0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Не съм гледала задачите, затова не мога да кажа кой е верният отговор. Ще коментирам само написаното. Вероятно става дума за печатна грешка в отговорите ( написано Б вместо Г), тъй като е посочен и самият отговор - това се прави само за верен отговор г - друг отговор.
*

Неактивен leila

  • 37
Много ще се радвам, ако някой ми обърне внимание и обясни защо в резултатите примерно на пети клас в някои градове точките са цели числа, а в други са давали и половинки? Обявено е, че за десета задача за вярна цифра ще дават по 2,5 т. Защо в Пловдив не са давани такива точки?

Много ще се радвам, ако някой ми обърне внимание и обясни защо в резултатите примерно на пети клас в някои градове точките са цели числа, а в други са давали и половинки? Обявено е, че за десета задача за вярна цифра ще дават по 2,5 т. Защо в Пловдив не са давани такива точки?
Ами защото не е имало нужда да се дават такива точки, преценка на проверителите, обърнете се към секцията, която е проверявала задачите

Mного е забавно как класирането е "секретно" в София, тоест излиза само при проверка поименно. Ако наистина имаха желание да е секретно, поне да беше по ЕГН или нещо такова. Моят син  провери резултатите на всички деца от класа си, за да им ги съобщи, ако са пропуснали случайно да си ги видят. Голяма секретност. На всичкото отгоре не може да се види общото ниво! Нито да се направят изводи за това как са се представили като училище например, в сравнение с други и тн. Не мисля, че е добра идея.

*

Неактивен Galia

  • 61
  • Пол: Жена
Как ви се струва фактът , че дете получило на Хитър Петър 4 т. на Коледното има 60 т. За мен това е фрапираща разлика !!!!

*

Неактивен SSh

  • 2
Ще има ли някакво награждаване във Варна? И изобщо получава ли се нещо?

Mного е забавно как класирането е "секретно" в София, тоест излиза само при проверка поименно. Ако наистина имаха желание да е секретно, поне да беше по ЕГН или нещо такова. Моят син  провери резултатите на всички деца от класа си, за да им ги съобщи, ако са пропуснали случайно да си ги видят. Голяма секретност. На всичкото отгоре не може да се види общото ниво! Нито да се направят изводи за това как са се представили като училище например, в сравнение с други и тн. Не мисля, че е добра идея.
Споко, де. Ще има обобщено класиране. До 22.12 е обявено разглеждане на работите от ученици и родители. След това ще обявят наградените, а обикновено заедно с това пускат и общото класиране.

Как ви се струва фактът , че дете получило на Хитър Петър 4 т. на Коледното има 60 т. За мен това е фрапираща разлика !!!!
Бил ви е на Коледното с разлика?  :) Случват се такива неща.
« Последна редакция: 19.12.2014, 16:02 от Дидева »

Нищо не ме учудва мен като разлика. Моят петокласник на СМТ даже не е влязъл в 50-те процента, което за първи път му се случва, откакто ходи по състезания. А на Салабашев и КМС е с максимален резултат. Не е само до способности и подготовка, концентрацията на самия изпит е ключов фактор. Затова ми се струва, че е добре да се явяват на състезания, полезен опит е. И сами си правят изводи къде грешат и какво трябва да коригират. Не държа всеки път да е номер едно, но когато на три поредни състезания примерно не е в челната десетка, значи имаме проблем и сме занемарили подготовката.

Според мен трябва да се гледат резултати ,  на КМС има разлика 0,5 между отделните места, което е почти нищо, дори може да се тълкува като различна интерпретация на проверяващите в различните градове, такава ще бъде ситуацията и с Великденското състезание. Мисля, че там задачи за описване има само в 7 клас. 

*

KOD

Наградени от КМС 2014 в София
http://kmsvms.iztok-smb.com/KMS2014_Nagradeni.pdf

Да, обаче децата от СМГ очаквано ги няма. Но нали това състезание участва за Националното, сега какво на тези деца не им ли се броят точките.

Защо не обявяват предварително, че децата от СМГ няма да бъдат включвани в класирането? Как да обясним сега на децата си, че техните високи резултати нищо не означават?

*

KOD

Че това се знае от години.
И честно казано, точно пък деца от СМГ да ги трогнеш с нещо подобно...
Много драма влагате ми се струва :)
В първия пост на темата си пише за кого е подходящо това състезание - за деца с интерес към математиката от нематематически училища.

А иначе, можете да им обясните, че да - високия резултат от КМС / ВМС не е нещо, което дете от математическа гимназия трябва да приема като особено сериозен успех.
« Последна редакция: 22.12.2014, 22:29 от КрИс »

Извинявам се за драмата! Като родител на петокласник, не знаех за специалното третиране на СМГ на това състезание. А и тази година, с неясния регламент за националното математическо състезание, си помислих, че е важно да се участва. А и на официалната страница на организаторите не пише нищо за специалния им фокус към нематематическите училища. По тази логика трябва и „Питагор” да изключат.