0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Да разбирам, че има медали, и се получават от организаторите?
Търсих инфо на страницата не намерих, а виждам снимката с медалите?

Разбрах, че организаторите четат този сайт- липсват РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ВЕЛИКО ТЪРНОВО И ПАЗАРДЖИК за 9 клас. В класацията за 9 клас са поставени и шуменските осмокласници...
« Последна редакция: 25.12.2016, 22:28 от Pomakova »


*

Неактивен gorkia

  • 43
  • Пол: Мъж
Какви са тези 51т. от Салабашев на Валери Ванков СМГ?
Прото се яви в горната възрастова група

*

Неактивен newish

  • 14
  • Пол: Мъж
Прото се яви в горната възрастова група
Т.е. има точки от други задачи.

Т.е. има точки от други задачи.
Проблем ли имате с това?

*

Неактивен stmar

  • 13
  • Пол: Мъж
Едва ли е проблем, но въпросът е принципен. Не можеш да бягаш маратон и в следващия момент да тръгнеш на 100 метра гладко бягане. Още повече, че от миналата година е ясно че това не се толерира - случаят с Евгени Кайряков на ЕМТ 2015, когато беше 8 клас, а пък се яви на темата за 9-ти. За момчето все още не е късно да влезе в класациите, но за 8-ми клас, тъй като досега се явявал точно на задачите за осми клас(ЧХ, ЕМТ, ИС). В случай, че все пак е в класациите за 7-ми то резултатът следва да се преизчисли, тъй като е най-високо класираният седмокласник сред осмокласниците, то процентът му следва да е 100.

*

Неактивен newish

  • 14
  • Пол: Мъж
Така таблицата с резултати подвежда. Вариантите са няколко.
1. Резултатът да стане 0.
2. Резултатът да се преизчисли с коефициент 0.9 - подобно на методиката за приравняване резултатите от НОМ. Например 56.7 точки - ще е ясно че това е резултат с изкуствен произход.
3. Резултатите да се преместят в таблицата за 8-ми, но ще се наложи евентуално преизчисляване на НОМ и ПМС.

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Ученикът не се е явил на това състезание и това ще бъде оправено скоро в класацията.
Благодаря за забележката, допуснал съм грешка.


*

Неактивен k_jordanova

  • 2
  • Пол: Жена
Не намирам синът ми в класацията за 5-ти клас, а това е резултатът му от "Салабашев" :
 241   Стефан Ивелинов Попов   Горна Оряховица   СУ ”Вичо Грънчаров”   27

*

Неактивен kod

  • 582
  • Пол: Мъж
    • Alek Dimitrov
Не намирам синът ми в класацията за 5-ти клас, а това е резултатът му от "Салабашев" :
 241   Стефан Ивелинов Попов   Горна Оряховица   СУ ”Вичо Грънчаров”   27

Ученикът участвал ли е в някое от предишните състезания, включени в класацията?
Хитър Петър или Черноризец?
Ако не е , това е причината да не го намирате. Целта на класацията е да се поддържа адекватна статистика на учениците, които се интересуват от математика. Поддържам я сам за 8 набора и се старая да вкарам максимално много ученици вътре.
Резултатът е, че се следят над 5000 деца. Да, някои от тях имат резултат от 1 или 2 състезания от всички 8, други с подобни резултати не са включени.
Но като цяло - моля да не се сърдят родители и ученици, но ако децата не участват редовно, сигурният начин да попаднат в класацията е да имат топ резултат на дадено състезание.
Просто възможностите ми имат една мъртва точка - и комбинация от нередовно участие и резултати извън най-добрите може да доведе до невключване в класацията.

*

Неактивен k_jordanova

  • 2
  • Пол: Жена
Благодаря за отговора,  просто исках да получа повече информация. Весели празници!!!