0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Във всички градове ли се награждават до 6 място с грамоти и до 3 с медали? Трябва ли да ни уведомят от училището,че ще ни награждават?

Във всеки град е различно - например във Варна никога не е имало медали -да не говорим, че една година дадоха грамоти юни месец........

Само една вметка за успеваемостта в 145-то: Доколкото аз съм запозната, входящите изпити за "Шилер" са като тези за Горна баня. Децата се готвят по "Азбука на мисленето", която всъщност тренира не просто математически способности, а още и наблюдение, логика, концентрация и т.н. Кенгуруто е състезание с по-скоро логически задачи. Не изключвам и специална подготовка на децата за самото състезание. Та няма нищо чудно в тези резултати.

*

Неактивен Aila

  • 12
Здравейте,
аз съм майка на две от децата във втори а клас. Едната ми дъщеря е с 115 точки, а другата е с 80 точки.
Подготовката по математика е на добро училищно ниво в клас. Повечето от децата с по-добър успех ходят на допълнителни занимания,
например има забавна математика в училището или решават темите от предишни години вкъщи.
Миналата година едната ми дъщеря имаше пълен брой точки на Кенгуруто и СМТ, което и хареса и тази година държеше да ходи на състезания.
Тъй като нямах възможност да се занимавам и с това вкъщи ги записах на първи модул в СМГ, но не им допадна и след него се отписаха.
Подготовката и на двете е еднаква, но резултатите винаги са различни.
От тогава вкъщи решаваме обикновено темите от предишни състезания по възможност.
Това е първото състезание на което тази година се представя толкова добре, но останалите дечица които са на второ и трето място в 145то, бяха с пълен брой точки и на второ място на Черноризец.
В първи клас доброто представяне се дължи основно и на това, че приема в 145-то към Шилер е от ПГ, където се решават почти същите задачи като в първи клас с което децата там са отчасти по-напред с материала, спрямо дечицата тепърва преминали в първи клас от ДГ. Тази разлика мисля, че бързо отпада следващите няколко класа, но е предимство в първи клас.
По въпроса за класирането на Националното състезание аз също ще следя дискусиите тук за правилата тази година.

*

Неактивен Тody

  • 9
  • Пол: Жена

*

Неактивен R.

  • 30
Здравейте,
..........
В първи клас доброто представяне се дължи основно и на това, че приема в 145-то към Шилер е от ПГ, където се решават почти същите задачи като в първи клас с което децата там са отчасти по-напред с материала, спрямо дечицата тепърва преминали в първи клас от ДГ......

Това обяснява нещата. Защото на фона на представянето в цялата страна са фрапиращи като брой и процент максималните резултати.

Резултати Благоевград 2 ОУ - http://moodle1.2oublg.com/file.php/1/olimpiadi/tablica_EK_2015-2ou.xls
Благоевград СОУИЧЕ - http://www.fllschool.tk/documents/tablicaekrez.pdf
Някой има ли представа кога ще има резултати и от 7мо в благоевград?
Ние също очакваме резултатите от 7мо .Поизнервихме се от това чакане .

*

KOD

Резултати от 5 ОУ София - прикачени към поста

 :undecided:СМГ-то всяка година ли така се мотат?другата година няма да сме там тогава...При 11 деца от 1кл  :cheesy:

Ми при около 800 деца явили се, не мисля, че се мотат. Предполагам както обикновено ще ги пуснат утре.

Някой знае ли дали в НПМГ са изнесли разпечатани резултати? На сайта им нищо няма. При 43 деца от всички класове общо, да не са публикували резултат досега, си е направо срамота. Миналата година бяха по-организирани по отношение на състезанията.

*

KOD

Резултати от СОУ Николай Катранов - Свищов

Резултати на участниците от СОУ "Николай Катранов” от математическото състезание "Европейско Кенгуру" - 22 март 2015 г. – гр. Свищов

Група 5 - VII и VIII клас (30 задачи- максимум 150 точки)
Любомира Петкова Димитрова - 135
Кристиян Любчев Варамезов - 105

Група 4 - V и VI клас (30 задачи -максимум 150 точки)
Борислава Божинова Божинова - 125
Светлин Николаев Василев – 70

Група 3 - III и IV клас (24 задачи -максимум 120 точки)
Гергана Христова Попова - 65
Габриела Владиславова Гатева - 65
Иван Иванов Мочков - 60
Виктор Теодосиев Драшански - 60
Евгений Георгиев Начев - 55
Мая Бойкова Александрова - 55
Преслав Красимиров Маринов - 45
Александра Радославова Йорданова -45
Адриана Иванова Георгиева - 40
Павлин Пламенов Врайков - 35
Ивайло Венциславов Василев - 25
Калоян Росенов Фердинандов - 20
Десислава Любомирова Първанова – 15

Група 1 - II клас (24 задачи -максимум 120 точки)
Виктория Георгиева Георгиева -95
Яница Любомирова Димитрова - 85
Цветомир Венциславов Илиев - 60
Сияна Иванова Христова - 55
Антоанета Велизарова Маджарова – 50
Белослава Петрова Митева - 45

Група 0 - I клас (18 задачи -максимум 90 точки)
Георги Блажев Блажев -85
Иван Асенов Спасов - 80
Никола Валентинов Вълчев - 70
Людмил Емилов Спиров - 65
Явор Тихомиров Иванов - 65
Гергана Тончева Евтимова - 60
Ралица Тодорова Тодорова - 55
Александър Атанасов Атанасов - 50
Станислав Светлинов Стефанов - 35
Борис Георгиев Недков – 35
Георги Мирославов Кулчев – 25



Във всеки град е различно - например във Варна никога не е имало медали -да не говорим, че една година дадоха грамоти юни месец........
В Бургас нямаше грамоти и медали маналата година.Да видим тази :)