0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Извинете, вие се шегувате сигурно?
Един бърз преглед на темата дава информация за възловите задачи при първокласниците. Има пре- достатъчно коментари.
Какво още трябва да се коментира?
Не се шегувам! И защо трябва да се пренебрегва 1кл.? Само защото вие вече сте напред и малките не ви вълнуват?! Е...били сте на нашето положение преди 2-3год. Проявете разбиране и не бъдете елементарни и тесногръди. Няма почти никаква активност относно задачите за 1кл. Ако вие не се интересувате, не коментирайте! А относно това за кой какво трябва да се коментира... 1 клас би трябвало да е най-коментиран! Все пак участва за 3та година в това състезание ( за разлика от всички останали класове )!!!!

Нищо лично, само предложение- не се вълнувайте толкова, забавлявайте се.

За учениците от 3-4 клас, особено 4, това състезание е важно. Нормално е техните задачи да се обсъждат в по- голяма степен. Защото тях наистина ги вълнува .

Имало е в 4 клас задача с квадратна мрежичка 4 точки на 4. Трябвало е да се разгледат вътре образувани квадратчета със страни корен от 2...т.е.диагоналите на квадратче 1на 1 стават страни на ново квадратче в мрежата. Това 4 клас могат да си го обяснят. Но диагонал на правоъгълник 2 на 1 да е страна на нов квадрат, естествено с прави ъгли... май не е достатъчна само интуиция. Отново неподходящо за 4 клас

Благодаря, Крис. Макар и късно вечер, публикуваш резултати

Имало е в 4 клас задача с квадратна мрежичка 4 точки на 4. Трябвало е да се разгледат вътре образувани квадратчета със страни корен от 2...т.е.диагоналите на квадратче 1на 1 стават страни на ново квадратче в мрежата. Това 4 клас могат да си го обяснят. Но диагонал на правоъгълник 2 на 1 да е страна на нов квадрат, естествено с прави ъгли... май не е достатъчна само интуиция. Отново неподходящо за 4 клас

Последно, отговорът на тази задача 3 или 5 квадрата е?

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена

Забележка: Поради допусната грешка и разместване в една от задачите в темите за 7-8 клас (22 задача) и 3-4 клас (24 задача), по препоръка на организаторите на „Европейско Кенгуру” се присъдиха по 5 точки за въпросната задача на всеки участник, независимо от посочения от него отговор.

Честито на печелившите!!!

Нали няма верен отговор при така зададеното условие в 7-8 клас ? Поне така разбрах от коментарите ви по задачата. Т.е. всички налучквали получават 5 точки, а тези дето нищо не са отговорили и са си загубили времето да я мисля, те какво получават?

Класирането за София общо ли ще е или всяко училище ще си публикува резултати?

*

Неактивен gerka

  • 24
memeia , Цитирала сте ме некоректно.
Моля оправете си поста или помолете модератор за помощ.

Нали няма верен отговор при така зададеното условие в 7-8 клас ? Поне така разбрах от коментарите ви по задачата. Т.е. всички налучквали получават 5 точки, а тези дето нищо не са отговорили и са си загубили времето да я мисля, те какво получават?
Eли, според мен всеки е заградил някакъв отговор,моят син също е заградил, но мисля, че дори някой да не е, пак ще има пет точки

На страницата на СМБ - Сливен пише следното:
Забележка: Поради допусната грешка и разместване в една от задачите в темите за 7-8 клас (22 задача) и 3-4 клас (24 задача), по препоръка на организаторите на „Европейско Кенгуру” се присъдиха по 5 точки за въпросната задача на всеки участник, независимо от посочения от него отговор.

Тъй като се явяваме за първи път - синът ми е 1-ви клас, имам следния въпрос:
Ще има ли възможност оценените работи да се разгледат след класирането?

*

Неактивен dalia

  • 80
Тъй като се явяваме за първи път - синът ми е 1-ви клас, имам следния въпрос:
Ще има ли възможност оценените работи да се разгледат след класирането?
Всеки организатор решава по различен начин този въпрос. На сайта на СМБ Русе  пише - "Контестации на писмените работи – понеделник  (23 март) от 10:30 до 15:00 при госпожа Мирослава Костадинова в МГ „Баба Тонка“."
   Предполагам че и на други места е така.

Според моя син, броя на квадратите в задачата за 4 клас, са 5.

ЕК - резултати Силистра
Получи ли се линка, че останах без компютър и се мъча с една стара и бавна трошка?

Отново за задачата с кънкьорите за 3-4 клас
Сигурно ли е, че условието е така?
И аз не разбирам как така с трима повече отколкото тези преди него?????
Честно да Ви кажа, това не е коректно условие на задача.