0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Tatt

  • 14
Уважавам бургазлии и математиците им.
Визирам само очакванията към 4-те деца.
Между другото тези деца утре ще участват на ПМС, точно 18 четвъртокласника от ОУ "Княз Борис" са записани за състезанието, може действително много да са се трудили.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Задачите на двете състезания са напълно различни като тип  и вече от няколко години наблюдавам деца, които са номер едно на Кенгуруто, а стават номер 30 на ПМС и обратното. Разбира се , има такива, които се справят успешно и с двата различни формата. Самите деца също имат предпочитания към различните видове състезания.

*

Неактивен Tatt

  • 14
може действително много да са се трудили.

Точно при такива деца, едно простичко "разяснение" или аналогия с нещо друго е достатъчно. Квесторите допускам дори да не са разбрали, че подсказват. Това обаче може да направи разликата с всички останали.

Децата не трябва да се явяват в училището в което учат.

*

Неактивен kat33

  • 41
Някой знае ли в СМГ кога ще излязат резултатите от кенгуруто.

Някой знае ли в СМГ кога ще излязат резултатите от кенгуруто.
бяха казали някои хора,че днес,но вече е късно...Явно ще си почакаме до понеделник :(

Да , аз също съм много учудена от резултатите .
Как е възможно дете, което винаги е било я първи , я втори
в състезания с решаване на трудни задачи като Великденското състезание
сега да има 90 точки .Т. е. - 6 сгрешени задачи ..аз съм в потрес .
От малко провинциално градче сме и пътувахме до областния град за ЕК.
Дали е възможно да изисквам да видя работата на детето .
Може и те да са прави , но искам да видя черно на бяло .
За четвърти клас става въпрос .В къщи , когато му давах тестовете
имаше най-много три сгрешени , а сега цели 6  :shocked:


*

Неактивен johny

  • 17
Малко се задълбах, колкото и неприятно да е от гледната точка на самите деца /визирам 4-та първенци в Бургас/. За съжаление малко ми намирисва. Приех, че формата е най-близък до Салабашев и КМС и прегледах резултатите. Ами как по-добре да се изразя - незнам, но за мен са приемливи варирания в резултати в рамките на 30 - 40 %  - всичко се случва. Е тези деца са много задобряли. Единствено за едното момиче мога да приема резултата с мин. доза съмнение (27-Сал., 53-КМС), но останалите имат на Салабашев 12!! точки (1 не открих - вер. без участие), а на КМС-33,23 и 18 - хайде моля. Дано не обиждам някого, но смятам това за обида за всички останали добри математици в страната!

Имам резултатите на 107-мо. Мога да видя, ако попитате...

Някой за Варна има ли инфо. До 8 .04 ,  означава ли на 8.. Толкова ли е трудна проверката на тест?? Много изнервящо....

*

Неактивен Деска

  • 33
  • Пол: Жена
Някой за Варна има ли инфо. До 8 .04 ,  означава ли на 8.. Толкова ли е трудна проверката на тест?? Много изнервящо....

Варна няма да проверява само ЕК ,а и на сигурно над 200 деца от 4 клас задачи с описване от Млад талант. Но дори и така ,пак им е много . :)

*

Неактивен emi_2

  • 50
Точно при такива деца, едно простичко "разяснение" или аналогия с нещо друго е достатъчно. Квесторите допускам дори да не са разбрали, че подсказват. Това обаче може да направи разликата с всички останали.

Децата не трябва да се явяват в училището в което учат.
Подкрепям.
Не знам как е в четвърти клас, но във втори клас, съдейки по моето дете, сбърканата задача  може да стане решена само като му кажеш: "Я, пак погледни" и го върнеш от там, от където се е отнесло. :)

Има начин - да се обявяват училища организатори и да има условие, да избереш всяко от тях без своето.

Иначе може и да няма нищо гнило - нито в Бургас, нито в 145 в София, ама неизбежно има съмнение. Защото, пак съдейки по моя второкласник, и непостоянството в резултатите е обяснимо, заради неустойчивата им концентрация в тази възраст, макар и да има постоянно представящи се на ниво деца.

*

Неактивен R.

  • 30
Иначе може и да няма нищо гнило - нито в Бургас, нито в 145 в София, ама неизбежно има съмнение. Защото, пак съдейки по моя второкласник, и непостоянството в резултатите е обяснимо, заради неустойчивата им концентрация в тази възраст, макар и да има постоянно представящи се на ниво деца.
Точно. Въпреки, че за 4-ти клас е по-обяснима концентрацията на високи резултати в училище/конкретен клас/група, отколкото в 1-ви клас. Дъщеря ми е с високи резултати /1-ви клас/ от всички състезания, но май ще й охладя ентусиазма за участията през другата година. Наистина децата трябва да се явяват в други училища. Видях доста през тази година и не ми хареса. Дечицата, и печелившите, и не толкова, не са виновни за болните амбиции на някои учители и директори.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Разбирам вълнението (и възможното негодувание) на родителите на най-малките състезатели.

От друга страна, ако човек в продължение на 5-6 години следи резултатите от състезанията, няма начин да не му направи впечатление, че има състезатели, които трайно и постоянно показват високи резултати на регионално организираните състезания (ЧХ, Салабашев, Кенгуру, Олимпиада – 1-ви & 2-ри кръг и т.н. много от „новите” състезания) и в същото време резултатите им по национално организираните състезания (Есенен турнир, Зимен турнир, Пролетни състезания, Олимпиада – 3-ти кръг, Национален кръг на кенгуру) са трайно и постоянно доста ниски.

P.S. “У дома и стените помагат.”