0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

А защо пък да трябва навсякъде да участва???
Нали затова има списък от състезания и квоти за всяко от тях...


Да, така е. Ние просто нямахме очаквания за класиране.
Успех на всички, които ще се явят на националното.
*

Неактивен kemi

  • 37
Лично аз не съм доволна от класирането. Няма яснота как е направена селекцията. Трети клас има твърде малко одобрени деца, 5 клас - също. Според мен избраните деца са с най-добрите резултати от ЕК.
 А що се отнася за АМС, в нашия град не се провежда и това донякъде възпрепятства явяването, не че е с голяма тежест при определяне на окончателния резултат.

*

KOD

Сравнение на участници спрямо миналата година:
2014 година
1 клас - 86
2 клас - 67
3 клас - 67
4 клас - 82
5 клас - 43
6 клас - 34
7 клас - 23
8 клас - 13
9 клас - 14
10 клас - 18
11 клас - 17
12 клас - 10
2015 година
1 клас - 86
2 клас - 86
3 клас - 65
4 клас - 80
5 клас - 49
6 клас - 67
7 клас - 30
8 клас - 21
9 клас - 19
10 клас - 11
11 клас - 7
12 клас - 5


Впечатление прави големия брой шестокласници, допуснати тази година до Националното Математиечско Състезание, както и по-малкото състезатели от 11 и 12 клас.

*

Неактивен dalia

  • 80
   Моите наблюдения са за 8 клас.
Поканените са почти само с най-високите резултати от ЕК, виждам 1 участник от АК, а останалите състезания според мен изобщо не са взети под внимание.

 "Страуууотно класиране!!!"
 
 Нека следващата да направят същото без много обяснения как се е получило! :2guns:  :2guns: :2guns:

 Чудя се дали не са направили рейтинг с обявеното съотношение като тежест.

Бройката в шести клас се вдига , заради Салабашев- много максимални резултати, а мисля, че и на Кенгуруто тази година имаше доста с максимален резултат

   Моите наблюдения са за 8 клас.
Поканените са почти само с най-високите резултати от ЕК, виждам 1 участник от АК, а останалите състезания според мен изобщо не са взети под внимание.
Мисля, че е взет Салабашев, мисля че и от КМС и ВМС има поканени.
« Последна редакция: 21.05.2015, 13:39 от Дидева »

*

KOD

   Моите наблюдения са за 8 клас.
Поканените са почти само с най-високите резултати от ЕК, виждам 1 участник от АК

А дали просто състезателите с най-високи резултати на ЕК не са и с най-високи на другите състезания...

Например - в случая с 8 клас:
Австралийско Кенгуру
1 място - Златина Милева
2 място - Орлин Кучумбов
3 място - Иван Александър Мавров
И тримата са в списъка

Иван Салабашев
1 място - Богдан Симеонов
2 място - Борислав Антов, Борис Барбов, Георги Ангелов, Владимира Иринчева
И петимата са в списъка

Черноризец Храбър
1 място - Борис Барбов
2 място - Георги Ангелов
3 място - Иван-Александър Мавров
И тримата са в списъка

Къде е проблема и какво му е на класирането?
Екстра си е, просто като за първа година според мен допуснаха грешка с включването на състезания като КМС и ВМС за да ги популяризират сред малките, което очаквано води до леко омешване и интерпретиране на правилата.
Не трябва да е - максимален резултат на КМС и хайде на национално състезание без значение какви са ти останалите резултати...
« Последна редакция: 21.05.2015, 13:52 от КрИс »

*

Неактивен dalia

  • 80
  Много максимални резултати имаше и на коледното и на великденското, но доста  имена не ги виждам  в класирането.
  Регламента е крайно неясен сега може да ги атакуват доста хора за не класирани деца.

  Много максимални резултати имаше и на коледното и на великденското, но доста  имена не ги виждам  в класирането.
Просто не са включили участниците от математически гимназии, които имат максимален резултат.
Доколкото ми е известно, поне в София, те винаги са в отделно класиране.

*

Неактивен dalia

  • 80
Мисля, че е взет Салабашев, мисля че и от КМС и ВМС има поканени.
Ако класирането е комплексна оценка от всички състезания е съсем различно, но в класирането не присъстват деца, които са само с 1 максимален резултат на коледно или великденско и добри други класирания на останалите турнири.

Ако класирането е комплексна оценка от всички състезания е съсем различно, но в класирането не присъстват деца, които са само с 1 максимален резултат на коледно или великденско и добри други класирания на останалите турнири.
Присъстват. Можеш да провериш.

*

Неактивен dalia

  • 80
Просто не са включили участниците от математически гимназии, които имат максимален резултат.
Доколкото ми е известно, поне в София, те винаги са в отделно класиране.
Тогава да се направят отделни класирания за МГ и различни от МГ.
Когато нещата не са ясни от самото начало, винаги има начин да се интерпретират правилата.
   Предишни години се знаеше- имаш определени % от макс резултат имаш шансове за национално състезание. Сега само може да се гадае.

Присъстват. Можеш да провериш.

Не присъстват. Моето го няма. Първи е на Черноризеца за втори клас и го няма в списъка. Да ми обяснят как точно са правили класирането, ако обичат!

Май наистина са взели най-високите резултати от ЕК.
Мисля че и момиченцето, което беше на първо място на Коледното за втори клас, също го няма в списъка.