0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Neda

  • 167
Лично аз смятам за логично тези състезания да са включени само за малките класове. И да не важат за по-големите.
Не може определящите състезания за 1 и 12 клас да са едни и същи...

Съгласна съм. Дали обаче това беше обявено навреме? 
И ако не е било направено, не трябва ли да се допуснат децата с максимални резултати и от тези състезания?
Впрочем, голяма част от тях са допуснати на база други състезания, така че надали бройката ще нарасне чак толкова много.
*

KOD

Нека да изчакаме списъка с корекции предлагам.
Ако съвпадне в 5 -  12 клас на 85+ % с рейтинга ни, значи е ОК :)

Нека да изчакаме списъка с корекции предлагам.
И аз така предлагам, но силно се надявам, че този път след името, класа и училището на всяко дете ще стоят резултатът и състезанието, с които влиза.
Както и да са разпределени квотите, по състезания и/или по класове, не ми се струва да са спазени.

*

Неактивен mima

  • 23
Нека да изчакаме списъка с корекции предлагам.
 
Излезе ли този списък?

*

KOD

Все още не, в МОН си седи първоначалната му версия.

Ето, това се опитвах да ви кажа в дискусията относно отпадането на националното класиране от ЕК във връзка със "защита" на лични данни.
Ако наистина направят така, че всеки да има достъп до резултатите само на своето дете в класиранията за финалите ще участват не най-добре представилите се през годината деца, а част от тях и други със запазено място на финал по други причини. Коментарите преди моя доказват, че съм права, само че тъй като за 2015г. има публикувани класации с резултати всеки може да направи справка и да отреагира, а когато такива няма единствените възражения ще бъдат за пропуснато едно име на детето или за сбъркано училище или населено място.  :rolleyes: 
Лично мойто мнение относно националното състезание е, че след като не е финал на конкретно състезание участниците в него следва да се определят от постигнатите от тях резултати на 2-3 други състезания чрез общ рейтинг за всички посочени в групата състезания, чрез приравняване на резултатите към 100% за всяко от състезанията и определяне на процента на постигнатия от децата резултат. Само че това трябва да са състезания, които се провеждат в цялата страна, а не в точно определен град и участието в тях да е свързано с пътуване извън района по местоживеене за много ог желаещите да участват. От там нататък общия рейтинг и определена квота по класове, не по състезания, ще даде имената на децата за националното състезание.
Обаче трябва да има и национални класации с лични данни за всяко от състезанията в групата за да има прозрачност и справедливо определяне на финалистите.
Предполагам, че може да се проследи популярността на състезания със сходна сложност на задачите в различните възрастови групи и за всяка от тях 1-4 кл., 5-7 кл., 8-12 кл. да се изберат най - подходящите.

Съгласен съм с НОВА,че повечето състезания от регламента не се провеждат във всички градове.Само по това може да се съди за некоректност относно избора на участници в националния кръг.Също и за неизнесени резултати от доста училища в София.

Трябва да има 1 или 2 състезания ,които да се провеждат в цялата страна.И всички да са поставени при равни условия.И от тях да се избират участници за национален кръг.Както беше преди 1990 г.
« Последна редакция: 25.05.2015, 15:51 от КрИс »

*

Неактивен mima

  • 23
И още един въпрос  :smiley:
Знаете ли кога ще има списък с потвърдилите участие за "Математически звезди" Пловдив?
На сайта им пише 22.05

Относно списъка с допуснати 6 клас - според мен също има нещо нередно. Кристиян Петков от ЦУТНТ, СОУ "Васил Левски" град Русе също трябва да фигурира в него. А е включен Мартин Куцаров, който е с по-малко точки от състезанията. Поне по моите сметки така излиза.

Списъкът на сайта на МОН е обновен, но май отново има сбъркани училища.

Относно списъка с допуснати 6 клас - според мен също има нещо нередно. Кристиян Петков от ЦУТНТ, СОУ "Васил Левски" град Русе също трябва да фигурира в него. А е включен Мартин Куцаров, който е с по-малко точки от състезанията. Поне по моите сметки така излиза.
За кое състезание се отнасят съмненията Ви? Хвърлих един поглед на резултатите от страницата на СМБ - Русе. Второто дете вероятно е допуснато заради максималния си резултат на ВМС.

*

KOD

Обновен списък с допуснати ученици до Национално Математическо Състезание 2015
Версия 2, част от грешките са изчистени, други не - очакваме трета версия.

Е, останаха някакви дребни подробности като дублирани имена, сгрешени училища и факта, че 104 СОУ е в София, област Сливен... :)

*

Неактивен NinaMN

  • 5
  • Пол: Жена
Да-а-а, тази година се оказва, че най-престижното и определящо състава за Националното математическо състезание е ВМС! Това мога да си обясня само с факта, че е по "най-важния" и определящ математическите познания на децата ни, формат PISA.
Хубаво, но защо това толкова важно състезание не се организира поне във всички областни градове?
Ами защо до момента няма генерално класиране?

Ровя се аз в нета и оттук-оттам намирам някакви резултати:
ОУ "П.Р.Славейков", Варна - за 6-ти клас: явили се 11 ученици; 8 от тях получили 75 т. (пълен брой); 2-ма по 74 т. и един 73. Изглежда странно - 73% с максимален резултат !?!
на сайта http://iztok-smb.com/ - пълна информация за дати; такси; банкови сметки ....  Резултати? А, изненада! Само за София.
Жалко! Математиката не е PISA. Математиката е много повече!
... и надявам се разочарованите деца да продължават да се занимават с математика въпреки интересите на чиновниците от МОН, ЦКОКО, че и СМБ.
« Последна редакция: 26.05.2015, 10:49 от NinaMN »