0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

*

KOD

*

Неактивен Ant12

  • 234
Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #71 -: 24.09.2014, 22:18 »
Доколкото съм чел, в AMC взимат участие близо 500,000 австралийци и още около 100,000 не-австралийци от над 40 държави.

Всеки може да прецени какво означава да си crème de la crème от 600,000 души.

Още веднъж, специални поздравления за Златина Милева, един от шестнадесетте състезатели в света, постигнали максимален резултат от 135 точки в Junior Division, състезавайки се в по-ниската възрастова група J-7.

*

KOD

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #72 -: 24.09.2014, 22:28 »
Само да вметна, че Деница също е минимум в топ 16 в света.

*

Неактивен Ant12

  • 234
Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #73 -: 24.09.2014, 22:48 »
Така е. След като Павлена Ненова и Велина Иванова вече са студентки, без съмнение, лидерството в дамския национален отбор се поема от Деница Маркова (11 кл., СМГ) и Виолета Найденова (10 кл., СМГ), със сериозни заявки от Мария Делякова и Ирина Софронова, но те все пак са от „по-големите”, докато Златина е от „по-малките”, т.е. от „наш’те”.

*

Неактивен dalia

  • 80
Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #74 -: 25.09.2014, 16:24 »
3 медала за България от AMC 2014
  Въпросът ми е какво получават децата, които бяха отбелязани с приз в таблицата на господин Кортезов, а не са сред тези трима медалисти. Шести клас са 5 деца с максимален резултат.

*

KOD

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #75 -: 25.09.2014, 16:35 »
Ако се не лъжа, парична сума, с която могат да си поръчат желан сборник от онлайн книжарницата на AMT. Поне в Австралия.
Не съм сигурен, ако бъркам моля някой да ме поправи.
Това са си различни неща, едното е награда, другото медал.

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #76 -: 11.11.2014, 19:47 »
Прекрасна новина от  АМС 2014г. На 15 ноември от 14.30 ч в 125 СОУ доц. Ивайло Кортезов ще връчи сертификатите от Австралийското Математическо Състезание

*

KOD

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #77 -: 11.11.2014, 21:01 »
Дам, традиционно г-н Кортезов използва ЕМТ за раздаване на грамотите от AMC.
Но по-малките, които не се състезават на ЕМТ, ако не могат да дойдат, предполагам като други години ще си ги получат в училищата.
Разбира се, всеки, който може да присъства е по-добре да е в 125 СОУ в събота.

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #78 -: 21.02.2015, 15:11 »
Кога ще започне записването за АМС 2015 и къде ще бъде обявено?

*

KOD

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #79 -: 3.03.2015, 19:13 »
Кога ще започне записването за АМС 2015 и къде ще бъде обявено?

Консултирах се - все още има детайли за уточнение, не сме закъсняли :)
Ще разберем, когато всичко се изясни.

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #80 -: 1.04.2015, 20:43 »
Бих искала да помоля за своевременна информация за записване в провинцията. Конкретно следя сайта на СМБ - Габрово, тъй като явно в Плевен досега не се е провеждало това състезание, но засега няма нищо, докато за София вече явно се знае. Но не съм сигурна, дали се ориентирам правилно и дали изобщо ще има записване извън столицата. Надявам се с промените в регламента на това общо Национално състезание да се увеличат областните градове, в които да може да записваме децата за АМС.

Re:Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #81 -: 1.04.2015, 21:55 »
Конкретно следя сайта на СМБ - Габрово, тъй като явно в Плевен досега не се е провеждало това състезание, но засега няма нищо, докато за София вече явно се знае.
Миналата година нямаше записване. През предходните години също. За тази година нямам информация. Аз също следя сайта в очакване на евентуална информация.

Re: Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #82 -: 9.06.2015, 08:41 »
На сайта на СМБ Габрово има обявена датата на състезанието тази година, но на заявката за участие излиза текст, с който уведомяват, че срокът за записване е изтекъл. Бих искала да помоля Дидева да провери някъде, това за тазгодишното състезание ли се отнася, защото през два-три дена проверявах сайта и не е възможно да съм изпуснала, ако е имало обявен срок. Хлапето от седмица е ваканция и вече научи първите стотина думи, с такъв ентусиазъм се е захванал, ще е голямо разочарование...

*

KOD

Re: Австралийско Кенгуру - AMC
« Отговор #83 -: 9.06.2015, 08:45 »
Записването за Австралийско Кенгуру беше през април.
Има пусната новина за това, в 1-ви пост на тази тема, още през март беше написана всичката необходима информация и срокове.
Факт, че информацията касае записването в София, но това е международно състезание и основната му организация е в София.