0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен 450

  • 26
Имало една за рожден ден. 7 поканени деца, 2 пици. Майката ги разрязала на по 6 парчета. Всеки си взел по едно и колко останали. Явно тук уловката е да се сетиш, че и рожденика яде парче. Дали са се сетили обаче е ... не помнела
С общи усилия може и да разберем задачите :smiley:. За пиците дъщеря ми не можа да се сети какъв отговор е дала, но като й разказах задачата попита: "7 деца и рожденика, нали?" След което я сметна набързо и каза, че отговорът е 4. Дано и вчера така да е написала :). За патета на острова каза, че е написала 4. За цветята не можа да се сети.

За втори клас дъщерями си спомня 3 задачи. Едната каза че е 24. Имаме числата 3, 5, 7, 8 и 9. Подредени на кръст имат равен сбор, кое число е посредата.Писала сбор 20 в срядата 8. Другата е с пици Някоя си имала розден ден и майка и взела 2 пици нарязани на по 8 парчета. Дошли 14 гости, всички изяли по 1 парче с рожденничката колко парчета останали.Останали 1 парче. Другата е едно коте за един ден из1ждало няколко мишки, на втория ден изяло с 2 повече а на третия 2пъти повече от 1 ден. Колко мишкиизяло за 3 дни. И други помни но с картинки дето са. Тук почнала с 3 нямало такъв отговор с 4 получила 18 и имало такъв и писала него.

За втори клас, но с непълни условия:
1. Няколко пирата нападнали кораб. Когато капитанът викнал, се оказало, че бил 8-ми подред. Колко са пиратите?
2. Част от къщичка се е откъснала. Намери правилната част(сигурно е с картинки).
3. Мери има 17 бонбона, а Мая има 9. Kолко бонбона трябва да даде Мери, за да им се изравнят?
4. Разгледай картинките и кажи коя част липсва(пак нещо с картинки е било).
5. Мони направил куб от няколко кубчета. Кое твърдение е вярно? А) черните са с 1 повече от белите Б) белите са с 1 повече от черните В) черните и белите са равни Г) черните са с 2 повече от белите Д) белите са с 2 повече от черните
6. Няколко калинки кацнали върху храст. Преброй точките им(с картинки).
7. Да намерят липсващата част от триъгълник(с картинки)
8. В парка имало 11 фенера. Разстоянието между всеки било 8 метра. Мими изтичала от първия до последния фенер. Колко метра е изминала?
« Последна редакция: 23.03.2015, 17:07 от vickally »

Чернова - 1кл.
« Последна редакция: 23.03.2015, 16:34 от memeia »

*

Неактивен dalia

  • 80
По непотвърдена на 100% информация- сгрешената задача 7-8 клас ще признават за вярна на всички.
Това ще забави класиранията на всички, а вече излезлите ще търпят корекции.

Задача от 3-4 клас, дъщеря ми не можа да предаде точно условието. Сппоред нея е: в надбягване участвали 10 състезатели. Кико изпреварил с трима повече от тези, които били пред него. На кое място е Кико?
Ако кякой знае точното условие, моля пишете.
Това е условието - на кое място финишира Кико ?
преди Кико - Х
след Кико - 3+Х
3+х+х+Кико=10
2х+4=10 - Х=3 ма пред Кико тои финишира 4

Няма как да знаем кой отговор е верен, понеже нямаме задачите. Резултатите, които са публикувани са предполагаеми, според децата. Ако имате задачите, ще помоля да ми ги изпратите.
зад.24 от 3-4 клас /по спомени.../
Иво записал 5 цели числа на дъската, а Светльо пресметнал вярна сумите на числата по двойки. След /тук може би се има в предвид “сред”/ десете суми имало само три различни:57, 70 и 83.
Кое е най-голямото число записано от Иво ?
А-35    В-42    С-48   D-53    E-82

*

Неактивен Деска

  • 33
  • Пол: Жена
зад.24 от 3-4 клас /по спомени.../
Иво записал 5 цели числа на дъската, а Светльо пресметнал вярна сумите на числата по двойки. След /тук може би се има в предвид “сред”/ десете суми имало само три различни:57, 70 и 83.
Кое е най-голямото число записано от Иво ?
А-35    В-42    С-48   D-53    E-82


Мнооого добри спомени! :))) Моето дете е дало отг. 53 .

За втори клас, но с непълни условия:
1. Няколко пирата нападнали кораб. Когато капитанът викнал, се оказало, че бил 8-ми подред. Колко са пиратите?
2. Част от къщичка се е откъснала. Намери правилната част(сигурно е с картинки).
3. Мери има 17 бонбона, а Мая има 9. Kолко бонбона трябва да даде Мери, за да им се изравнят?
4. Разгледай картинките и кажи коя част липсва(пак нещо с картинки е било).
5. Мони направил куб от няколко кубчета. Кое твърдение е вярно? А) черните са с 1 повече от белите Б) белите са с 1 повече от черните В) черните и белите са равни Г) черните са с 2 повече от белите Д) белите са с 2 повече от черните
6. Няколко калинки кацнали върху храст. Преброй точките им(с картинки).
7. Да намерят липсващата част от триъгълник(с картинки)

dajte i otgovorite da srawnim

По непотвърдена на 100% информация- сгрешената задача 7-8 клас ще признават за вярна на всички.
Това ще забави класиранията на всички, а вече излезлите ще търпят корекции.

За втори път откакто се явява на Кенгуру има проблеми със задачите. Когато беше в четвърти клас на една задача признаха два отговора за верни, т.к.имаше двусмислие в условието, сега пък печатна грешка..

dajte i otgovorite da srawnim
Не се наемам да пиша отговори, защото моите са 2 и постоянно спорят и си менят спомените. За тази с фенерите, например едната казва, че е имало, а другата казва, че е нямало такава задача. Има такава задача през 2007, та може и да им се смесват в главата с тези, с които са се упражнявали.

*

Неактивен maibg

  • 16
зад.24 от 3-4 клас /по спомени.../
Иво записал 5 цели числа на дъската, а Светльо пресметнал вярна сумите на числата по двойки. След /тук може би се има в предвид “сред”/ десете суми имало само три различни:57, 70 и 83.
Кое е най-голямото число записано от Иво ?
А-35    В-42    С-48   D-53    E-82
Доста деца са отбелязали Д - 53. Каква е логиката да е 53? Ако сборовете наистина са 57, 70 и 83 и имаме число 53, следва че трябва да имаме число 83-53=30, от това следва, че имаме и число 70-30=40, но ако имаме 53 и 40 трябва да имаме сбор 93, а такъв няма. Поправете ме, може и да греша.


По темата за 1кл., пуснах снимка на черновата на дъщеря ми. Относно задачата с р. ден и парчетата пица е решила, че и майката трябва да бъде включена в раздаването. Нейният отговор е 3 : 12-9=3. Не знам какво е било условието. Нейната логика е: " Ами ако и майката огладнее, ще си вземе едно парче пица.".