0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Протокол за резултатите от арбитража на националната комисия по работите на учениците, предложени за допускане до национален кръг на Олимпиада по Математика 2-17 за 7 и 8 клас:

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Става банално вече, но националната комисия за 7 и 8 клас май, май пак е оплескала нещата!
Резултатите в 7 клас изглеждат странни - все едно не са стигнали до националната комисия много от заслужаващите...

Прекалено лесните задачи водят до... подобни проблеми.

*

Неактивен Neda

  • 167
РУО София е предлагало седмокласници с 10+ точки към Националната комисия. Мистерия е оценяването, извършено от РУО София, но не виждам как може да е било на база на публикуваните критерии. За отсъствието на някои деца в списъка на предложените не мога да приема каквато и да е аргументация. Не е ясно и къде са и какви са отсъдените точки за тези деца.
Изненади има и в оценките на националната комисия на база на информация между децата за това кой, какво и как е решил от задачите.
Удобно при липсата на прозрачност и контестации.
« Последна редакция: 29.03.2017, 00:56 от Neda »

Има ли привилегии за класиралите се на национален кръг?

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Привилегии, не бих казал, възможности - да.

Списъка за 7-ми клас с некласираните не е пълен.

Списъка за 7-ми клас с некласираните не е пълен.
В смисъл, че има деца, които са предложени, но не са допуснати и ги няма в списъка?

Не, има деца от Пловдив, които не са допуснати и ги няма в този списък. Ние имаме 12 т. и не виждам детето в списъка.

Всъщност, сега като се загледах, тези деца, които имат по 5 или 7, т. примерно, са били предложени, но некласирани ли?

Не, има деца от Пловдив, които не са допуснати и ги няма в този списък. Ние имаме 12 т. и не виждам детето в списъка.
Това са протоколите на националната комисия. Ако детето не е предложено за национален кръг, то няма как да присъства в тях.

Тъй като не мога да редактирам предходното си мнение, извинявам се, че пускам второ поредно.
Ето го протокола от Пловдив.
http://www.ruobg.com/messages/file_messages_students_16/protokol__all_results.pdf

Здравейте,

Няма ли да видим протоколи от 31-во училище в София за резултатите от 4-ти клас? Имам информация за резултата на детето ми, но не мога да сравня как се е представил спрямо останалите деца, а това е важно за мен.

*

Неактивен maria77bg

  • 90
  • Пол: Жена
Здравейте,

Няма ли да видим протоколи от 31-во училище в София за резултатите от 4-ти клас? Имам информация за резултата на детето ми, но не мога да сравня как се е представил спрямо останалите деца, а това е важно за мен.
Трябва да го изискате от 31-во. В писмото си към директорите на училищата РУО София пише протоколите да бъдат изнесени на достъпно за ученици и родители място. Но тъй като мина повече от месец, тези протоколи може и да са отлепени и едва ли ще ги залепят пак.

https://npmg.org/wp-content/uploads/2017/04/nom2017_3_pgm.pdf
Програма за националния кръг.