0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на тази е интересно да се види точното условие. Синът ми обясняваше, че е написано в стил "за негов късмет преди финала той изпреварил с 3 повече, отколкото били преди/след него", което създава разбиране, че донякъде са имали подредба примерно той се движил 5ти и изпреварил няколко преди финала...разбира се е много вероятно той да не е допрочел, защото и моята реакция бе 4ти... :)
В надбягване с кънки участвали 10 кънкьора. На финала Коки успял да изпревари с трима повече, отколкото били тези преди НЕГО. На кое място СЕ Е КЛАСИРАЛ Коки ? С-4
  а дали някой помни 23 задача за 3-4 клас

*

Неактивен maibg

  • 16
Относно зад 23 от 3 и 4 клас.
Синът ми си спомни донякъде задачата, но явно нещо пропуска, защото по неговото обяснение има нещо сбъркано.

5 момичета за 2 дни правят сладкиши. Едната прави общо 24 сладки, другата 25, 26, 27 и така последната прави 28 сладки. Едната е направила първия ден 2 пъти по-малко сладки отколкото 2рия ден. Втората е направила 3 пъти по-малко първия ден от втория ден. Третата - 4 пъти по-малко. Четвъртата - 5 пъти по-малко и петата - 6 пъти по-малко. Коя от 5-те е направила най-много сладки първия ден, тази, която е направила общо 24, 25, 26, 27 или 28 сладки.

Има ли някой яснота по условието на тази задача?

Коментирате само 2,3,4,7,8 клас. А за 1 клас? Ние най-много се вълнуваме какво се случва - за 1ви път участваме. Моля ви, споделяйте.

На тази 23 задача за 4 клас, моя син е отговорил 26.

моят син каза , че на 23 и 24 играл тото и писал и на двете отг С
затова ми стана интересно.... на 24 - явно го е уцелил
питах го за 23 - каза , че така е звучала задачата, Но не може да каже как точно е условието защото не е имал време да го чете и да мисли а просто е оградил някакъв отговор....

*

Неактивен gerka

  • 24
Коментирате само 2,3,4,7,8 клас. А за 1 клас? Ние най-много се вълнуваме какво се случва - за 1ви път участваме. Моля ви, споделяйте.

Извинете, вие се шегувате сигурно?
Един бърз преглед на темата дава информация за възловите задачи при първокласниците. Има пре- достатъчно коментари.
Какво още трябва да се коментира?

Нищо лично, само предложение- не се вълнувайте толкова, забавлявайте се.

За учениците от 3-4 клас, особено 4, това състезание е важно. Нормално е техните задачи да се обсъждат в по- голяма степен. Защото тях наистина ги вълнува .

 Зад.23-3,4 клас по спомените на моя син:
5 момичета правили в събота и неделя сладкиши.Момичетата се казват Ани,Бери,Вики,Гери,Диди.Някое от момичетата направило втория ден 2 пъти повече сладкиши от колкото първия ден.Друго от момичетата направило 3 пъти повече сладкиши отколкото през първия ден.Трето от момичетата направило четири пъти повече сладкиши отколкото през първия ден.Четвърто от момичетата направило 5 пъти повече сладкиши отколкото през първия ден.Пето от момичетата направило 6 пъти повече сладкиши отколкото през първия ден.
отговор:D-Гери


зад. 23 от 3-4 клас

В края на седмицата, в събота и неделя, Ани прави общо 24 сладки, Бети 25, Вики 26, Гери 27 и Диди 28 сладки. Оказало се , че общо приготвените сладкиши от една от тях са два пъти повече от сладкишите, приготвени от нея през първия ден. Друга 3 пъти повече, третото момиче 4 пъти повече, четвъртото момиче 5 пъти повече и петото момиче 6 пъти повече. Коя от 5-те е направила най-много сладки първия ден ?
А-Ани    В-Бети   С-Виики / верния отговор в събота 13 и в неделя 13/    D - Гери     Е - Диди

*

Неактивен mima

  • 23
Мнооого добри спомени! :))) Моето дете е дало отг. 53 .
Да си спомняш чак печатната грешка в условието??!...Пък и точния словоред на задачата... :lipsrsealed:

Иначе според мен верният отговор тук е 48, но за съжаление и моят син е писал 53. Изобщо той се е изложил повече, отколкото можех да допусна :cry:... А е 4 клас и ни трябва бал за кандидатстване.. :sad:

Eто верните отговори за 3-4клас според мен:
1-E
2-A
3-E
4-E
5-B
6-B
7-E
8-B
9-A
10-D
11-E
12-C
13-B
14-D
15-C
16-A
17-C
18-C
19-D
20-E
21-D
22-D
23-C
24-C


В БГ Мама се появи линк към руските варианти на задачите. За проблемната задача за 7-ми клас правят впечатление 2 неща:
  1) Първото число в редицата е друго и е това което тук се предпога че трябва да бъде.
  2) Има отговор Е - "не може да се определи".



Ако не е имало отговор  Е - "не може да се определи", то тогава издънката на организаторите е наистина грандиозна!



доколкото разбрах не е имало такъв отговор, всички са били двуцифрени числа

Здравейте,
Аз отделих доста време да си изясня условието на 23 задача за 3-4 клас. По спомените на сина ми и с доста сериозна помощ на човек от форума стигнах до условие като на maibg.  Това, което липсва в нейното условие, са имената на момичетата, които са с букви А ,Б, В, Г и Д и факта, че дните са събота и неделя.
Аз мразя дълги условия, явно и децата:)

Да си спомняш чак печатната грешка в условието??!...Пък и точния словоред на задачата... :lipsrsealed:

Иначе според мен верният отговор тук е 48, но за съжаление и моят син е писал 53. Изобщо той се е изложил повече, отколкото можех да допусна :cry:... А е 4 клас и ни трябва бал за кандидатстване.. :sad:

Eто верните отговори за 3-4клас според мен:
1-E
2-A
3-E
4-E
5-B
6-B
7-E
8-B
9-A
10-D
11-E
12-C
13-B
14-D
15-C
16-A
17-C
18-C
19-D
20-E
21-D
22-D
23-C
24-C


Бъркате само в
14 - Е
18 - В
21 - С

явно трябва да го накарам да пусне истински фиш за тото :) :)