0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

На задача 9 за 2 клас са записали за верен отговор В - 3 топчета.
Аз мисля, че отговора е Б - 2 топчета.
*

Неактивен hrisi

  • 27
А каква е задачата?
Задачите вече са публикувани тук:
http://klasirane.com/CHH.asp?fileD=601122334

*

Неактивен elenabgbg

  • 17
  • Пол: Жена
В някои учелеща в София има квестори, които когато били попитани от децата какво е меридиан те казвали окръжност.Затова някои учители направили контестация и решили, че Ще дадът 7 точки на всеки, който е отговорил Г или Д(тема 5-6 клас а и 3-4клас)
Квесторите не би трябвало да разговарят с учениците на тема задачи по никакъв повод доколкото ми е известно.

*

Неактивен gorkia

  • 43
  • Пол: Мъж
Квесторите не би трябвало да разговарят с учениците на тема задачи по никакъв повод доколкото ми е известно.

Не бяха квесторите...

На задача 9 за 2 клас са записали за верен отговор В - 3 топчета.
Аз мисля, че отговора е Б - 2 топчета.

3 топчета са. И аз първоначално се бях объркала, но в задачата се пита колко най-МНОГО топчета може да има Пешо. А и не се бях усетила, че никъде не е казано, че останалите деца не могат да имат топчета колкото Пешо.

Да но когато тези от 3 и 4 питат те казват "Ако някой не е разбрал...
"
И моето хлапе в Габрово е ходило да пита, госпожата му е обяснила, че е все едно да срежеш диня. Той е в четвърти клас и наистина не са учили меридиани и паралели. И, естествено, отговорило - Д, защото сметнал, че е 12 /зад. 8/. Истината е, че при подготовката за Черноризеца имаше само една такава задача от предишни състезания, но явно не му я обясних достатъчно, защото не си я е сложил в главата. Но пък и не бива да има различни критерии в различните училища за контестации. Не че е чак толкова важно, при всички случаи - страхотна задача, вече сме с един урок напред по география.  :rolleyes:

Във фоайето на ПЧМГ са изнесени резултатите на явилите се там ученици .

*

KOD

Във фоайето на ПЧМГ са изнесени резултатите на явилите се там ученици .

Супер... надявах се, че сме преболедували недоразумението печатни списъци има, в електронен вид ги няма, но явно съм се объркал...
Ще помля хлапето да ги снима, май има някакви занимания днес следобяд и ще се постарая да пусна снимки вечерта ако дотогава не се появят резултатите.
Разбира се, ако някой друг е снимал, чудесно би било да покаже класирането.

*

KOD

Резултати от Черноризец Храбър 2014 - Добрич
http://www.leonardo-dobrich.com/files/upload/MT_Chernorizec_Hrabyr_-_Klasirane.pdf

Не бяха квесторите...


A кой? Учител по математика? някой от организаторите? Иначе какви са настроенията сред съучениците ти? Очаква ли се максимален резултат в СМГ?

Абсурд е да признаят за верен грешен отговор на задача, само защото някой е казал, че меридианите са окръжности.

*

Неактивен Neda

  • 167
Абсурд е да признаят за верен грешен отговор на задача, само защото някой е казал, че меридианите са окръжности.

За съжаление май така ще стане. Днес хлапето това е разбрало в училище - на тази задача признават два верни отговора - щяло да важи за децата, които са се явили в 1-во СОУ, заради някакъв квестор.
Само 2-3 деца от класа са решили правилно задачата, така че новината за 7т. бонус е била посрещната с почти всеобща радост.
По-логично би било да се коригират резултатите само на децата, които са били във въпросната стая, ако изобщо това е наложително, а не да се променят резултатите на над 250-300 деца /предполагам за толова става дума/, според мен.
Жалко, защото това решение поставя в неблагоприятно положение точно децата, които са решили правилно задачата и така те губят своето предимство в крайното класиране.

« Последна редакция: 4.11.2014, 16:05 от Neda »

А каква точно е драмата със задачата с паралелите и меридианите и защо се налага признаване на два отговора? Ако тепърва коригират резултати, скоро няма да ги видим май.

*

KOD

Ами... чудех се дали има смисъл от публикуване, но все пак е повече от нищо:

Част от резултатите от ЧХ 2014 - ПЧМГ София (снимките на 6-ти и 8-ми клас са направо кошмарни, нищо не се вижда)
http://alekdimitrov.com/downloads/PCHMG_CHH14.zip

Здравейте! Знае ли някой как се е оценявала зад.8 за 5-6 клас в различните градове? Защото умните проверители от Бургас решили да приемат два верни отговора - и Г) и Д) - "да не ощетявали децата", така ми каза една проверителка. Това е направо смешно, след като в официалния сайт е публикуван само един верен отговор.Интересува ме дали това е направено в цялата страна, или е решение само на местно ниво. Не стига, че организаторите публикуваха грешни отговори, но и в Бургас си позволяват своеволия.