0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен dalia

  • 80
Разбирам вълнението (и възможното негодувание) на родителите на най-малките състезатели.

От друга страна, ако човек в продължение на 5-6 години следи резултатите от състезанията, няма начин да не му направи впечатление, че има състезатели, които трайно и постоянно показват високи резултати на регионално организираните състезания (ЧХ, Салабашев, Кенгуру, Олимпиада – 1-ви & 2-ри кръг и т.н. много от „новите” състезания) и в същото време резултатите им по национално организираните състезания (Есенен турнир, Зимен турнир, Пролетни състезания, Олимпиада – 3-ти кръг, Национален кръг на кенгуру) са трайно и постоянно доста ниски.

P.S. “У дома и стените помагат.”


 Мисля, че има голяма разлика между състезанията тип "тест"  и тези с описателни задачи. А това, че и стените помагат съм съгласна.
Ант12- не сравнявай "Запорожец" с "Мерцедес" , споменатите от теб турнири са за друг тип състезатели, малцина имат знанията, възможностите, да решават тези задачи. За тях се иска изключително задълбочена подготовка, която могат да дадат само няколко математически школи в страната, както и голям талант,  за другите остават по-достъпните състезания

*

Неактивен vesii

  • 59
Почти на всяко състезание се натъквам на "побутнати" от страна на някои учители участници. Относно малките класове има деца, които са по-силни на тестовите задачи, и други- по-силни в описателните. Единственото, което може да се направи в случая е да честитим на победителите и да се надяваме на тяхната честност.
Успех на предстоящото ПМС!!!

Е този път тези с максимумите от Бургас са попрекалили. Дали не са шампионите на IMAS от миналата година? Кенгуруто бе поредно състезание с трудни задачи за четвъртокласниците тази година и силни състезатели от випуска са с по 3-4, че и повече сгрешени задачи, те как успяха толкова блестящо да се представят, а са от една шепа явили се в това училище?

Лесно може да се докаже дали някой е подсказал на децата. Трябва да попитаме самите деца за логиката, която са следвали в решаването на задачата. Но чак дотам едва ли има нужда да стигаме. Ако някой е подсказал на децата, то им е дал погрешна посока в живота. Те ще очакват и занапред някой да им "удря рамо", вместо да постигат резултат със собствен труд. Което пък може да спре развитието на таланта им... И така лавината тръгва....

оле еее на какво ги направихме тези деца...... то е ясно едно си ги е решило и е подсказало на другите .... и какво от това.... ние не сме ли преписвали никога.... то това си е част от играта....

според мен нищо не е станало чак толкова страшно, но понеже ни лишиха от възможността да обсъждаме задачи се чудим какво друго да обсъждаме......

Напротив, ако е така, е страшно, защото нечестната игра ощетява всички останали.

Европейско кенгуру-резултати в 107 ОУ -София
http://www.107ou.com/

Резултати от ЕК-Перник са поместени в сайта на РИО-Перник http://www.riobg.com/messages/file_messages_students_14/tablica_ek_2015___1_.xls

оле еее на какво ги направихме тези деца...... то е ясно едно си ги е решило и е подсказало на другите .... и какво от това.... ние не сме ли преписвали никога.... то това си е част от играта....

според мен нищо не е станало чак толкова страшно, но понеже ни лишиха от възможността да обсъждаме задачи се чудим какво друго да обсъждаме......

Обект на гнева ми не са толкова децата, а тези, които са помогнали това да се случи. Дори и мисля, че сценарият, който описвате е много малко вероятен. Вижте и резултатите на 107 училище - традиционно силно училище. При тях най-високият резултат е 110 т., а единственото дете с максимум на Салабашев тази година е с 95 т. Следя випуска, зная добрите деца с трите им имена и подобни явления силно ме възмущават. Трудно ми е и да го обясня на детето си, което три поредни седмици е без почивен ден и дори и сега се поти в Бургас.

Обект на гнева ми не са толкова децата, а тези, които са помогнали това да се случи. Дори и мисля, че сценарият, който описвате е много малко вероятен. Вижте и резултатите на 107 училище - традиционно силно училище. При тях най-високият резултат е 110 т., а единственото дете с максимум на Салабашев тази година е с 95 т. Следя випуска, зная добрите деца с трите им имена и подобни явления силно ме възмущават. Трудно ми е и да го обясня на детето си, което три поредни седмици е без почивен ден и дори и сега се поти в Бургас.

Недей си хаби силите, недоказуемо е.....Има още много състезания, гледай напред...

Затова детето вече си има своята философия-" Ако съм max ,не ме засягат наподсказаните"

Европейско кенгуру 2015, резултати от 112 ОУ София: http://stoyan-zaimov.eu/olimpiadi/mat-sast-evropeysko-kenguru.html

Резултати от Бургас-СОУ''Петко Росен''