0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен NinaMN

  • 5
  • Пол: Жена
Съгласна съм с мнението на Палечко за списъка с допуснатите участници от 6-ти клас. Според мен там има нещо сериозно сгрешено. Там, например е допуснато дете Калоян Валериев Георгиев от ПЧМГ, което напълно липсва в класацията, поддържана на този сайт.
Друг пример: допуснато е дете от Варна с 48 т. от турнира "Иван Салабашев" и 135 т. от ЕК и 8 т. от ОМ, моят син има съответно 48 т.; 145 т. и 12 т. и ... никакъв го няма в списъка с допуснатите.
Липсата на прозрачност винаги е подозрителна
*

Неактивен GAL

  • 1
  • Пол: Жена
Здравейте!
Искам да успокоя всички, че списъкът с допуснати ученици се очаква да бъде актуализиран скоро.
Писах на СМБ за разяснения по класирането, тъй като и аз очаквах моят син да бъде сред поканените, но не беше. Също така доста от родителите забелязаха пропуски, некоректни данни за учениците и т.н.

Официалният отговор от г-жа Краси Карабашева, УС на СМБ е цитирам:
"Става въпрос за техническа грешка, за която се извиняваме.

Благодарим Ви, че ни обърнахте внимание за нея.

До края на деня се надяваме да бъде публикуван​ окончателният

списък на допуснатите ученици."

Чест прави на госпожата за бързия и адекватен отговор!

Голяма пародия е това класиране, смешна работа. Ако искаха да са коректни, трябваше да добавят в списъка на всяко класирано дете точките от всяко състезание и да се отбележи с кое състезание влизат в списъка. Както правят НПМГ с признатите точки от състезания за кандидатстване. Но това няма да се случи, за съжаление. И с тези общи квоти, а не по класове, е пълно мазало. Сравняваме ябълки с круши......

*

Неактивен johny

  • 17
Даа, наистина недостатъчно ясни критерии за списъка.  Дъщеря ми е в него, което разбира се я зарадва много. но... защо? Мога да предположа само, че в 4 клас, поради малкия брой 120 и 115 т. в ЕК, имаме промяна в процентите на квотите и така тя с достатъчно висок, но не максимален, резултат от ЧХ е влязла в списъка. В града не се провеждат нито АМС, нито ВМС. Интересно е, ако има наистина грешки с пропуснати деца в списъка, както се коментира, - какво ще правят - ще го променят заменяйки деца или раздувайки го. Първата вероятност ще бъде грубичка. Дано изяснят критерия, но откровено се съмнявам.

По-принцип състезанията са много и това според мен води до объркване.Иначе съм съгласен с мненията на всички.Според мен трябва да има едно или две състезания в България,от които да се определят участниците в националното състезание.Така всички задачи ще са еднакви за всички участници и всеки ще може да разбере нивото си.Преди 90-та година като се явявах по олимпиади в цялата страна се решаваха едни и същи задачи.Тогава имаше окръжна олимпиада и национална.Всеки град определяше по 4-ма участника за националния кръг.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Аз звъннах по телефона и получих същото уверение, като написаното по-горе, че ще има нов списък до края на деня. Казаха, че е ненужно да кажа забелязаните грешки в момента, а след като публикуват новия списък, ако има проблеми да сигнализирам. Естествено, че би било хубаво да стоят точките до името на всяко дете и състезанието, от което се класира, особено след като обявения критерии с квотите не внася нужната яснота, особено що се отнася до КМС и ВМС.
Благодаря за координатите, които ми пратихте на мейла!

Относно обърканите неща за ПЧМГ, писах преди 2-3 страници

Сега разгледах внимателно, още едно дете от нашето у-ще, което е с макс резултат на ЕК го няма в поканените. Но за сметка на това у-щето ще изпрати две деца, които учат в други у-ща. Тази класация някаква подигравка ли е ?
Иначе, нито мейл виждам за връзка , нито телефон, че да се занимавам. Два месеца са достатъчно време за обобщена класация.

Ели, явно има много грешки в списъка. Дъщеря ми излиза като ученичка в ПЧМГ, а ние все още не сме се преместили:) сигурна съм, че ще има корекции и ще бъдете поканени. Няма друго разумно обяснение да бъде пропуснат един от най- силните състезатели на 6-ти клас.

Понеже цял месец се чудехме квотите по състезания ли са, по класове ли са, какво става с КМС и ВМС (както Дидева прогнозира,  там се очаква проблем) цитирам отговор от СМБ:
Участниците в КМС от 5 клас не са допуснати до НМС поради големия брой максимални резултати. Според квотите, в 5 клас трябва да участват двама от КМС, а максималните резултати са 22.

*

Неактивен dalia

  • 80
Понеже цял месец се чудехме квотите по състезания ли са, по класове ли са, какво става с КМС и ВМС (както Дидева прогнозира,  там се очаква проблем) цитирам отговор от СМБ:
Участниците в КМС от 5 клас не са допуснати до НМС поради големия брой максимални резултати. Според квотите, в 5 клас трябва да участват двама от КМС, а максималните резултати са 22.
Това потвърждава мнението ми че регламента е напълно безсмислен, след като за едни има квоти от КМС за други няма.
Просто нямам думи !!!

*

Неактивен Neda

  • 167
В 5-ти клас няма много максимални резултати на ВМС /по-малко са от тези на ЕК, мисля, че и от тези на Салабашев/, но въпреки това има недопуснат до НМС участник с максимален резултат на ВМС.
« Последна редакция: 22.05.2015, 21:35 от Neda »

Цитатът е отговор на въпрос за некласиран за НМС участник с максимален резултат от КМС.
Значи същото важи и за ВМС.

*

Неактивен Neda

  • 167
Цитатът е отговор на въпрос за некласиран за НМС участник с максимален резултат от КМС.
Значи същото важи и за ВМС.

Защо важи, след като там няма 22 масимални резултата? Нали са две отделни състезания.
Разбирам, че целта е била да се запази броя деца от предходната година /доколкото е възможно/, но при една по-добра селекция на база по-високи резултати от по-голям брой състезания, които по принцип не се очаква да дават множество еднакви високи резултати. Тогава защо изобщо са включени ВМС и КМС?!
« Последна редакция: 22.05.2015, 22:02 от Neda »

*

KOD

Тогава защо изобщо са включени ВМС и КМС?!

Лично аз смятам за логично тези състезания да са включени само за малките класове. И да не важат за по-големите.
Не може определящите състезания за 1 и 12 клас да са едни и същи...

Всичко идва според мен от съотношението 9:1:1 за ЕК,КМС и ВМС, което явно е отнесено освен към състезанията и към класовете. Излиза, че няма значение колко са максималните резултати на КМС и ВМС, защото квотата им е по 2-ма души (така са обяснили и няма как да пуснат само 2 деца при повече максимални резултати). Каквото и да си говорим, явно нещо не е домислено, дано догодина нещата се изчистят.