0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Това не би следвало да е учудващо - в рейтинга от сайта е вложен много труд и няма причина да се предполага, че СМБ със седмица мислене могат да направят по-адекватно класиране, отколкото има в него.
Не е безгрешен, особено в частта ЕК, но за мен няма съмнение кое е по-близко до действителността. :)
[/quot
Това не би следвало да е учудващо - в рейтинга от сайта е вложен много труд и няма причина да се предполага, че СМБ със седмица мислене могат да направят по-адекватно класиране, отколкото има в него.
Не е безгрешен, особено в частта ЕК, но за мен няма съмнение кое е по-близко до действителността. :)
Наистина рейтинга мисля че показва много по-справедливо класиране.....дори и да отпадне един най-нисък резултат ( да речем че всеки има състезание в което не е в кондиция). Това дава по-цялостна представа как се справя един състезател с различни типове задачи. И мисля че е по-справедливо, по-ясно и всички щяха да са доволни.  Така че благодарим ти Крис за труда, който полагаш. Наистина можеш да се включиш догодина за изготвяне списък за НМС.
*

KOD

Наистина можеш да се включиш догодина за изготвяне списък за НМС.

Хаха, забрави. Това е хоби..., не трябва да се приема толкова сериозно.

*

Неактивен Деска

  • 33
  • Пол: Жена
Но... изключването на малките класове пък ще намали маркетинга на състезанията за тях, тъй че...

Сигурна съм,че нищо няма да му стане на "маркетинга" ...Децата не ходят по състезания ,за да се класират на Националното ,поне повечето,които познавам ... ;)

*

Неактивен kat33

  • 41
Моето момче е 5 клас в СМГ и изкара 145 т на европейско кенгуру ,поканен е на националното състезание за първи път ще се явява .Много сме щастливи и той също ,но знам колко труд му коства и сега е много горд със себе си.Успех на всички поканени деца.

Моля някой с опит от предишни години да сподели дали се прави някакво потвърждение за участие или това, че си в списъка с поканените е достатъчно. Плаща ли се такса предварително?

*

KOD

Моля някой с опит от предишни години да сподели дали се прави някакво потвърждение за участие или това, че си в списъка с поканените е достатъчно. Плаща ли се такса предварително?

Нищо не е необходимо да се потвърждава - направо се отива.
Такса не се плаща, аде стига с тея такси :)
« Последна редакция: 21.05.2015, 17:45 от КрИс »

*

Неактивен Pi

  • 15
Може би леко извън темата - забелязах някои разминавания между училища и имена на децата в някои класове (основно гледам малките).
Имам вече запитване към СМБ. Имате ли по-добри идеи кого да попитам?
Благодаря!

*

KOD

О,  не се притеснявай - списъка е пълен с грешки, ще има много сигнали и съответно нова версия.
Не са само объркани имена, има и пропуснати деца.
Например, един от топ математиците в 6 клас - Михаела Гледачева от ПЧМГ е изпусната, което е явна грешка.
Иначе според мен мейла е правилно адресиран, СМБ са отзивчиви и ще направят необходимите корекции.
« Последна редакция: 21.05.2015, 19:21 от КрИс »

Аз също съм на мнение, че рейтинга, който вие поддържате е пъти по-значим. Освен това, съм за прозрачност на списъка, класиранията и прочие. Вярвам, че вероятно е грешка на съставителите, това, че Михаела Гледачева не е включена, в противен случай що за изопачаване на информацията? И лично, съм на мнение, че състезания от типа КМС и ВМС изобщо нямат място като квота. За догодина вероятно критериите ще претърпят сериозни трансформации. Добър математик от Варна е Ивайло Димитров, който също не е допуснат, в същото време друго дете със 135 т. е допуснато - много, ама много ми е странен този списък......

*

Неактивен siqna

  • 18
Здравейте,
да се включа и аз... ;-)
Разгледах класираните за 2 клас, защото имам поглед основно върху тях и останах с убеждението, че всъщност са класирани само децата с най-добрите резултати от ЕК. Липсват деца, които са много добри математици, имат страхотни резултати от всички останали състезание, но които имат по 100 или 105 точки от ЕК.
Рейтинг не е правен, на 90% от децата са сбъркани училищата....copy&paste на "избраните"....

Ади честито на късметлиите ;-)

....а този, който е изготвял класирането, нека обясни.... не какъв е регламента, а как точно е направил файла.

Поздрави,

Само не мога да разбера какво пречи да се пуснат повече деца на националното състезание.Дъщеря ми е в първи клас и изкара на ЕК- 85 точки т.е.второ място - една нерешена задача.В бързината нещо се е заблудила.Знам ,че има знания да се бори за челно място на националния кръг.Мисля,че е съвсем нормално да участват деца заели първо,второ и трето място.Както по горе прочетох може да има такива ,които не са били в кондиция.

*

Неактивен siqna

  • 18
И аз съм "за" прозрачност в класиранията от всички състезания, конкуренцията "ражда" качеството и е изключително важна за децата, те самите искат да знаят къде са спрямо другите и това ги мотивира да работят още повече. Който не иска името на детето му да фигурира в списъците, да решава състезанията вкъщи...а "умниците", които защитават тази идея нека да се аргументират....Къде, кое състезание в световен мащаб е анонимно? Едва ли децата от СМГ примерно, представили се достойно на десетки международни състезания, са против имената им да фигурират в класирания и рейтинги.
Има училища, в които родители са против това, защото когато резултатите на децата им не са достатъчни за класиране "някъде", а детето се окаже класирано, се е стигало до конфликти...може би това е основната идея на замисъла, да се избегне проследяването на резултатите и класиранията да са неоспорими поради липса на доказателства. Сигурна съм, че не всички разбраха, но предполагам родителите на 4-5 и нагоре класове схванаха....

*

Неактивен elenabgbg

  • 17
  • Пол: Жена
От 5 клас има един Георги Господинов, който според рейтинга на Крис се е явил единствено на Европейското Кенгуру. Има 145 точки и е поканен за Националното... има едно друго дете със 145 т., което пък не е поканено... никак не е ясно как е направено класирането...
« Последна редакция: 22.05.2015, 10:31 от elenabgbg »

*

Неактивен Neda

  • 167
В списъка за 5-ти клас има дублирано дете - веднъж е от София, втори път - от Враца. Пак там виждам име на момиче  от ПЧМГ, което досега не съм срещала. Има ли такова дете или пропускът е мой?
Като цяло списъкът има странен вид - деца само с две имена, деца без училища, деца с грешни училища, дублирани деца, пропуснати такива. За повече от месец след последното състезание...
Неясноти в регламента - КМС и ВМС имат ли изобщо отношение към децата от математическите гимназии, щом те не фигурурат в общото класиране за тези две състезания /само в София?/ ?
Не е ли логично при национално състезание да се взима предвид олимпиадата, или тя се пропуска, за да се уеднаквят критериите за горните и малките класове?