждал е трябвало да провери два пъти, преди да натисне копчето за публикация. Все пак не става дума за пост във форум, а за отговори, които стотици деца и родители дебнат да сверят.
Е организаторите откъде да знаят за полемиките по форумите?!
*

Неактивен Neda

  • 167
Не става дума за полемики, а затова че във форумите има споделени две неща:

1/ На задачата с ребуса в Бургас са зачетени два отговора за верни - първоначалния и последващия;
2/ На "географската" задача в София щели да се зачитат два отговора за верни за децата, явили се в 1-во СОУ.

Резултатите в Бургас според мен са високи, на фона на резултатите в другите градове в страната и съм склонна да вярвам, че обяснението е в т.1.
Резултатите от София още ги чакаме, но на база т.2. може да се очаква и те да са сравнително високи.
Така немалка част от децата в София и в Бургас получават подарък, а за решилите задачите вярно ще остане личното удовлетворение.

Би следвало организаторите да знаят как са оценявани работите и без да разчитат на форумите. Не вярвам току-тъй всеки да може сам да реши какво да признава за верен отговор, ако той е различен от официално посочения.

Според мен не би следвало да се зачитат грешни отговори за верни и в двата случая, защото задачите са коректни.

И според мен не следва да се зачитат за верни грешни отговори. Но, споделената информация по форуми - първо не се знае дали е достоверна и второ дали е стигнала до знанието на организаторите.
Ако някой има сигурна информация от първа ръка за некоректно оценяване в даден град или секция трябва да пише до организаторите. 

Преди време някои участници от Габрово фигурираха страницата на СМБ - Габрово и на официалната страница на турнира с различни резултати. Това ме кара да мисля, че е възможно матриците да се проверяват повторно от централния организатор.
Дали е така, може да ни каже само някой от кухнята на състезанието.

Не разбирам на задачата с ребуса каква е причината да признават два отговора за верни?

*

Неактивен gerka

  • 24
Ако признаят двата отговора ще ми паднат в очите.
Доколкото разбрах г-н Кортезов е от съставителите и организаторите. Съжалявам, ако е така, но гафа е сериозен.
Крис, моя син понякога пише второто си име като уголемява О- то: ТрОянов, защото редовно го изписват Траянов. Аз пък натъртвам на О- то, ако диктувам  на някого. Неприятно е.

Току що активираха официалната страница на Черноризец . Активни са резултатите от Габрово.

*

KOD

Току що активираха официалната страница на Черноризец . Активни са резултатите от Габрово.

 :monster

*

Неактивен gorkia

  • 43
  • Пол: Мъж
Току що активираха официалната страница на Черноризец . Активни са резултатите от Габрово.
И Хасково.

*

KOD

Е... щом са почнали, имат всички резултати.
Би следвало по някое време тази вечер и София да се появи.

*

KOD

Ха добро утро :)
Организаторите на Черноризец вече са изпили чаша хубаво кафе и с пълна сила продължават въвеждането на официални резултати :)

Вече има такива от Варна, Габрово, Смолян, Хасково :)
http://www.math.bas.bg/ch/

Ха добро утро :)
Организаторите на Черноризец вече са изпили чаша хубаво кафе и с пълна сила продължават въвеждането на официални резултати :)

Вече има такива от Варна, Габрово, Смолян, Хасково :)
http://www.math.bas.bg/ch/
Отварят ли ви се резултатите на 7 клас в Смолян или проблемът е при мен?
« Последна редакция: 6.11.2014, 12:25 от Masteria »

*

KOD

Отваррят ли ви се резултатите на 7 клас в Смолян или проблемът е при мен?

Не, не е качен файла sm07.htm
Но да ти кажа, по-добре така :)

Но да ти кажа, по-добре така :)

 :))

Докато чакаме да ви питам нещо. Знаете ли какво стана най-накрая с тези точки. Дадоха ли нещо, взеха ли и къде?

И още- След като излязоха така чаканите резултати от AIMO, се сетих да проверя дали официално е излязло класирането от Созополските боеве на официалният им ФБ. Да ама не. Явно още мислят.

И в тази връзка се сетих за недостига на медали на ПМС-то. Дали дойдоха вече?

Скоро тук ще видим и националното класиране от ЧХ. Крис, трябва да си изработите собствена грамота и да давате на родителите на първенците :)