0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Деска

  • 33
  • Пол: Жена
Аз майки не дъвча , имам си по-вкусни нещица за целта.  :tongue: Просто още преди да се проведе състезанието попаднах на тази дата за резултатите и си я обясних с прегледа на много работи и описателните задачи. Варна винаги е на опашката между другото,като изключим ЧХ. Аз вече свикнах ,нищо, че сигурно съм една от най-нетърпеливите да разбера класирането. Още 3 дни,а пък може и да ни изненадат, не се знае!
*

Неактивен dalia

  • 80
Разбира се, това е така. Предполагам всички нетърпеливи родители от още чакащите градове са си си казали: "Е в София успяха, при нас още не." Казах го по-скоро шеговито. Иначе "сдъвкаха" една майка, че пита за Варна, пък там имало 2000 деца.  Чакането на резултатите е част от емоцията :)

  В списъците на Русе са около 1300 деца и пак пуснаха резултати още в събота вечерта. Явно организацията по проверка коренно се различава във Варна от тази в Русе, Габрово и Шумен, където традиционно публикуват много бързо резултати.

Резултати Бургас: http://brmiladinovi.eu/blog/

Аз нещо не мога да схвана. В Русе и Шумен МГ участват в класирането, а в Бургас има две класирания.
Но нали от тази година ще се взимат резултатите от Коледното за Националното състезание, та се зачудих от Бургас например на кое дете ще му зачетат първото място, на това от МГ с 60 т. или на другото с 45,5 т. Или най-вероятно ще направят национално класиране, но тогава ще фигурират ли децата от МГ? (направете ми емотикон "тримата глупаци", че ми трябва в този случай)

Предварителните резултати за Варна:http://www.slaveykov.com/systezaniya/koledno-matematichesko-systezanie.html

Аз нещо не мога да схвана. В Русе и Шумен МГ участват в класирането, а в Бургас има две класирания.
Но нали от тази година ще се взимат резултатите от Коледното за Националното състезание, та се зачудих от Бургас например на кое дете ще му зачетат първото място, на това от МГ с 60 т. или на другото с 45,5 т. Или най-вероятно ще направят национално класиране, но тогава ще фигурират ли децата от МГ? (направете ми емотикон "тримата глупаци", че ми трябва в този случай)
Вчера си разсъждавах по същия казус. Два от градовете, които до миналата година класираха МГ отделно, тази година са ги включили в общото класиране. Единият град е В. Търново, а другият - София, като за София това е мое предположение и ще видим дали съм права, като публикуват списъците.

Здравейте,
резултатите ще бъдат ли обобщени накрая?

*

Неактивен Тody

  • 9
  • Пол: Жена
В Кюстендил: наградени от КМС 2014 http://www.pmg.kncity.info/

*

KOD

В първи пост са добавени линкове към резултати от Бургас, Варна, Враца, Кюстендил, Поморие и Разград

*

Неактивен leila

  • 37
Здравейте. Защо в някои градове има и половинки към точките, а в други градове резултатите са само цели числа? Това значи ли, че децата в различните населени места се оценяват по различни критерии? Това правилно ли е?

*

KOD


Къде мога да видя точковата система на оценяване  на 2 клас? :rolleyes:

Къде мога да видя точковата система на оценяване  на 2 клас? :rolleyes:
Най-отгоре на състезателната тема. В отговорите има и точкуване за описателната задача. Линк към задачите и отговорите има в първото мнение по темата.

Дали ви се занимава да погледнете 9 задача на 5 клас - едва сега виждам, че във верния отговор /публикуваните отговори и решения/ е записано 9б-АЕДСВ, а в предложените отговори от листа на състезанието отгвор "б" гласи АЕСДВ? Чак след излизането на резултатите проверих - сигурно аз нещо изпускам, но не мога да си видя грешката?