0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен varnenka

  • 5
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #126 -: 17.12.2015, 20:59 »
намерих го,благодаря Ви. Относно задачите за 2-ри клас, лично моето мнение, е че задача 8, която не сме решили е по-трудна от задача 10 според мене. Това се обуславя от факта, че объркването идва от картинките, на които са изобразени само двете туби с вода. Според мене картинките трябва да са 3, освен тубите с вода да има и бидон. 
*

Неактивен zgn

  • 8
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #127 -: 17.12.2015, 21:57 »
аз днес бях в 125-то да прегледам работата на детето ми и попитах за обобщено класиране.Казаха,че ще бъдат обявени само децата,които ще са наградени.Днес и утре може да се прегледат работите и след тези два дни ще ги пуснат.
  За мен КМС беше по-лесно от СМТ,но пък моето дете има доста по-нисък резултата сега ,същото забелязвам и с неговите съученици.

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #128 -: 17.12.2015, 22:45 »
Здравейте, моят син е решил десета задача за първи клас вярно, като следва стрелките, но не се е сетил, че трябва да използва всяко  число по веднъж, тъй като не е зададено по никакъв начин в задачата. Познал е само три числа от обявените за верни, и са му дали точки само за тях, въпреки, че е спазил логиката. Има ли и други деца, които не са уцелили обявените числа? Смятам, че е редно да се поставя условие на задачите и да се чете от квесторите. За мен при така поставена задача, без условие е редно да признаят всички варианти на решението и, стига детето да е следвало правилно стрелките.


Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #129 -: 18.12.2015, 00:11 »
Здравейте,
искам да попитам дали и в други градове в страната на първокласниците, които за първи път се явяват на състезание им е забранено да питат каквото и да е и да решават без много да занимават квесторите или е имало и малко по-човечни квестори? Такова е било поведението на квестори, не само в стаята на моето дете. Много други ученици, след края на състезанието казваха същото. Мога да цитирам дори: "Първокласниците да решават и да не питат нищо."

Благодаря  предварително за отговорите!
« Последна редакция: 18.12.2015, 00:32 от lonchoa »

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #130 -: 18.12.2015, 09:57 »
Здравейте,
искам да попитам дали и в други градове в страната на първокласниците, които за първи път се явяват на състезание им е забранено да питат каквото и да е и да решават без много да занимават квесторите или е имало и малко по-човечни квестори? Такова е било поведението на квестори, не само в стаята на моето дете. Много други ученици, след края на състезанието казваха същото. Мога да цитирам дори: "Първокласниците да решават и да не питат нищо."

Благодаря  предварително за отговорите!

Какво ще рече по-човечни? Децата са отишли на състезание и трябва да спазват някаква дисциплина. За съжаление на малките деца не им е много ясно къде точно да попаднали и си мислят, че като в детската градина всички тях ще обгрижват. Миналата година на Салабашев един второкласник беше подлудил цяла стая. Не знам защо квесторката не е взела мерки да го изгони. Най-вероятно защото майката щеше да гракне по форумите, че не са дали шанс на детето й да се състезава.
« Последна редакция: 18.12.2015, 10:43 от D-Ivanova »

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #131 -: 18.12.2015, 13:06 »
Здравейте,
искам да попитам дали и в други градове в страната на първокласниците, които за първи път се явяват на състезание им е забранено да питат каквото и да е и да решават без много да занимават квесторите или е имало и малко по-човечни квестори? Такова е било поведението на квестори, не само в стаята на моето дете. Много други ученици, след края на състезанието казваха същото. Мога да цитирам дори: "Първокласниците да решават и да не питат нищо."

Благодаря  предварително за отговорите!
Браво на квесторите, държали са се точно както трябва! Това е състезание, не културно-масово мероприятие. Дават се листите, без обяснения, квесторите са там, за да пазят децата, да не преписват, или  си подсказват, не да помагат на децата.
Имало е и човечни квестори, даже май са болшинството, защото толкова високи резултатите, отдавна не е имало. 10 зад. си е трудна за възрастни, какво остава за децата, а като гледам масово високите резултати, няма как да ме убедят, че толкова много деца са се сетили и са я решили.

Ivanova85, не, не трябва да му дават повече точки, по тази логика моето дете трябва да е с макс точки, и да не му вземат за двете разменени числа, защото си е разбрал условието :wink:при нас квесторите не са били човечни, изрично предупредих, че не желая подсказки и подпомагане. Е, това не пречи в съседната стая да е имало човечни квестори, и много високи резултати


*

KOD

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #132 -: 18.12.2015, 13:09 »
Донякъде съм съгласен, донякъде не.
Поне на сериозни състезания, квесторите трябва да не са само пазачи, но и ерудирани лица, които да дават консултации по условията на задачите, разбира се, ако преценят, че подобна консултация е допустима.

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #133 -: 18.12.2015, 13:27 »
Донякъде съм съгласен, донякъде не.
Поне на сериозни състезания, квесторите трябва да не са само пазачи, но и ерудирани лица, които да дават консултации по условията на задачите, разбира се, ако преценят, че подобна консултация е допустима.
Лично аз, съм на мнение, че консултации от квесторите са недопустими! Така няма еднакви условия за всички деца

*

Неактивен Деска

  • 33
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #134 -: 18.12.2015, 13:33 »
Консултации по условията ли?! Че то точно четенето с разбиране по условията отсява децата в малките класове ,а не дали могат да  я решат задачата.
Според мен квесторите трябва да отговарят за това регламента да е спазен ,всички деца да са го разбрали ,да съблюдават да не си подксазват ,преписват или да имат под чина 2ри телефон, който ползват за елка :laugh:,да се спазва часа на започване и приключване и...разбира се да си държат устите затворени относно самите задачи.Май дотам!

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #135 -: 18.12.2015, 13:45 »
Донякъде съм съгласен, донякъде не.
Поне на сериозни състезания, квесторите трябва да не са само пазачи, но и ерудирани лица, които да дават консултации по условията на задачите, разбира се, ако преценят, че подобна консултация е допустима.

Когато говорим за сериозни състезания -да, допустимо е. Даже е специално регламентирано да се отговаря с "да", "не" и "без коментар" например. Но когато се задават смислени въпроси по сериозни задачи. В конкретния случай става въпрос за първокласници на Коледно състезание.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #136 -: 18.12.2015, 14:34 »
А на „най-сериозните” се процедира по-следният начин:

•   състезателят може да зададе въпрос само по време на първия половин час от състезанието;
•   въпросът се задава единствено в писмена форма, на специално предназначена за целта бланка;
•   състезателят записва въпроса на бланката и вдига ръка;
•   квестор носи въпроса на журито;
•   журито отговаря на въпроса също в писмена форма (може и да не отговори);
•   при нужда от превод на въпроса/отговора се намесва ръководителят (Leader) на съответния състезател.

Никой никого не пита и не отговаря на глас. Квесторите следят само и единствено за спазване на реда. Само журито може да отговаря на въпроси по задачите.

*

Неактивен Деска

  • 33
  • Пол: Жена
Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #137 -: 18.12.2015, 15:02 »
Интересно  ми беше да го науча ! Благодаря за споделеното Ант12

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #138 -: 18.12.2015, 17:52 »
Дора, и моето дете щеше да е с пълен брой точки ако му я бяха признали, според мен при така поставена задачата трябва да признават всички варианти на решение. Днес писах на имейла на, организаторите, но отговор не получих.

Re: Коледно Математическо Състезание 2015
« Отговор #139 -: 19.12.2015, 00:32 »
Първо - резултатите за Варна са качени на някаква услуга изискваща юзър и парола - моля да се качат на място достъпно за всички!

Второ - в колоната "място" в резултатите числото се сменя със смяната на точките - например точки 60 - място 1; точки 60 - място 1; точки 57 - място 2 и т.н. Защо организаторите не направят тази колона да е както трябва - тоест да показва колко души има по-добри от човека на съответния ред. Пример: точки 60 - място 1; точки 60 - място 1; точки 57 - място 3 и т.н. ?
« Последна редакция: 19.12.2015, 00:38 от DanielDimov »