0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

KOD

Не съм искала да засегна никого с поста си. Съжалявам, ако е прозвучал прекалено крайно.
Няма да навлизам повече в детайли и глупави уточнения. Наясно съм, че са възможни всякакви манипулации с децата, но винаги ме е дразнело желанието да се търси под вола теле. Вероятно съм видяла негативизъм и неразбиране, което другите не са. Просто мисля, че трябва да учим и децата да не подхождат към всичко с прекалена мнителност и да търсят оправдание за своите резултати в идеята, че другите са постъпили нечестно.

Всеки трябва да има право на мнение. Аз уважавам вашето, което не значи, че съм съгласен с него.
За мен има явна манипулация и просто мисля, че трябва да учим децата, че подобни действия са видими и от тях не се печели нищо.

Ще завърша с част от регламента на Европейско Кенгуру в Австрия:
An automatic disqualification occurs when two participants have the same 24 or 30 responses within the same class. In this case we ask you to check the seating arrangements within the competition area and, where appropriate, ask yourself among the participants, whether the one from the other is not depreciated.
http://www.kaenguru.at/faq/schulen/#c331

Много негативизъм явно има в тази държава след като в регламента е предвидена автоматична дисквалификация при подобни ситуации...

Да отбележа, че тук има родители математици, които родители съвсем компетентно преценяват сложността на ЕК 3-4 клас, отнасянето на задачите спрямо по-сложни сходни или по опростени, времето нужно за решаване на задача като въртящи се плоскости в куб, случаите и т.н., както и елитните първенци деца в страната от представянето им в многобройните състезания (знаят се по имена) и тези блеснали резултати в Бургас-120 точки за 4 клас и 110 за 3 клас. При това естество на хубавите и сериозни задачи и недостига на време е очевидно подсказването.
Днес СМГ са съобщили резултатите на своите ученици  от разпечатка. Вероятно всеки момент ще се публикува официално.


 TazЧакаме резултати от Пазарджик-дано да ги публикуват скоро, че вече ни писна да чакаме.

Много ме учудва, че не откривам никъде Пазарджик - Секцията на СМБ - Пазарджик преди години  беше много активна.

*

Неактивен gorkia

  • 43
  • Пол: Мъж

Днес СМГ са съобщили резултатите на своите ученици  от разпечатка. Вероятно всеки момент ще се публикува официално.
Сигурна ли сте? Аз съм първа смяна 6 клас СМГ и не са ни ги казали.

Към ety73  - хиляди извинения към вас. Използвах вашата публикация като повод и исках да излезе като цитат, но нещо не ми се получи. В семейството ни и сред познатите ни има доста възпитаници на ПМГ "Константин Величков". В тази гимназия винаги е имало стойностни учители по математика/и по други дисциплини/, на които задочно изказвам своята признателност и искрени пожелания!

На 5 клас СМГ им ги казаха още в четвъртък.

Тази вечер на тениса, едно момче от  6 клас знаеше 145 точки. Беше радостно и каза, че от класа има 2-3 максимални резултата. Звучеше искрено

снимайте за 1 и 2 клас първия лист наСМГ

Резултатите от СМГ би трябвало да излязат официално днес. Доста деца си знаят точките от миналата седмица. В пети и шести клас са съобщени много максимални резултати. Ако там се бяха случили тези 4 макса от бургаското училище, може би никой нямаше да забележи...   

*

KOD

Нормално е да не се забележи.
Тръст - гради се с години и е гаранция за честно участие и равни условия.

Аз го казах в смисъл на това ако максимумите от Бургас се бяха случили при пети и шести клас тази година, а не в 4-ти, а за другото разбира се, че е така :-)
« Последна редакция: 31.03.2015, 10:58 от Van_05 »

И освен това максималните резултати в СМГ са в 6 клас, а не коментираните от Бургас 3 и 4 клас отлични съмнителни резултати. Няма как да има такива в СМГ. Независимо че още не са публикувани.

Здравейте!

Детето ми е първи клас и едва ли от сега може да се разбере колко точно е добър по математика, но засега няма проблеми.
Има желание, ходи по състезания и се справя добре. Но ми се струва, че има твърде много състезания и ми се иска да отсея наистина интересните и важните за развитието на детето.
Доколкото разбирам в по-горните класове тези състезания имат и значение при евентуално кандидатстване в математическа гимназия.
Може ли някой да ме ориентира кои са състезанията които предлагат интересни задачи с елемент на трудност, който да провокира математическо мислене у децата.
Тези със заграждания на верен отговор не допускат ли възможност за налучкване и "решаване" на случаен принцип. У децата в първи клас май остава впечатление че е най-важно да се посочи верния отговор, а не да си решат задачите.