0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен mima

  • 23
Бъркате само в
14 - Е
18 - В
21 - С
А откъде е сигурно, че ние бъркаме?
Това, че имаме разминаване в тези отговори, не означава, че проблемът е при нас, нали :rolleyes:
Да напиша и нашите отговори за 3-4 клас:
1-Е
2-А
3-Е
4-В
5-В
6-В
7-Е
8-В
9-А
10-D
11-E
12-C
13-в
14-А
15-С
16-А
17-C
18-A
19-C
20-E
21-B
22-В
23-D
24-В

А откъде е сигурно, че ние бъркаме?
Това, че имаме разминаване в тези отговори, не означава, че проблемът е при нас, нали :rolleyes:
зад.14
През кое от кръщовищата няма да премине Иво ?
понеже минава през всички А+В+С+Д остава отговор Е - не може да се определи
и за 21 - С съм 100% сигурен само мога да поспоря за 18 - В , но с човек който е писал условието ... двусмислие има

*

Неактивен maibg

  • 16
зад. 23 от 3-4 клас

В края на седмицата, в събота и неделя, Ани прави общо 24 сладки, Бети 25, Вики 26, Гери 27 и Диди 28 сладки. Оказало се , че общо приготвените сладкиши от една от тях са два пъти повече от сладкишите, приготвени от нея през първия ден. Друга 3 пъти повече, третото момиче 4 пъти повече, четвъртото момиче 5 пъти повече и петото момиче 6 пъти повече. Коя от 5-те е направила най-много сладки първия ден ?
А-Ани    В-Бети   С-Виики / верния отговор в събота 13 и в неделя 13/    D - Гери     Е - Диди
В този случай Вики, кое от тези 5 момичета е? След като 2та дни са й по равно? Това с 2 пъти повече, с 3 пъти повече....
Иначе и синът ми е отбелязал Вики, но аз нещо не разбирам, затова и реших, че не ми е предал правилно задачата.

В надбягване с кънки участвали 10 кънкьора. На финала Коки успял да изпревари с трима повече, отколкото били тези преди НЕГО. На кое място СЕ Е КЛАСИРАЛ Коки ? С-4
Според мен трябва да е изпреварил с трима повече от тези, които били СЛЕД него, защото не мога да си представя да изпревари с трима повече от тези, които са ПРЕДИ него, откъде ще ги вземе още трима за изпреварване, ако ги няма отпред?
Ако разделим задачата на два периода - преди изпреварване и след изпреварване, според мен се получават 2 отговора:
3-то или 5-то място.
Преди изпреварване имаме следната подредба: х К /9-х/ -финал
След изпреварване имаме новата ситуация: /х+3+х/ К //9-х/ - /3+х// - финал
И веднага проверявам, дали съм го изписала правилно: 2х+3+К+6-2Х=10
Следователно мястото на К зависи от стойността на израза /6-2х/, която е 4 или 2.
Може и да изпускам нещо, но в момента ми изглежда абсолютно правилно :)

В този случай Вики, кое от тези 5 момичета е? След като 2та дни са й по равно? Това с 2 пъти повече, с 3 пъти повече....
Иначе и синът ми е отбелязал Вики, но аз нещо не разбирам, затова и реших, че не ми е предал правилно задачата.
Отговора е в отговора ! :ole

Според мен трябва да е изпреварил с трима повече от тези, които били СЛЕД него, защото не мога да си представя да изпревари с трима повече от тези, които са ПРЕДИ него, откъде ще ги вземе още трима за изпреварване, ако ги няма отпред?
Ако разделим задачата на два периода - преди изпреварване и след изпреварване, според мен се получават 2 отговора:
3-то или 5-то място.
Преди изпреварване имаме следната подредба: х К /9-х/ -финал
След изпреварване имаме новата ситуация: /х+3+х/ К //9-х/ - /3+х// - финал
И веднага проверявам, дали съм го изписала правилно: 2х+3+К+6-2Х=10
Следователно мястото на К зависи от стойността на израза /6-2х/, която е 4 или 2.
Може и да изпускам нещо, но в момента ми изглежда абсолютно правилно :)
Четете внимателно условието и не забравяйте, че задачите са проектирани да се решават от третокласници .
« Последна редакция: 23.03.2015, 19:55 от Румен »

23 и на мен ми се стори лесна.... НО на мен - само 26 се дели само на 2

ама с кръстовището - нещо не ми е ясно ,
Моят син не помни какво е писал , но  имало схема и той чертал по нея - на дясно, на ляво..и така избрал една точка през която не минава.....
« Последна редакция: 23.03.2015, 19:55 от milene13 »

*

Неактивен maibg

  • 16
Отговора е в отговора ! :ole
Сега отново прочетох вашето условие:) разликата с това, което синът ми предаде е малка, но съществена: общо приготвените сладкиши са 2 пъти повече от първия ден, а не сладкишите приготвени 2 -рия ден са 2 пъти повече. Всичко си дойде на мястото - Благодаря!

*

Неактивен mima

  • 23
зад.14
През кое от кръщовищата няма да премине Иво ?
понеже минава през всички А+В+С+Д остава отговор Е - не може да се определи
и за 21 - С съм 100% сигурен само мога да поспоря за 18 - В , но с човек който е писал условието ... двусмислие има
Е, аз не съм писала условията, но в зад.21 успявам да построя ПЕТ различни квадрати с върхове в някои от дадените точки,т.е. верният отговор е на 21зад. е D)5
Също така успявам да подредя трите слоя на квадрата от зад.18 така, че отгоре имам 4черни малки квадратчета, а на слоя под тях - още 3черни, т.е. общо 7
Няма да споря само за зад.14 - много съм зле с шофирането..
И въпреки това, следвайки указанията, от първи път ми отпадна кръстовище D

Четете внимателно условието и не забравяйте, че задачите са проектирани да се решават от третокласници .
Имате ли всички възможни отговори на тази задача? Какви са вариантите? И бихте ли обяснили как разбирате изпреварване на трима повече от тези, които са преди него, ако пред него са У, откъде ще вземе У+3, за да ги изпревари?
Само да не помислите, че нещо се заяждам, просто хлапето излезе с увесен нос и сега се опитвам да разбера що за задачи бяха тези. Вкъщи при подготовката реши три теста без грешка, а всички останали - с до три грешки максимум? И изведнъж, излиза и казва, че са били доста трудни и се колебае за далеч по-голямо число задачи... И като си видя резултатите...
А за вида решение - ние сме в четвърти клас и този тип задачи ги решаваме точно с този алгоритъм. Аз не съм педагог и по-нагледно от това не ми е по възможностите... :)

Е, аз не съм писала условията, но в зад.21 успявам да построя ПЕТ различни квадрати с върхове в някои от дадените точки,т.е. верният отговор е на 21зад. е D)5
Също така успявам да подредя трите слоя на квадрата от зад.18 така, че отгоре имам 4черни малки квадратчета, а на слоя под тях - още 3черни, т.е. общо 7
Няма да споря само за зад.14 - много съм зле с шофирането..
И въпреки това, следвайки указанията, от първи път ми отпадна кръстовище D
г-жо явно не разбирате правилно въпроса на 21 зад.
Там се търси броя на квадратите с РАЗЛИЧНИ лица.
За зад. 18 става въпрос за :
Колко най-много от деветте квадратчета в горния слой са черни ИЛИ имат поне едно черно квадратче под себе си ?
Най-много черни - 4 , а най много бели 6 и под тях с въртене да другите слоеве се появяват черни - отг. В-6

Задача от 1кл.( не се знае коя е ): " Асен живее на 5 етаж, Боби живее 3 етажа над него, а Вили 2 етажа под Боби. На кой етаж живее Вили? Гого е един етаж под Боби. На кой етаж живее Гого ( или Георги....)? До Вили е точно условието, но за Гого, или както се казва, е под въпрос? Отг.: Вили на 6 етаж, Гого на 7 етаж.
Този Гого от къде изникна? :). Странно е, че има два въпроса по отделно, а в показаната преди няколко поста чернова, детенцето е писало само за три момчета.

И ние увесихме нос,ако това са правилните отговори.... :sad: