0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Тогава да се направят отделни класирания за МГ и различни от МГ.

Аха, също и за ромчета и неромчета, за бели и черни. Що за... странна идея, прихваната от екстравагантните ВМС и КМС.
Ако някой претендира да участва на национално състезание, то няма никакво значение къде учи - или може да се справи с конкуренцията или не може.

Не е толкова сложно - просто не трябва да участват деца от началния етап на образованието - 1 - 4 клас и всичко ще е ОК с правилника.
« Последна редакция: 21.05.2015, 13:58 от КрИс »
*

Неактивен dalia

  • 80
Присъстват. Можеш да провериш.

  Мога да изброя поне 5 имена които не ги виждам в класирането, а имат макс резултати на някое от двете състезания /КМС, ВМС/ и съвсем добри точки и на останалите, но няма нужда да поствам имена на деца - нали това се оказаха секретни данни, според комисията.
  Който иска же да порови и да види, като за софия много от макс резултати дори не станаха достояние на повечето хора.




 

*

Неактивен dalia

  • 80
  Крис, аз също съм за единно национално класиране, с ясни правила и без никакви увъртания.
  Но тази година МОН така и не даде ясен отговор как ще направи класирането.

Ох, малко съм извън темата, но имам странното чувство, че в момента ни четат от СМБ. :)))
Далия, на мен ми е ясно за какво говориш. Точно софиянци си правят разделни класирания на КМС и ВМС, затова много деца с максимални резултати не попадат в списъка с наградените.
« Последна редакция: 21.05.2015, 14:07 от Дидева »

*

Неактивен dalia

  • 80
Ох, малко съм извън темата, но имам странното чувство, че в момента ни четат от СМБ. :)))
Ами да четат и дано разберат какво мислят хората и направят нужното по въпроса с националното класиране.

« Последна редакция: 21.05.2015, 14:10 от dalia »

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
И моята щерка е с максимален резултат на ЕК за 6 клас, но я няма в списъка. Жалко за чудесната "обективност" на класирането.

Според мен трябва да пишеш на организаторите, дължат обяснение

*

Неактивен dalia

  • 80
Задължително пиши, нека видим какъв "смислен" отговор ще ти дадат.

И моята щерка е с максимален резултат на ЕК за 6 клас, но я няма в списъка. Жалко за чудесната "обективност" на класирането.
Това вече е абсурдно. Видях, че за втори клас се коментира, че и деца със 110 точки отиват. Значи не са взети само максимални резултати. Може би обяснението ще е, че детето не се е явило на всички състезания и затова не е в класацията. В регламента не е посочена такава подробност.

малко off-topic... рейтинга от сайта да бяха ползвали по-ясно и най-вероятно и по-адекватно класиране щеше да има :)

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Сега разгледах внимателно, още едно дете от нашето у-ще, което е с макс резултат на ЕК го няма в поканените. Но за сметка на това у-щето ще изпрати две деца, които учат в други у-ща. Тази класация някаква подигравка ли е ?
Иначе, нито мейл виждам за връзка , нито телефон, че да се занимавам. Два месеца са достатъчно време за обобщена класация.
« Последна редакция: 21.05.2015, 14:48 от EliG »

*

KOD

малко off-topic... рейтинга от сайта да бяха ползвали по-ясно и най-вероятно и по-адекватно класиране щеше да има :)

Това не би следвало да е учудващо - в рейтинга от сайта е вложен много труд и няма причина да се предполага, че СМБ със седмица мислене могат да направят по-адекватно класиране, отколкото има в него.
Не е безгрешен, особено в частта ЕК, но за мен няма съмнение кое е по-близко до действителността. :)

*

Неактивен kemi

  • 37
Не е толкова сложно - просто не трябва да участват деца от началния етап на образованието - 1 - 4 клас и всичко ще е ОК с правилника.
Това е ОК, но щом са факт състезанията и за по-малката група, то тогава кой е виновен?
Регламента не е ясен и заради това много хора ще бъдат недоволни.

*

KOD

Това е ОК, но щом са факт състезанията и за по-малката група, то тогава кой е виновен?
Регламента не е ясен и заради това много хора ще бъдат недоволни.

Визирам бъдещето на състезанието.
Тази година, още след мъгливото му обявяване преди месеци със завързани коефициенти без подробности беше ясно, че регламента както е публикуван не може да се спази в цялост и че това ще предизвика недоволство сред родители, особено в по-малките класове.
Проблемът беше заложен още тогава, аз разсъждавам за НМС 2016...
Но... изключването на малките класове пък ще намали маркетинга на състезанията за тях, тъй че...