0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Galia

  • 61
  • Пол: Жена
Не съм съгласна , че учителите " кярат " от добри резултати ,защото въпреки добрите резултати на моите ученици на областни и национални състезания не получавам бонуси , а по - скоро упреци .Готвя учениците си от 1 до 4 клас , печелят награди от състезания и след това отиват в математически гимназии (даже приети без изпит) , а от това се губят бройки за малкото ни ОУ в 5 клас  . Получавам само благодарността на децата и техните родители . А за подсказването на квесторите съм съгласна и  ги уча да разчитат само на себе си и затова на Великденското имам ученик със 75 т. ,защото не е послушал квесторката и е посочил два възможни отговора , а не един както тя го е " посъветвала " за последната задача. Жалкото за нашето образование е , че децата ни са бройки за системата , а не успехи. :cry:
На страницата на mon.bg ли да чакаме списъци за участие в националното състезание на 06.06.2015.

*

KOD

Това с бонуси за учители, базирани на добри резултати на учениците им от математически състезания си е някаква родителска заблуда според мен.
Страхотно би било да има регламентирано подобно нещо, но не бих повярвал, че в този образователен буламач, целящ да направи общ калъп за всички ученици може да има подобен проблясък...
Има бонуси за училища, и на тях им разгониха фамилията и напълно дискриминиращо въведоха лимит, независимо дали училището създава повече или по-малко таланти.


Все едно е къде ще чакате - в сайта на МОН, тук във форума, по други сайтове за математика - като излезе списъка в рамките на час - два ще бъде отразен навсякъде...
Тъй че... чакайте си го тук :)
« Последна редакция: 18.05.2015, 15:16 от КрИс »

Всяка година се прави т.н. самоатестация на учителите и на нейна база (и според кефа на директора) се разпределя допълнителното материално стимулиране. Та в тази атестация повечето критерии носят 2 до 7 точки. Най-много, 30 носи класиране на ученик на ниво по-високо от областно.  От друга страна повечето учители водят частни уроци. Наличието на такъв талантлив "ученик" си има своите девиденти. Може и още доводи да се изтъкнат.

*

KOD

На сайта на СМБ се е появила малко нова информация, касаеща Нациоанлно Математическо Състезание.
В общи линии, не е споменато нищо ново и интересно, което да не знаем досега...


Има потвърждение, че списък с допуснатите до НМС 2015 състезатели по класове ще бъде публикуван 10 дни преди състезанието на сайта на МОН

*

KOD

Допуснати до Национално Математическо Състезание 2015 ученици



Национално Математическо Състезание 2015 ще се проведе в сгтрадата на Софийската Математическа Гимназия в София в събота, 6 юни от 11 часа.
Всички състезатели трябва да са в СМГ в 10:30 часа
« Последна редакция: 21.05.2015, 12:14 от КрИс »

*

KOD

Поканени за участие в Национално Математическо Състезание - бройка по класове:
1 клас - 86
2 клас - 86
3 клас - 65
4 клас - 80
5 клас - 49
6 клас - 67
7 клас - 30
8 клас - 21
9 клас - 19
10 клас - 11
11 клас - 7
12 клас - 5

*

KOD

Давайте коментари - доволни ли сте от селекцията?

Има голяма "прозрачност" в селекцията. Казвам го на шега, разбира се. А беше голямо мъдруване. Защо в пети клас са толкова малко поканените деца? Това е клас, в който има голяма масовост в състезанията.

Изненадващо синът ми е класиран, въпреки неучастието си в част от посочените състезания. Предполагам, че е дръпнал напред в класирането с резултата си от Австралийското кенгуру.

*

KOD

Участници по училища:
СМГ - 75
ПМГ Бургас - 23
МГ Варна - 21
ПЧМГ & Питагор - 14
МГ Русе - 9
ОМГ Пловдив - 7
Американски Колеж - 4
МГ Плевен - 3

*

KOD

Изненадващо синът ми е класиран, въпреки неучастието си в част от посочените състезания. Предполагам, че е дръпнал напред в класирането с резултата си от Австралийското кенгуру.

А защо пък да трябва навсякъде да участва???
Нали затова има списък от състезания и квоти за всяко от тях...
Хлапето не е участвало например на Европейско Кенгуру, което е с най-голяма квота, но е участвало успешно на други състезания от списъка.

Има голяма "прозрачност" в селекцията. Казвам го на шега, разбира се. А беше голямо мъдруване. Защо в пети клас са толкова малко поканените деца? Това е клас, в който има голяма масовост в състезанията.

Малко?
49 деца! Според мен, всичко над 30 участника е много.

Малко?
49 деца! Според мен, всичко над 30 участника е много.

На фона на 80 деца в 4-ти клас и 67 в 6-ти са по-малко, а петокласниците участват наистина масово.

*

Неактивен Деска

  • 33
  • Пол: Жена
Е,те и 4класниците не отстъпват по явяване на състезания,все пак е годината им на кандидатстване.  :rolleyes:
До довечера смятам ,че ще сте разгадали кой ,защо ,как е в списъка!  angel