0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

В сайта на РИО пише, че критериите ще ги пуснат утре.
Има ги, но са с парола. Как /кога/ могат да се видят?
Има ги, но са с парола. Как /кога/ могат да се видят?
Моята дъщеря определено  е ощетена с едно подусловие. ИМа ли как да се видят критериите за оценяване? Знаете ли как може да си търсим правата за коригиране на резултата от олимпиадата?

*

KOD

Мисля, че общинския кръг на НОМ се проверява по места на провеждане - свържете се с учителя по математика в съответното училище, аз лично не бих възлагал големи надежди, че нещо ще се промени, не мисля, че това е състезание с контестации, но може и да бъркам.
ПП - усещам някаква умопомрачителна бройка на областен кръг за 7-ми клас... Ще е голяма сеч на него предполагам :)
« Последна редакция: 6.01.2015, 06:57 от КрИс »

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
ПП - усещам някаква умопомрачителна бройка на областен кръг за 7-ми клас... Ще е голяма сеч на него предполагам :)

И в 6-ти клас ще е същата навалица.

*

KOD

И в 6-ти клас ще е същата навалица.

Да, но това не е проблем - в 6-ти клас Областния кръг е последен, не е необходимо прецизно пресяване, докато в 7-ми е...
В този ред на мисли, от миналата година - 21 точки на Областен кръг в 6 клас, една грамота не изпратиха :)

Прав си Код, сечта ще е голяма, но като гледам задачите от предишни години за седми клас са си доста на ниво, особено третите. От 2011 напр. задачата за лехите с цветя, затрудни синът ми. Тя изисква много време. Геометричните задачи също не са за подценяване. Най- достойните ще се класират и няма да бъдат много. Трябва да имаш  малко късмет  и много ерудиция и знания...

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена
Не знаех, че националният кръг е от 7 клас. Това означава, че ще има доста трудни задачи за пресявка. Успех на децата!

И в 6-ти клас ще е същата навалица.
И в пети.


Областен кръг на НОМ - вторник, 3 февруари 2015 г.


Това наистина ли е така? Проверих на няколко места, но само тук намерих точна дата.

*

Неактивен EliG

  • 139
  • Пол: Жена

Благодаря за информацията! :)

Много Ви моля ако някой знае къде има критерите за оценявае на олимпиадата да ми предостави линкче. Много благодаря предварително. Този, които е предоставен в темата има парола и не могат да се свалят критериите.

*

Неактивен elenabgbg

  • 17
  • Пол: Жена
Много Ви моля ако някой знае къде има критерите за оценявае на олимпиадата да ми предостави линкче. Много благодаря предварително. Този, които е предоставен в темата има парола и не могат да се свалят критериите.
Миналата година си видяхме работата в училище. Обърнахме се към класната, а тя ни насочи към учителя по математика, който е проверявал работите на децата. Той ни показа и критериите, които обаче не бяха никак подробни и определено имаше възможност за двусмисленото им тълкуване (в нашия случай когато имаш грешна сметка в едно от подусловията и от там резултатът в следващите подусловия ти е различно число от вярното, въпреки правилното решение. Тогава получаваш само една точка за трите подусловия, която ти дават за идеята :), поне така беше в нашия случай). Учителят сподели че минали години критериите са били много по-детайлни и подробно разписани, но той се води от текущите. Тази година не е ясно какви са…
Предполагам няма да има проблем да ви покажат работата на детето и критериите и във вашето у-ще, въпреки че официално на олимпиадата няма контестации.
« Последна редакция: 8.01.2015, 08:33 от elenabgbg »

показаха ми ги, не са детайлни.