0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Само че, ако никой не сигнализира инстанциите, те няма как да знаят какви са интересите на родителите/обществото. Ситуацията е такава: излиза един родител и се жалва, че са разкрити личните данни на детето му. КЗЛД излиза със становище по въпроса, като за да се избегне последващо писане на становища, включват всичко за каквото се сещат (изпити, състезания, приравнителни и т.н.). Никаква реакция от други родители. По инстанциите казват: нямаме проблем, родителите искаха анонимност, осигуряваме им я, сега вече няма жалби, значи сме си свършили работата. Ако никой не сигнализира за проблем, те няма как да го разрешат. Такава им е схемата на работа. Писането по форумите за тях не е сигнал.
*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
107-мо:
« Последна редакция: 23.02.2017, 15:12 от maria77bg »


*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Това са резултати от първи кръг.
Да, извинявам се, моя грешка. Качих снимката.

Интересен не знам.
Провалящ Олимпиадата, състезателния дух и прозрачността - Да

Имам усещането, че РУО не че чак толкова не осъзнават глупостите, които творят, а се забавляват и наслаждават на властта да правят каквото решат без да има последствия.
Какво ли си викат, ха сега да видим как ще правите класации родителите.... между другото съм сигурна, че има и доволни родители от това положение.....

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Какво ли си викат, ха сега да видим как ще правите класации родителите.... между другото съм сигурна, че има и доволни родители от това положение.....
А с какво родителските класации пречат на РУО? Те биха могли да бъдат трън в очите на някой по-комплексиран родител. Но аз съм сигурна, че ако на някой му е неприятно детето му да е част от родителска класация, то той без проблем би могъл да се свърже със съответния родител правещ класация и никой няма да му откаже детето да бъде изтрито от класацията.

Днес малкият пак не успял да намери резултатите в неговото училище, проверих сайта им за Нти път и набрах телефона - ми пълно безхаберие - попитах ги дали искат да ги запозная с писмото на РУО - "ами щом нямате друга работа, защото аз имам", казвам им, че не личи много да са преработили, след като немогат да рзпечатат един списък.
Отговорът "ами има родители, които не са съгласни да се публикуват данни за децата им и ние затова нямаме право", добре де какво ви даде право да публикувате от "Математика без граници" - "амиии незнам".
Ей така реших да ви го споделя, защото навсякъде явно батакът е пълен. Направили са си едни сайтове, обаче незнаят за какво да ги ползват...



Резултатите и класирането в Бургаска област са държавна тайна. Поредната простотия в българската образователна система. За да не засрамим по-тъпите и мързеливите със слабите им резултати, ще лишим тези, които са си го заслужили.

*

Неактивен joyka

  • 10
При нас /в Благоевград/ в петък РУО изпрати резултатите по училищата от където са учениците, а не на едно място в училището домакин, да речем. Във второ основно училище са изпратени резултатите на децата участвали само от второ основно, в трето основно - резултатите на децата само от трето основно училище и т.н. И така -  имаме информация само за децата от нашето училище, но не и от другите училища.

Резултатите и класирането в Бургаска област са държавна тайна. Поредната простотия в българската образователна система. За да не засрамим по-тъпите и мързеливите със слабите им резултати, ще лишим тези, които са си го заслужили.

Докато се употребяват изрази като тъпи и мързеливи в публичното пространство ще има и такива тайни резултати, това,че на дадено състезание едно дете не се е справило не значи, че е тъпо и мързеливо и едва ли някой отива на олимпиада без да вложи подготовка.... Математиката не се отдава на всеки еднакво, това не означава, че не трябва поне на първи кръг децата да се опитат да решават задачите

 Ето информация от Шумен за Олимпиадата Ха-ха-ха http://rio-shumen.net/files/pdf/olimp/info.pdf

*

Неактивен Kolada

  • 17
  • Пол: Жена
Явно има заинтересовани положението с оповестяване на данните да е така!??А защо и докога?И на кого ще е в полза, и до кога?.......Интересно ми е ,защо сега никой от големите математици(или училища) не взима становище за защита на личните данни?????