0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, тъй като синът ми участва за първа година може ли да ми кажете до кое място се класират за националния кръг?
Мястото няма значение. Важен е резултатът.
*

KOD

Здравейте, тъй като синът ми участва за първа година може ли да ми кажете до кое място се класират за националния кръг?

Национален кръг на Европейско Кенгуру вече няма.
Заменен е от тази година от Национално Математическо състезание, чийто регламент не е особено ясен за момента.

Повече информация за Националното състезание има в тази тема

*

Неактивен emi_2

  • 50
Резултати от 145-то София - http://145oy.com/

Много ме впечатлиха резултатите за първи и втори клас в това училище. Особено за втори, който следя. Там 50 % са 90+ точки. Може би, защото ги отворих след тези на Стара Загора, например. После се загледах в по-големите градове - Сливен, Плевен, Хасково, Русе - макар и с висок стандарт, никой не се доближава даже до това постижение.  :shocked:

*

Неактивен vesii

  • 59
За Бургас 2 клас дъщеря ми е с 105т. Много добър резултат за първо състезание. Браво!
Имате ли резултатите за Бургас от 7 клас?

Има резултати и от 78 СОУ-Банкя, не мога да дам линк

*

Неактивен R.

  • 30
Много ме впечатлиха резултатите за първи и втори клас в това училище. Особено за втори, който следя. Там 50 % са 90+ точки. Може би, защото ги отворих след тези на Стара Загора, например. После се загледах в по-големите градове - Сливен, Плевен, Хасково, Русе - макар и с висок стандарт, никой не се доближава даже до това постижение.  :shocked:
И на мен ми направи същото впечатление, особено за 1-ви клас.. :)
« Последна редакция: 25.03.2015, 22:39 от R. »

Имате ли резултатите за Бургас от 7 клас?
В кое училище се е явявал. Ние бяхме в Антон Страшимиров

Много ме впечатлиха резултатите за първи и втори клас в това училище. Особено за втори, който следя...  :shocked:
145-то  всъщност е Сдружение "Шилер", за което има подбор на децата с "входящи тестове". Затова средното ниво е по-високо в 1-2 клас - така както е по-високо средното ниво в горните класове на математически гимназии/паралелки.

*

Неактивен vesii

  • 59
Еми ние още малко ще си почакаме:):)

*

Неактивен emi_2

  • 50
145-то  всъщност е Сдружение "Шилер", за което има подбор на децата с "входящи тестове". Затова средното ниво е по-високо в 1-2 клас - така както е по-високо средното ниво в горните класове на математически гимназии/паралелки.
Ами не е удачно сравнението с горните класове. Това, че 5-6-7 клас на СМГ ще имат несъизмерима успеваемост с децата от СОУ-то в Горно нанадолно не е изненада, но тук става въпрос за първи и втори клас. Доколко входящите тестове за първи клас могат да селектират най-добрите деца е оспорено не от мен и не е тема тук. Много се изписа из форумите и кога се разбира дали детето ще е математик, с общия извод, че това става след трети клас, когато натрупат материал достатъчно и като цяло навлязат в друг етап от развитието си.
Та дори и да очакваме повече точки от тези "подбрани" деца, за мен разликата на ниво втори клас с всички останали публикувани дотук училища, вкл. в София и градове е фрапираща.
Интересно ще е някой родител на дете от там да сподели дали има нещо различно в подготовката по математика там.

Здравейте,понеже не виждам къде са публикувани от Елин Пелин и от минали години.Някой да ме насочи ако може,за да знам къде да търся от тази година

Резултати Благоевград 2 ОУ - http://moodle1.2oublg.com/file.php/1/olimpiadi/tablica_EK_2015-2ou.xls
Благоевград СОУИЧЕ - http://www.fllschool.tk/documents/tablicaekrez.pdf
Някой има ли представа кога ще има резултати и от 7мо в благоевград?

Във всички градове ли се награждават до 6 място с грамоти и до 3 с медали? Трябва ли да ни уведомят от училището,че ще ни награждават?

145-то  всъщност е Сдружение "Шилер", за което има подбор на децата с "входящи тестове". Затова средното ниво е по-високо в 1-2 клас - така както е по-високо средното ниво в горните класове на математически гимназии/паралелки.

Сравнения и придаване на повече значимост на сдружението е за друга тема. Входящите тестове всички знаем какви са.

Рано е да се търсят изявени таланти, а и е видно от резултатите на "подбраните" 1,3 и 4 кл.

Конкретно за ЕК в 1, 3, 4 клас резултатите са според очакванията за мен - няколко добри резултата и останалите около и под средните за това състезание.  
Бърз поглед върху резултатите на 2кл. показва, че половината деца с >90т са от 2а. Така, че или това са талантливите, с късмет или "подбрани" деца или тяхната учителка конкретно е положила допълнителни усилия.  Браво!  :smiley: